שתף קטע נבחר

דיווח: "נתניהו אמר למוזס שאם יכתוש אותו לפני הבחירות, הוא יטפל בו"

"הארץ": "ראש הממשלה הקפיד להוסיף בשיחה עם מו"ל 'ידיעות אחרונות' שאת כל פעולות התגמול נגדו הוא יעשה במסגרת החוק. מוזס העיר שהיה שמח להיפטר מהעיתונאי יגאל סרנה, אבל זה עניין מורכב". ביום א' העיד בפרשה השר יריב לוין

מוזס ונתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, AFP) (צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)
מוזס ונתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)

אתר "הארץ" פרסם אתמול (ד') פרטים חדשים מהפגישות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מו"ל "ידיעת אחרונות" ארנון מוזס בגינן נחקרים השניים.

 

"על פי מקורבים למעורבים בפרשה, מוזס הסביר לנתניהו את ההתקפות עליו מצד כלי התקשורת שברשותו בכך שהוא לא יכול לשבת בשקט כאשר ראש הממשלה מבקש להשמיד מפעל חיים משפחתי", דיווח גידי וייץ. "ידיעות אחרונות נרכש על ידי הסב יהודה מוזס זמן קצר לאחר הקמתו, ב-1939. האב נח ירש את מקומו, ועם מותו השתלט על העסק המשפחתי הבן נוני. עד הופעת החינמון של הפטרון שלדון אדלסון, 'ידיעות אחרונות' היה העיתון החזק במדינה".

 

על פי הפרסום, "נתניהו מצדו הודיע למוזס כי אם 'ידיעות אחרונות' יכתוש אותו במערכת הבחירות, הוא יטפל בו. השיחה הוקלטה. נתניהו הקפיד להוסיף שאת כל פעולות התגמול הוא יארגן במסגרת החוק. מעניין אילו מהלכים במסגרת החוק יכול להוביל ראש הממשלה ושר התקשורת נגד עיתון המוחזק בידיים פרטיות".

 

וייץ דיווח עוד כי "מוזס הציע כמחווה של רצון טוב לקלוט באופן מיידי כמה עיתונאים שנתניהו חפץ ביקרם. במהלך השיחה אף נזרקו לאוויר שמות פוטנציאליים. בהזדמנות אחרת הזכיר מוזס פרסום שלילי על מתחרה פוליטי של ראש הממשלה, כנראה כעדות לשירותים שהוא יוכל להעניק לו עם כריתת ההסכם ביניהם. מוזס הוסיף ואמר שהיה שמח להיפטר מהעיתונאי הוותיק שלו יגאל סרנה, אחד משנואי נפשה של משפחת נתניהו, אך הבהיר שמדובר בעניין מורכב".

 

במקביל דיווח ברוך קרא בערוץ 10 כי "במהלך השיחה שמתקיימת בין נתניהו למוזס, עולה בין השאר סוגיית היקף המודעות המסחריות בעיתון 'ישראל היום'. בין השאר נדונה אפשרות צמצום היקף המודעות המסחריות בעיתון 'ישראל היום' במסגרת התן והקח לכאורה בין מוזס לבין ראש הממשלה וזה דבר שהוא בהחלט מרחיק לכת באשר לפרטים שראש הממשלה נכנס אליהם".

 

ביום ראשון גבתה המשטרה את עדותו של שר התיירות יריב לוין, ששימש כיו"ר ועדת הכנסת ב-2014. 

 

ארנון מוזס הוא מו"ל "ידיעות אחרונות" ובעל השליטה ב-ynet 


פורסם לראשונה 11/01/2017 19:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, AFP
נתניהו ומוזס
צילום: אלכס קולומויסקי, AFP
מומלצים