שתף קטע נבחר

היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  התמיכות בספורט יקוצצו בכ-25 אחוז
  המהלך נובע מהדיונים בכנסת על החוק להגבלת ההימורים. מספר תוכניות צפויות להיפגע ואולי אף להתבטל. ח"כ רזבוזוב: "מכת מוות לענפים 'הקטנים'"

  למרות הבטחות משרד האוצר לפיהן תקציבי הספורט לא ייפגעו בעקבות השינויים בתקציב המדינה – התמיכות בספורט יקוצצו בשנה הקרובה בכ-25 אחוז.

   

  הקיצוץ נובע מחוסר הוודאות שנוצר בדיוני ועדת הרפורמות של הכנסת, שדנה בחוק להגבלת ההימורים בישראל. לפי הרפורמה שמנסה שר האוצר משה כחלון להעביר, ההימורים על מירוצי הסוסים שמפעיל הטוטו צפויים להתבטל, ובשל כך, גם ההכנסות שמועברות ממנו לספורט הישראלי. משרד הספורט והטוטו הונחו להודיע למועצה הלאומית לספורט שברשותם תקציב חסר.

   

  הרפורמה שלו תביא לקיצוץ בתקציב. כחלון (צילום: צביקה טישלר)
  הרפורמה שלו תביא לקיצוץ בתקציב. כחלון(צילום: צביקה טישלר)

   

  וכך, היום תקבל המועצה הלאומית לספורט פחות כסף לחלק בין ענפי הספורט והפרויקטים השונים. במקום 580 מיליון שקלים שהיו אמורים לעבור מהטוטו לספורט, תידרש המועצה הלאומית לפעול לפי תקציב של 440 מיליון שקלים בשנה הקרובה. משמעות הדבר היא פגיעה בתוכניות להגדלת מספר הספורטאים, לפיתוח הספורט בפריפריה, לתמיכה בקבוצות, באיגודים ובאגודות, וכן להכנות לאולימפיאדת טוקיו – וייתכן שחלקן לא יוכלו לצאת אל הפועל.

   

  ח"כ יואל רזבוזוב ("יש עתיד"), שהוביל מאבק ציבורי כנגד הקיצוץ, זעם על ההחלטה, זאת בשל הבטחות אנשי משרד האוצר שאמרו: ש"הספורט לא ייפגע". "מתי תבינו שהספורט הוא לא רק תחביב? מתחילת הדרך היה ברור שתקציבי הספורט בסכנה", אמר ח"כ רזבוזוב. "קיצוץ כזה בתקציבי תמיכות הספורט עלולות להיות מכת מוות דווקא לענפים 'הקטנים', אשר מראש זוכים לתקציבים קטנים אבל מביאים למדינה הרבה מאוד כבוד".

   

  "מכת מוות לענפים 'הקטנים'". רזבוזוב (צילום: אוהד צויבנרג)
  "מכת מוות לענפים 'הקטנים'". רזבוזוב(צילום: אוהד צויבנרג)

   

  "מרגע שיצאנו למאבק לשמירה על תקציבי הספורט, דרשתי הבטחה חתומה לתקציב ראוי לספורט

  הישראלי ולא רק הבטחה מילולית ריקה מתוכן. זה מצוין שרוצים להגביל את ההימורים בישראל, אבל לא על חשבון הספורט. מהרגע הראשון דרשתי להכניס בבסיס התקציב שלא יהיה תלוי בגחמה של אף אחד. לכן, כנבחר ציבור בכוונתי להתנגד בוועדת הרפורמות לכל הצעה שתפגע בספורט הישראלי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "התמיכות בספורט יקוצצו בכ-25 אחוז"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים