שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מחקר: ימנים נחשבים יפים יותר משמאלנים

  צוות בינלאומי של חוקרים הראה למשתתפים במחקר תמונות של פוליטיקאים, רובם לא מוכרים, בשלוש יבשות. אנשי הימין נחשבו לאטרקטיביים יותר: "מקשרים בין יופי לשמרנות"

  מחקר חדש קובע כי פוליטיקאים ממחנה הימין נתפשים כנאים יותר מהיריבים במחנה השמאל. צוות בינלאומי של חוקרים ערך את המחקר ביוזמת המכון לכלכלה תעשייתית בשבדיה, וניסה למצוא קשר בין האטרקטיביות של הפוליטיקאים להשקפה הפוליטית שלהם בשלוש יבשות.

  פוסטר של מרין לה פן, ממנהיגות הימין בצרפת (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  פוסטר של מרין לה פן, ממנהיגות הימין בצרפת(צילום: רויטרס)
   

  החוקרים הראו למשתתפים במחקר מועמדים בבחירות האזוריות והכלליות בפינלנד ומועמדים לפרלמנט האירופי, לסנאט בארה"ב ולבית הנבחרים באוסטרליה. החוקרים ביקשו מהם לדרג את מידת האטרקטיביות של כל מועמד. רוב המועמדים היו לא מוכרים לנשאלים.

   

  התוצאות הראו שהמועמדים הימנים נחשבו לאטרקטיביים יותר מהשמאלנים. לאחר מכן התבקשו המשתתפים במחקר לנסות לשייך את המועמדים שאינם מכירים למחנה פוליטי. רוב הנשאלים שייכו את המועמדים שלדעתם יפים יותר למחנה הימין ולשמרנים.

   

  לפי תוצאות המחקר המשתתפים קישרו בין יופי לנטייה להשקפת עולם ימנית. בדו"ח נכתב שכאשר הנשאלים לא ידעו כלום על המועמדים, בבחירות מקומיות בפינלנד למשל, הם ניסו להסיק מהמראה החיצוני של המועמד את נטייתו הפוליטית. "היופי היה רמז לשמרנות", נכתב בדו"ח.

   

  המחקר הציג סיבה כלכלית פשוטה מדוע האנשים היפים יותר נחשבים לימנים. בדו"ח נכתב כי בהתבסס על ההנחה שאנשים יפים מרוויחים יותר הם גם כנראה יתנגדו למדיניות של רפורמות ועמדות שמזוהות עם השמאל, כמו העלאת מסים ותוכניות רווחה מקיפות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים