שתף קטע נבחר

צבא סוריה: ישראל תקפה שדה תעופה צבאי בדמשק

גורם צבאי סורי אמר כי "מטוסי האויב הישראלי שיגרו כמה טילים בשעה 00:25 מאזור הכנרת לשדה התעופה הצבאי 'אל-מזה'". צבא סוריה בתגובה חריפה: "מזהיר את האויב הציוני מפני השלכות המתקפה הבוטה". דיווח לבנוני: ארבעה חיילים סורים נפגעו

 

 

 

צבא סוריה וכלי תקשורת רשמיים במדינה דיוחו הלילה (יום ו') שישראל תקפה את שדה התעופה הצבאי "אל-מזה" שנמצא במערב דמשק וגרמה לשריפה גדולה באזור. צבא סוריה הזהיר את ישראל מפני "השלכות המתקפה". לפי ההערכות, גם התקיפה הזו נועדה לסכל הברחת נשק לחיזבאללה.

 

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח כי יש הרוגים בתקיפה. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית המזוהה עם חיזבאללה דיווחה מפי גורמים בשדה התעופה כי ארבעה חיילים נפגעו בתקיפות שנועדו לפגוע במצבורי אמצעי לחימה ותחמושת.

השריפה בשדה התעופה הצבאי בדמשק ()
השריפה בשדה התעופה הצבאי בדמשק

סדרת פיצוצים נשמעו הלילה בשדה התעופה הצבאי "אל-מזה" שבמערב דמשק. על פי הדיווח של הטלוויזיה הממלכתית בסוריה, במקום התפתחה שריפה גדולה ואמבולנסים רבים הוזעקו.

 

כלי תקשורת בסוריה ציטטו גורם צבאי סורי שמסר כי "במסגרת ניסיון לתמוך בקבוצות הטרור שיגרו מטוסי האויב הישראלי כמה טילים בשעה 00:25 מאזור הכנרת לשדה התעופה הצבאי 'אל-מזה'". בהודעה, שפורסמה גם בסוכנות הידיעות הרשמית, נאמר כי "הפיקוד הכללי של צבא סוריה מזהיר את האויב הישראלי מההשלכות של ההתקפה הבוטה הזו ומדגיש כי הוא ימשיך להילחם בטרור כדי לחסל אותו ולגדוע את הזרועות שעומדות מאחוריו".

 

מוקדם יותר, דיווחה סוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא" כי "מטוסי האויב הישראלי תקפו את אחד מהמוצבים בצד המערבי של דמשק וזאת במסגרת התמיכה שלהם בארגוני הטרור והניסיון להעלות את המורל שלהם".

התקיפה הקודמת שיוחסה לישראל בשדה התעופה הצבאי, לפני קצת יותר מחודש ()
התקיפה הקודמת שיוחסה לישראל בשדה התעופה הצבאי, לפני קצת יותר מחודש

לאחר התקיפה באזור דמשק ()
לאחר התקיפה באזור דמשק

 

בהודעה של הצבא הסורי בלילה לא נמסרו פרטים על נפגעים או נזקים. ברשת אל-ערביה הסעודית המזוהה עם המורדים ציטטו פעילי אופוזיציה שטענו כי היו הרוגים ובהם קצינים סורים. בתחנת רדיו סורית המזוהה עם המשטר דווח בלילה כי שוגרו שמונה טילים לעבר האזור שהותקף בשדה התעופה הצבאי. עדי ראייה, שצוטטו בתחנת הרדיו, טענו כי נשמעו מטוסים לפני הפיצוצים - אך כאמור, הצבא הסורי טוען שהטילים שוגרו ממטוסים בצפון הכנרת.

 

גורם צבאי מסר לסוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק" כי שמונה טילים שוגרו כנראה מחוץ למרחב הסורי באמצעות שני מטוסי קרב שנשאו ארבעה טילים כל אחד. לדבריו, בתקיפה נפגעי מכלי דלק. הגורם גם טען כי מטוסי F-35 ("האדיר") של חיל האוויר ביצעו לראשונה את התקיפה, אך זה הדיווח היחיד המייחס את התקיפה למטוסים החדישים שקיבל חיל האוויר רק לאחרונה.

 

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח בנוגע לתקיפה שמיוחסת לישראל כי אחרי חצות פרצה אש באזור שדה התעופה הצבאי "אל-מזה" בדמשק אחרי שמונה פיצוצים עזים באזור. בהמשך התברר, על פי מרכז המעקב, כי מדובר בתקיפה באמצעות טילים של מצבורי תחמושת בתוך שדה התעופה. המרכז טען כי בתקיפה היו הרוגים.

 

בתחילת חודש דצמבר נורו טילים שפגעו בשדה התעופה "אל-מזה" שבדמשק. גם אז האשימו בצבא הסורי את ישראל שהיא זו שעומדת מאחורי התקיפה. גם אז נטען כי התקיפה בוצעה משטח ישראל, אז באמצעות טילי קרקע-קרקע. כתוצאה מהפיצוצים פרצה שריפה במקום אך לא היו נפגעים.

 

גורם בצבא סוריה אמר אז לסוכנות הידיעות הסורית: "ניסיונות הנואשים האלה מצד האויב הציוני לתמוך בכנופויות הטרור ולהעלות את המורל הירוד שלו רק יגבירו את הנחישות שלנו לבתר את זרועות הטרור הקשורות לאויב הציוני, שנושא באחריות להשלכות ולתוצאות התקיפות הנפשעות הללו".

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב בשעתו לטענות שישראל תקפה בסוריה: "אנו פועלים קודם כל בכדי לשמור על ביטחון אזרחינו ולהגן על ריבונותנו ומנסים למנוע הברחת נשק מתוחכם, ציוד צבאי ונשק להשמדה המונית מסוריה לחיזבאללה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השריפה בשדה התעופה הצבאי בדמשק
מומלצים