שתף קטע נבחר

גילויים חדשים משיחות נתניהו-מוזס

ערוץ 2 פרסם ציטוטים חדשים מהשיחה בין ראש הממשלה למו"ל "ידיעות אחרונות". על פי הפרסום, מוזס אמר: "איך אפשר לעשות את זה מהר?", ונתניהו השיב: "אני רוצה לדבר עם הג'ינג'י (שלדון אדלסון)". עוד דווח: "רה"מ תיווך בין אנשי עסקים, כנראה מגרמניה, לבין מוזס במטרה לרכוש את 'ידיעות אחרונות' או להכניס שותפים"

 

בנימין נתניהו וארנון מוזס (צילום: אלכס קולומויסקי, AFP) (צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)
בנימין נתניהו וארנון מוזס(צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)

 

ערוץ 2 פרסם אמש (ו') ציטוטים חדשים מהשיחות שקיימו ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון מוזס. 

 

אלה הדברים:

 

מוזס: "מה השורה התחתונה? איך אפשר לעשות את זה מהר?".

נתניהו: "אפשר לחוקק את זה. אני רוצה לדבר עם הג'ינג'י (שלדון אדלסון), הוא בעוד שבועיים בארץ".

מוזס: "צריך לראות איך אפשר לעשות משהו שהוא יכול לחיות איתו. לעשות אולי חוק אחר. אני רוצה להקל. לא מחפש להקשות".

נתניהו: "איך?".

מוזס: "בנושא הכמויות שדיברנו. לעשות את זה בפשרה איתו. אני אומר את זה ממקום טוב, לא ממקום רע".

נתניהו: "לדעתי זה לא יהיה בסדר איתו, אבל...".

מוזס: "צריך חוק אחר שיעקוף את הבעיה".

נתניהו: מישהו צריך לבוא עם ההצעה. כבר דיברתי עם מישהו".

מוזס: "עם יריב (השר יריב לוין)".

נתניהו: "לא עם יריב".

מוזס: "תביא את מי שאתה רוצה. זה לא ענייני. צריך שאיתן כבל יבוא ואיש שלך בכנסת".

נתניהו: "ושאיתן יגיד שאני רוצה להגיע לפשרה. אולי נשכנע אותו (את כבל). שיירד מהחוק הגורף".

מוזס: "לאיזה ועדה בכנסת זה הולך?".

נתניהו: "נקים ועדה מיוחדת".

 

הדברים נאמרו בקשר לאפשרות לחוקק חוק נגד "ישראל היום" בתמורה לסיקור אוהד ב"ידיעות אחרונות". בנוסף, דווח כי "מתברר שרה"מ ממש תיווך בין אנשי עסקים, כנראה מגרמניה, קבוצת אנשי עסקים בינלאומית, לבין מוזס במטרה או לרכוש את אימפריית התקשורת של 'ידיעות אחרונות' או להכניס בה שותפים".

 

חבר הכנסת עפר שלח, יו"ר סיעת יש עתיד, התייחס היום באירוע "שבתרבות" לפרשיות ראש הממשלה, ואמר כי "היועץ המשפטי לממשלה חייב מייד עם סיום החקירה וההחלטה אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה ואנשים אחרים, לפרסם במלואם את תמלילי השיחות בין ראש הממשלה נתניהו לבין מו"ל 'ידיעות אחרונות' ארנון מוזס. אני לא שופט מהדלפות לעיתונות אם יש כאן חציה של הסף הפלילי, אבל במישור הציבורי יש כאן דבר חמור ביותר: ראש ממשלה שמתייחס לאמצעי תקשורת כאל משהו שמספסרים בו כדי לשמר את שלטונו, והמו"ל של העיתון הגדול בארץ שמתייחס לעיתונו כאל משהו שהעמדות והעיתונאים שלו נתונים למכירה על פי האינטרס הכלכלי שלו".

 

חברו לסיעה, ח"כ מאיר כהן אמר: "אם השיח וההקלטות משקפות את מה שהיה בשיחות בין מוזס לנתניהו, זוהי אחת הפרשות הקשות שהיו במדינת ישראל. כמורה להיסטוריה לשעבר אני חייב להגיד שכשמדברים על רודנות ועל תהליכים של פאשיזם, הבסיס הוא השתלטות על אמצעי התקשורת".

 

השר לשעבר אבי גבאי אמר: "נתניהו סיים את דרכו ההסטורית כראש ממשלה. הפרשיות הרבות לאורך השנים היו מביכות מאד לאזרחי ישראל. לנגד עינינו ראינו ראש ממשלה שחי חיי פאר על חשבון אחרים. אלה דברים ממש מביכים ואולי פליליים ואולי לא. פרשיית נתניהו מוזס היא כבר לא בתחום ה׳מבוכה׳. נתניהו פשוט סוחר עם מוזס על התודעה שלנו. קונה ומוכר את מה שנדע ונחשוב מאחורי גבנו, המעורבות ב׳ישראל היום׳ היתה ידועה. עצוב מכל שהעובדות פרושות לפנינו כך שברור שגם נתניהו וגם מוזס צריכים לרדת מהבמה".

 

בפוסט שפרסמה בשבת ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) בעמוד הפייסבוק שלה היא כתבה: "שוחד. איומים. הקלטות סודיות. נתניהו הוא ראש ממשלת המאפיה הישראלי הראשון. הקלטות נתניהו-מוזס שפורסמו בערוץ 2 חושפות את הקלות המפחידה שבה סוחרים ראש הממשלה ואחד המו״לים הגדולים בישראל ביכולת שלנו, האזרחים, לדעת באמת מה קורה כאן. שני אנשים שאחריות עצומה על עתיד המדינה מוטל על כתפיהם מוכנים למכור אותו בתמורה לכוח אישי. בידיעה שכשמהאזרחים נשללת הזכות לדעת - נשללת מהם הזכות לדמוקרטיה. וזה בדיוק מה שרוצה ראש הממשלה. נתניהו נאחז בשלטון מתוך תשוקה לכוח ולפינוקים שהוא מביא איתו, אבל לא כדי להשתמש בכוח הזה לטובת המדינה. לכן הוא החליט לרמוס ולדרוס את כל המנגנונים שעלולים לרסן ולהגביל את כוחו, או לחשוף את עוולותיו: את הכנסת, את מערכת המשפט, וכמובן - אולי מעל הכל - את התקשורת החופשית. אם זה אומר להקים עיתון תעמולה – הולך. אם זה אומר לסגור דיל עם מוזס שנוא נפשו – למה לא".

 

ארנון מוזס הוא מו"ל "ידיעות אחרונות" ובעל השליטה ב-ynet

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, AFP
נתניהו ומוזס
צילום: אלכס קולומויסקי, AFP
מומלצים