שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איום על פצצה במבטא אמריקני: התרעת שווא עוררה בהלה בבתי ספר
  בכמה ערים התקבלו הודעות למוקד 100 על מטענים שהוטמנו במוסדות חינוכיים שונים ברחבי הארץ. בהודעה נשמעה קולה של אישה שאמרה: "יש לכם פצצה בבית הספר". לאחר סריקות בכל האתרים התברר כי מדובר בהודעות שווא. עדיין לא ברור מה מקור ההודעות

  מי עומד מאחורי התרעות שווא על פצצות בבתי ספר? זאת השאלה שמנסים הבוקר (ב') לבדוק במשטרה לאחר שמאז שעות הבוקר התקבלו הודעות למוקדי 100 על מטענים שהוטמנו לכאורה בבתי ספר ברחבי הארץ.

   

  לאחר בדיקת חבלנים בבתי הספר השונים שבהם התקבלו ההודעות מאזורים שונים בארץ התברר כי מדובר בהודעות שווא. בהודעות נשמעה קולה של אישה במבטא אמריקני שבה נאמר "יש לכם פצצה בבית הספר". מרגע קבלת ההודעה עודכן מנהל או מנהלת בית הספר ואז לשירותי הביטחון של העירייה ואז למשטרה.

  הודעה שהועברה להורים באחד מבתי הספר ()
  הודעה שהועברה להורים באחד מבתי הספר

  הודעות כאלה התקבלו בין היתר בשני בתי ספר במחוז תל אביב וגם ברמת השרון. בין היתר התקבלה הודעה מוקלטת התקבלה במזכירות בית ספר היסודי שזר בהרצליה שבה נאמר שמטען חבלה הונח בבית הספר ועומד להתפוצץ.

   

  יו"ר ועד ההורים בבית הספר היסודי שזר בהרצליה אדווה גוהר מספרת: "הייתי בבית הספר שההודעה התקבלה. ההנהלה בסיוע המורים, צוותי עירייה והמשטרה החלו בפינוי התלמידים למרחב פתוח. הייתה הרגעה של התלמידים והם לא היו בלחץ. אני מקווה שמי שעשה את זה הוא לא ילד שעשה מעשה קונדס. מי שכן מסר את ההודעה שייקח בחשבון שהוא גורם ללחץ מיותר של הילדים ומטריד את רשויות הבטחון שצריכים לטפל באירוע כזה".

   

  בבית ספר בתל אביב התקבלה שיחה אנונימית עם קולה של האישה במבטא אמריקני. המזכירה, שנבהלה מיד עדכנה את המנהלת, וזאת יצרה קשר עם קב"ט העירייה והחלה בנוהל החירום לפנות את התלמידים לחצר אחרי שנסקרה על ידי המאבטח.

   

  במקביל ,הזעיקו את המשטרה ואנשי הביטחון של העירייה שהגיעו למקום ופתחו בסריקות. תוך כדי האירוע התקבלה שיחה נוספת למזכירות בית ספר אחר ביפו ולפי הקול מדובר באותה אישה מדווחת. תוך כדי העבירה המזכירה את השיחה למנהלת בית הספר, וזאת שוחחה עם האישה מהקו השני. אם עד לשיחה הזאת עלה חשש שמדובר בהודעה מוקלטת, העובדה שאותה אישה ענתה ודיברה, שללו את האפשרות הזאת כך שמדובר באישה אמיתית.

   

  המנהלת תיארה אישה מבוגרת עם מבטא אמריקני כבד. לאחר שדיווחה לה על מטען, שאלה המנהלת "למה שמת מטען?", וזאת ענתה לה "שיש לה חברים שעשו את זה". תוך כדי השיחה החלו בנוהל החירום גם בבית הספר ביפו והתלמידים פונו לחצר בית הספר. 

   

  למקום הוזעקו כוחות משטרה וביטחון של עיריית הרצליה שפינו את התלמידים. לאחר סריקות לא אותר מטען חבלה והלימודים חזרו לשגרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות מרחב זבולון במחוז חוף בכיבוי האש
  ארכיון
  צילום: דוברות מרחב זבולון במחוז חוף בכיבוי האש
  מומלצים