שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "חוש ההומור עזר להתמודד עם סצנות הסקס"

  מישל דוקרי פשטה את השמלות המפוארות של ליידי מרי מ"אחוזת דאונטון" - וביחד עם מבטא אמריקני וסצנות נועזות נכנסה לתפקיד הילדה הרעה בסדרה החדשה "התנהגות טובה". בראיון היא מספרת מה הייתה שמחה לגנוב מהסט של הסדרה הבריטית ההיא, ומה חיבר אותה לתפקיד הנוכחי: "דמות נשית שמסרבת להתנצל"

  באוגוסט 2015 הסתיימו צילומי "אחוזת דאונטון" - סדרה בריטית שהפכה לתופעה חובקת עולם. עבור רבים משחקני הסדרה, הפרידה בסופן של שש עונות לא הייתה קלה. "רציתי להקיא באותו יום", מתוודה בראיון טלפוני מישל דוקרי, מי שגילמה את ליידי מרי קרולי. "אלה היו שש שנים מחיינו שהגיעו לקיצן - האדרנלין הוביל אותנו לרגע האחרון, וכשצעקו 'קאט!' על הסצנה שלי, זה היה רגע אמוציונלי. לאחרונה נפגשנו שוב כולנו לאיחוד, וזה היה נפלא".

   

  לקחת לפחות מזכרת מהסט של "אחוזת דאונטאון", בזזת את אחת התלבושות שלבשת בסדרה?

  "לא גנבתי דבר, אפילו לא תלבושת. אבל אם נעשה סרט על פי הסדרה, בהחלט אגנוב משהו מהסט - יכול להיות שזו תהיה ההזדמנות האחרונה שלי לעשות זאת".

   

  הפרידה מ"אחוזת דאונטון" לא הייתה הפרידה היחידה בחייה של השחקנית הבריטית באותה התקופה - הארוס שלה ג'ון דינין מת ממחלת הסרטן, יומיים לפני יום הולדתה ה-34. האובדן שחוותה לא הביא להפסקה בחיים המקצועיים – והם אף קיבלו תנופה בזכות התפקיד של קרולי. מאז שפשטה את השמלות העדינות של הליידי בעלת פני החרסינה, תלתה את הכובעים הגדולים, ואמרה שלום לאחוזה רחבת הידיים, הספיקה דוקרי (35) לעשות פרויקטים אחדים. אחד מהם הגיע לאחרונה למסך שלנו - "התנהגות טובה", סדרה אמריקנית שמשודרת בסלקום TV וב-HOT HBO ו-HOT VOD.

   

  ב"התנהגות טובה" היא מגלמת דמות שונה לחלוטין - לטי דובש, גנבת ומתחזה שעם שחרורה מהכלא מפגינה בעיקר הרס עצמי, כולל מעשי גניבה, צריכת סמים ואלכוהול, אף שעליה להוכיח לקצין המבחן שחזרה למוטב. בנה מתגורר עם סבתו הזעופה – שמסרבת לאפשר לאם הסוררת להיפגש עמו.

   

  "הלם תרבותי". מישל דוקרי ב"התנהגות טובה" ()
  "הלם תרבותי". מישל דוקרי ב"התנהגות טובה"
   

  במהלך ממעשי השוד שלה, לטי שומעת במקרה גבר השוכר את שירותיו של מתנקש מקצועי (חואן דייגו בוטו) ומבקש ממנו לרצוח את אשתו. לטי מנסה להזהיר את הרעיה מפני הרוצח השכיר, ובסופו של דבר מוצאת את עצמה לכודה בכבליו של המתנקש הסקסי ונאלצת להשתתף במבצעים שלו.

   

  המבקרים אהבו את המעבר מהליידי לילדה הרעה, וגם דוקרי עצמה שמחה להיכנס לנעליה. "זה היה הלם תרבותי", היא מספרת, "בכנות, לא חיפשתי תפקיד כל כך שונה - רק חיפשתי עבודה נוספת אחרי 'אחוזת דאונטון'. כשקראתי את התסריט בפעם הראשונה, הייתי משוכנעת שאיאלץ להילחם על התפקיד - כי הדמות אמריקנית ושונה מאוד ממה שעשיתי בעבר, אבל לצ׳אד הודג׳, מיוצרי הסדרה, היה ביטחון מלא שאוכל לעשות זאת. כשקיבלתי את התפקיד התרגשתי, זה היה אחד התפקידים שבוערים בך - לא יכולתי לסבול את הרעיון שמישהי אחרת תשחק את לטי. אני שמחה שקיבלתי את התפקיד, לטי היא דמות נהדרת ואני אוהבת אותה".

   

  מצאת נקודות דמיון בינך לבינה?

  "אני אוהבת את האנושיות שלה - היא אמיתית מאוד ומרובדת. אני מחבבת אותה משום שאין בה שחור ולבן, הסיבה לייחודיות שלה היא שמה שלא בסדר איתה הוא כל מה שנכון אצלה. זה מרתק לראות אותה נאבקת להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמה. אנחנו אוהבים לראות אותה מצליחה ואוהבים לראות אותה גם מועדת. לטי לא מתנצלת על מי שהיא - זה מה יש וזה מה שאני. זה נהדר לראות או לעשות דמות נשית שמסרבת להתנצל".

   

  דוקרי ב"אחוזת דאונטון". אמרה שלום לכובעים ולמבטא (צילום: Nick Briggs ) (צילום: Nick Briggs )
  דוקרי ב"אחוזת דאונטון". אמרה שלום לכובעים ולמבטא(צילום: Nick Briggs )
   

  איך התכוננת לתפקיד?

  "בעיקר עבדתי על המבטא האמריקני שלי וניסיתי להיות אמריקנית. היה לי חשוב להשתקע באמריקה ולהסתגל. בעבודה על התפקיד לא צרכתי קריסטל מת' ולא עשיתי משהו קיצוני שכזה. כמובן שאני יודעת איך זה מרגיש כששותים - אתה לא חייב ללכת רחוק מדי כדי לחוות את התחושות האלה".

   

  היה לך מודל חיקוי לדמות של לטי?

  "אני אוהבת את הביצועים של אידי פאלקו בסדרה 'האחות ג׳קי'. יש דמיון בין הדמות של פאלקו ללטי. גם לטי נאבקת בהתמכרות - ולכן פאלקו בהחלט היוותה לי מקור השראה. אבל לא משהו מעבר לכך - גם לא הושפעתי מאף אדם בחיי".

   

  אידי פאלקו ב"אחות ג'קי". מקור השראה ()
  אידי פאלקו ב"אחות ג'קי". מקור השראה
   

  את יכולה להבין אנשים שמפתחים התמכרות?

  "כן, אני חושבת שרוב בני האדם יכולים להתמכר. אני מאמינה שלכל אדם יש את ההתמכרות שלו - בין אם היא התמכרות לחומר או התמכרות רגשית. קל להזדהות עם 'התנהגות טובה' משום שהיא לא עוסקת בנושא יחיד. כפי שאמרתי, זו לא סדרה על התמכרות - היא מתעסקת בהתנהגות האנושית. היא מעלה ספקות על מה שנתפס טוב ומה שנתפס רע - מה עושה אדם לטוב ומה עושה אותו לרע".

   

  יש לך לא מעט סצנות סקס סוערות עם הרוצח השכיר וחואן שמגלם אותו ממש סקסי. איך התמודדת עם זה?

  דוקרי פורצת בצחוק רם. "לא ציפיתי לכזאת שאלה. התמודדתי עם זה בזכות חואן, שהוא שחקן מבריק - הוא השותף הטוב ביותר שהיה לי למשחק, וזה עזר לי להתמודד עם סצנות הסקס. נהניתי לעבוד איתו, יש לו חוש הומור נפלא - זהה לשלי. צחקנו הרבה יחד. כן, אני מסכימה איתך - הוא סקסי מאוד".

   

  עם חואן דייגו בוטו בסדרה. שותף מוצלח ()
  עם חואן דייגו בוטו בסדרה. שותף מוצלח
   

  הסדרה צולמה בצפון קרוליינה, ואף ש"אחוזת דאונטון" הייתה להיט בארצות הברית, דוקרי מספרת שלא נתקלה בבקשות לסלפי. "מצאתי את עצמי אנונימית בעיירת החוף הקטנה בה צילמנו. אולי זה היה בגלל הנימוסים הדרומיים המפורסמים – לא נהוג להציק ולגשת אליך, גם אם אתה מפורסם. נעלמתי, וזה היה נחמד".

   

  השבוע נודע כי הסדרה חודשה לעונה נוספת, ודוקרי גם השתתפה בכמה פרויקטים נוספים שצפויים לצאת - מערבון טלוויזיוני וסרט המבוסס על הנובלה 'תחושה של סוף' של ג'וליאן בארנס, אבל כרגע היא מגדירה את עצמה מובטלת. "מחכה להצעות", היא צוחקת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מישל דוקרי ב"התנהגות טובה"
  לאתר ההטבות
  מומלצים