שתף קטע נבחר

קילל שוטר ערבי באופן גזעני - וישלם לו פיצוי

בפעילות שוטרים בבני ברק תועד שוטר ערבי שעצר עובד: "מניאק, אתה ערבי שחונק יהודי". הפיצוי: 20 אלף שקלים

 

 

 

אשר ג'אנח, תושב אשדוד בן 26, חויב לפצות שוטר ערבי מהשיטור העירוני בבני ברק ב-20 אלף שקלים לאחר שתקף אותו בקללות גזעניות והעלה תיעוד של המקרה לרשתות החברתיות. האירוע התרחש בשנת 2014, שבועות אחרי שמבצע "צוק איתן" הסתיים, והוביל לטענת השוטר, המתגורר במשולש, לאיומים על חייו.

 

השוטר עסק באותו יום בפעילות אכיפה שגרתית בעיר. על פי כתב התביעה, השוטר הוקפץ לנגריית "סיני" בבני ברק, לאחר שפקחים של העירייה החלו בהחרמת סחורה במקום. אנשי הנגרייה קיללו את השוטרים ואת פקחי העירייה, כשבמקביל עוברי אורח סקרנים החלו להתגודד במקום ולצלם את האירוע בטלפונים הניידים.

 

המעצר בנגרייה. השוטר סיפר שקיבל איומים על חייו ()
המעצר בנגרייה. השוטר סיפר שקיבל איומים על חייו

ג'אנח שעבר במקום, קילל בגזענות את השוטר והעלה את הסרטון לדף הפייסבוק שלו תחת הכיתוב "שוטרים ערבים מרביצים לבחורים יהודים". לאחר זמן קצר התפשט הסרטון כאש בשדה קוצים והציף את הרשתות החברתיות. בין היתר נשמע ג'אנח אומר לשוטר: "מניאק מי אתה, ערבי בכלל! ערבי, אתה ערבי, וחונק יהודי במדינה שלנו". בהמשך הוסיף: "לכו תעשו ככה לערבים, תראו מה שוטר ערבי עושה ליהודי, שוטר ערבי. רשע".

 

"התיעוד פורסם באתרים ערביים וגרם למהומה ברשת ולתגובות חריפות בשפה הערבית והעברית שהגדילו את מעגל השנאה. התובע כונה 'סהיוני' (ציוני) וגולשים אף כינו אותו "כלב אליהוד", נכתב בתביעה שהוגשה לבית המשפט השלום בתל אביב.

 

לאחר סיום ההליך הפלילי (המשטרה חזרה בה והוא לא הורשע), החליט השוטר לתבוע אותו באופן אישי על עגמת הנפש שגרם לו. שופטת בית משפט השלום בתל אביב דורית קוברסקי קבעה כי ג'אנח יפצה את השוטר בסכום של 20 אלף שקלים והדגישה כי "כל קריאה בקשר למוצאו של אדם תחשב גזענית, וזאת על פי ההקשר שבו נאמרה הקריאה".

 

מהמשטרה נמסר כי היא תמשיך לגבות את שוטריה בכל עת ובכל מקום ותיאבק ללא פשרות בתופעת הגזענות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים