שתף קטע נבחר

סלבה נהרג בגולן: "רצה לשמור על המדינה"

רב"ט ויאצ'סלב גרגאי מראשון לציון נהרג אתמול כשביצע טיפול מכני בנגמ"ש. אמו סיפרה: "הוא אהב את המדינה, אמר שהוא רוצה לתת משהו מעצמו". סבו סיפר על נכדו האהוב: "הוא הגיע מצונן בפעם האחרונה הביתה. אמא שלו ביקשה שיישאר בבית, אבל הוא רצה לחזור לצבא"

 

"אמרתי לו 'למה גולני, מה אין יותר קרוב לבית?', והוא ענה 'אמא אני רוצה, אני אשמור על המדינה'". כך סיפרו הוריו של ויאצ'סלב גרגאי שנהרג אתמול (ב') ברמת הגולן בעת טיפול מכני בנגמ"ש. הלווייתו תיערך ביום חמישי בשעה 12:00 בבית העלמין הצבאי בראשון לציון. אביו לא הבין כיצד נהרג מפגיעה שכזו: "הוא בכלל חשמלאי מוסמך", אמר. "מה הקשר של השרשרת והחשמלאי, את זה אני לא מבין".

 

"הוא אהב את המדינה, אמר לי 'אמא, אני חייב לתת משהו מעצמי'", סיפרה אמו טניה גרגאי. בן זוגה ואביו החורג, דניס גרגאי, הוסיף: "הוא היה ילד טוב מאוד, כל כך רצה להיות בצבא. אני זוכר ממנו רק טוב".
רב"ט ויאצ'סלב גרגאי ()
רב"ט ויאצ'סלב גרגאי
"היה ילד טוב, כל כך רצה להיות בצבא". ההורים טניה ודניס גרגאי (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
"היה ילד טוב, כל כך רצה להיות בצבא". ההורים טניה ודניס גרגאי(צילום: איתי בלומנטל)
"הוא רצה לעשות קריירה צבאית. הוא התכונן לזה והתאמן. הוא רצה לשרת בצבא וזה היה החלום שלו". סיפר סבו מיכאל פדרבוש. הסב סיפר כי נכדו הגיע בפעם האחרונה לחופשה מהצבא כשהוא היה מצונן. "אמא שלו העמידה אותו על הרגליים. היא ביקשה ממנו שייקח גימלים, אבל הוא אמר שהוא רוצה לחזור לצבא. זה היה ביום שבת בבוקר", סיפר.

"לשרת בצבא היה החלום שלו". הסב מיכאל פדרבוש ()
"לשרת בצבא היה החלום שלו". הסב מיכאל פדרבוש

חברו של גרגאי, אולם פרידמן, שוחח עמו בפעם האחרונה יום לפני שנהרג בתאונה הקטלנית. "שאלתי אותו איך הוא חגג את חג המולד והוא אמר שעם המשפחה", השמיע פרידמן בטלפון את ההקלטה. "הוא תמך בי כמו תמיד ועודד אותי וסיפר על בחורה שהוא רוצה לפגוש". פרידמן אמר כי לאחר שקיבל הבשורה מיד עבר על תמונות בטלפון ושמע את ההקלטה של חברו, שממנו הוא מתקשה להיפרד. "אני אשמור כל דבר שיש לי מסלביק ואני תמיד אזכור אותו".

 

פרידמן הוסיף: "סלביק היה חבר שתמיד תמך ואהב לחזק כשצריך. הכרתי אותו מכיתה ח' כשהוא עלה ארצה. היינו החברים הכי טובים. קשה לעכל דבר כזה. בשיחה האחרונה בטלפון שאלתי אותו איך הוא מרגיש, והוא אמר לי שהוא בסדר, הוא תמך במשפחה ואמר שהכל טוב ואמרתי לו לשמור על עצמו. זאת הייתה השיחה האחרונה. מי שהכיר אותו באמת יודע שהוא בנאדם זהב. ואי אפשר לתאר כמה הוא אהב את מה שהוא עושה, גם בצבא וגם למען החברים. אחרי הצבא הוא רצה לעשות כמה שיותר למען המשפחה לעזור לה".

 

חברו ארמן אמברצ'ומוב הוסיף: "הכרנו בכיתה י' והיינו חברים, ולקראת י"ב התקרבנו מאוד. אין לי מה להגיד, זה חבר אחד למיליון. בפעם האחרונה דיברנו לפני שבועיים, לפני חג המולד. דיברנו כי לא הצלחנו לחגוג יחד וכל אחד היה עם המשפחה. כולם צריכים לקחת ממנו דוגמה, הוא בן אדם חזק, אף פעם לא התלונן על הצבא, תמיד הלך לבסיס עם חיוך. הוא אהב לעשות את מה שהוא עושה, היה לו טוב בצבא".
החברים ארמן אמברצ'ומוב ואולם פרידמן ()
החברים ארמן אמברצ'ומוב ואולם פרידמן

ראובן שימונוב, שמשרת בחיל החימוש ועשה עם גרגאי את הטירונות והקורס, ספד לחברו: "הוא בן אדם זהב שאהב כל אחד, לא משנה מי הוא או מה הוא. הוא היה היה בן אדם שאהב את הארץ ואת צה"ל, היה חבר אמת שתומך ועוזר בכל דבר. לא משנה מה אני אגיד עליו, אין דרך לתאר במילים".

 
דורון טורג'מן, שאימן בקרב מגע במשך שנים את גרגאי סיפר עליו בראיון לאולפן ynet. לדבריו: "ביום שהוא קיבל את מה שהוא רצה הוא סימס לי: 'קיבלתי גולני, קיבלתי גדוד 51'. זה היה ממש חשוב לו".

 

טורג'מן הוסיף כי לא ידועים לו עדיין פרטים רבים. "אני יודע רק מה שקראתי בכתבה. ניסיתי ליצור קשר עם המשפחה והחברים, ובינתיים אנחנו די בסימן שאלה לגבי המקרה. זו תאונה טרגית שחבל שקרתה".

 

הוא סיפר כי "סלבה היה ילד ממש ממש טוב, ילד איכותי באמת, תמיד היה מגיע עם חיוך, במשך כל השש שנים האלה שאני מכיר אותו תמיד אני זוכר אותו עם חיוך, תמיד היה ילד שמכבד את כולם. היה חשוב לו ללמוד, היה חשוב לו להתאמן, היה חשוב לו להיות טוב בכל מה שהוא עושה".

 

רב"ט גרגאי, בן 20 מראשון לציון, טכנאי בחיל הטכנולוגיה והאחזקה, נהרג בעת טיפול טכני בנגמ"ש נמ"ר במחנה אל פוראן ברמת הגולן. האירוע התרחש אתמול בצהריים במהלך אימון של גדוד 51 של חטיבת גולני.

 

מסיבה שכעת נחקרת במצ"ח, רב"ט גרגאי ספג חבטה חזקה בפלג גופו העליון מחפץ קשיח מברזל, במהלך טיפול טכני שגרתי בזחל של נגמ"ש. הוא טופל על-ידי חבריו ועל-ידי כוח רפואי של צה"ל, ולאחר מכן פונה באופן מוסק לבית חולים רמב"ם בחיפה, שם נקבע מותו.

 

מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי, מינה ועדת חקירה בראשות מפקד חטיבת "כרמלי", אלוף-משנה פיני יוסף, על מנת לחקור את נסיבות התאונה.


פורסם לראשונה 17/01/2017 09:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים