שתף קטע נבחר

חשין לכלי התקשורת: לנקוט בצעדים נגד תעמולה אסורה

כך הורה השופט חשין בהחלטת ביניים שהוציא בעתירת ש"ס נגד תעמולה אסורה בשידורים. ש"ס הגישה את עתירתה לאחר שנאסר לשדר תעמולה בערוציה הפיראטיים

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, הורה לערוצי התקשורת השונים להעביר לו עד היום בצהריים מסמך מפורט של הפעולות שייעשו כדי למנוע תעמולה אסורה בעת השידורים, וכן ביקש פירוט של הסנקציות שיינקטו אם מראיינים או מרואיינים יעברו על החוק בעניין זה. חשין דן אמש בעתירה שהגישה ש"ס נגד שידורי תעמולה אסורים בערוצי הטלוויזיה והרדיו.
בהחלטת ביניים קבע השופט חשין כי מהחומר שהציגה בפניו ש"ס עולה כי ערוצי הטלוויזיה והרדיו עוברים על חוק התעמולה, ואינם עושים מספיק כדי למנוע זאת.
"מתוך הראיות שהציגו העותרים, למדתי לדעת כי ההנחיות האוסרות על שידור תעמולת בחירות לא נשמרו כדבעי, וכי היו פריצות וחריגות בתוכניות אלה ואחרות ששודרו, ואשר הכילו תעמול בחירות", כתב חשין.
"הובאו לפני ראיות בעניינה של רשות השידור, בעניינו של ערוץ 'רשת', בעניינו של ערוץ 'קשת' ובעניין גלי צה"ל, וראיות אלה מדברות בעד עצמן כי ארבעה גופים אלה לא הקפידו די הצורך להימנע משידורי תעמולה אסורים. אשר לחברת החדשות ולערוץ "טלעד" לא הוצגו לפני כל ראיות, אך לעניינה של החלטתי זו לא אבדיל בין שני גופים אלה לבין הגופים האחרונים".
ש"ס הגישה את העתירה לפני ימים אחדים, לאחר שישראל אחת הגישה עתירה נגד שידורי תעמולה בתחנות הרדיו הפיראטיות שלה והשופט חשין אסר תעמולה זו. אתמול בערב הביעו בש"ס סיפוק רב מהחלטת השופט בעתירתם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
אלי ישי. בש"ס מרוצים מהחלטת השופט
צילום: גלי תיבון
מומלצים