שתף קטע נבחר

מזכיר מדינה חדש ברומניה - מראשון לציון

אילן לאופר בן ה-33, יליד ראשון לציון, הוא איש עסקים מצליח שהביא לרומניה את רשת H&M וכיכב במדורי הרכילות - עד שהתחתן עם כוכבת טלוויזיה שהתגיירה למענו.כעת קבל מינוי יוקרתי בממשל בבוקרשט

 

לאופר, מזכיר המדינה החדש, עם אשתו אלינה ()
לאופר, מזכיר המדינה החדש, עם אשתו אלינה

הממשלה החדשה שהוקמה החודש ברומניה כוללת לפחות שם אחד שיצלצל מוכר לאוזניים ישראליות: אילן לאופר. הצעיר הישראלי, רק בן 33, יליד ראשון לציון שהפך לאיש עסקים מוכר ברומניה, מונה כעת למזכיר המדינה. מדובר בתפקיד שמקביל לדרג סגן שר, שבמסגרתו יהיה לאופר אחראי לפיתוח עסקי, מסחר ויזמות.

 

לאופר הגיע לרומניה בסוף שנות ה-90 לאחרי שאביו, יליד רומניה, קיבל הצעת עבודה שם. הוא הבעלים של קבוצת קמעונאות גדולה שכוללת בין השאר גם רשת קוסמטיקה, רשת חנויות אופנה ונכסי נדל"ן להשכרה. אחרי שעבר לרומניה התחתן לאופר עם אלינה, סלבריטאית מקומית שהתפרסמה בעקבות הגשת תוכנית טלוויזיה והשתתפות בתוכניות בידור וריאליטי. אלינה התגיירה לפני הנישואים עם לאופר, למדה עברית, והם מגדלים יחד את בתה מנישואים קודמים. בעלה הקודם של אלינה, גיאורג פפרגיורגי, הוא זמר מפורסם ומגיש "רוקדים עם כוכבים" המקומית.

 

לאופר ואלינה בצורה רשמית יותר ()
לאופר ואלינה בצורה רשמית יותר

לאופר ידוע כמי שהביא לרומניה את רשת האופנה השוודית H&M. הוא רגיל לככב במדורי הכלכלה כמיליונר צעיר ונמרץ ומוזמן לעיתים קרובות להופיע בטלוויזיה כפרשן כלכלי. לפני נישואיו הוא נחשב לרווק מבוקש והופיע לעיתים קרובות במדורי הרכילות. יש לו משפחה גדולה בארץ והוא מרבה לבקר בישראל, יחד עם אלינה.

 

באחרונה מונה לאופר לתפקיד מזכיר המדינה לסחר חוץ בממשלה הרומנית החדשה בראשות סורין גרינדנו. בתפקיד זה הוא אחראי על פיתוח עסקי, מסחר ויזמות. לאופר מונה לתפקיד על ידי מנהיג המפלגה הסוציאל־דמוקרטית (PSD), ליביו דרגנאה (אין לבלבל בינו לבין ראש הממשלה), שנחשב לידיד גדול לישראל. הוא אמור להתמקד בתפקידו בקידום השקעות מחו"ל ברומניה ומתכוון בין השאר לעודד גם השקעות של יזמים ואנשי עסקים ישראלים. הפרלמנט בבוקרשט כבר אישר את הרכב הממשלה שכוללת 23 שרים, בהם שמונה נשים.

 

לאופר לא יהיה דובר העברית היחיד מסביב לשולחן הממשלה בבוקרשט. אנדראה פסטרנק, שהייתה עד לאחרונה שגרירת רומניה בישראל, מונתה לשרה האחראית על אזרחי רומניה בתפוצות. פסטרנק, שדוברת עברית שוטפת, היא דיפלומטית מקצועית שנחשבת קרובה מאוד לצמרת הממשל ברומניה. הרשויות בבוקרשט הציבו לעצמן לאחרונה כיעד לשכנע יוצאי רומניה החיים במדינות אחרות לחזור למולדתם. בישראל חיים כ־400 אלף יוצאי רומניה, וכמו כל הרומנים שחיים בתפוצות, הם זכאים להצביע בבחירות.

 

לאופר הוא לא הישראלי הראשון שעשה קריירה בפוליטיקה הרומנית. קדם לו נתי מאיר, איש עסקים שנבחר לפרלמנט מטעם המפלגה הלאומנית "רומניה הגדולה". ב־2008 התפטר מהפרלמנט ושנתיים אחר כך נידון לארבע שנות מאסר בגין הונאה והעלמת מס. אחר כך הועמד שוב למשפט, על מרמה וזיוף, הורשע ונידון לשבע שנות מאסר שחפפו את העונש הקודם שכבר נגזר עליו. לפני כשנה השתחרר מהכלא הרומני והגיע לישראל כתושב חוזר כשהוא חסר כל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאופר. הגיע לרומניה בסוף שנות התשעים
מומלצים