שתף קטע נבחר

הקהילה היהודית במכסיקו על הציוץ של נתניהו: "גרם נזק"

יהודים במכסיקו סובלים מתגובות אנטישמיות לאחר שנתניהו תמך בטוויטר בתוכנית טראמפ להקים חומה בגבול. "כולם סבורים שהיהודים חושבים כמו שנתניהו חושב - זה לא ככה. יצאנו נגד ההצהרה. הוא גרם נזק", מספר דניאל דורנבאום בראיון ממכסיקו

 

 

 

בסוף השבוע האחרון הביע ראש הממשלה בנימין נתניהו את תמיכתו בכוונת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להקים חומה בגבול עם מכסיקו וצייץ בטוויטר כי זהו "רעיון נהדר". משרד החוץ במכסיקו הגיב בחריפות, והקהילה היהודית זעמה.

 

דניאל דורנבאום, יהודי במכסיקו, אמר לאולפן ynet לאחר הציוץ: "אנחנו חושבים שנתניהו פתח את הפה בלי שום סיבה, לא היה צריך להיות בעד או נגד, זה לא מביא שום תועלת. הוא גרם נזק. אנחנו, כקהילה יהודית מאוד ציונית, תמיד תומכים בכל הצעדים של מדינת ישראל, אבל עכשיו יש פה במכסיקו עניין מאוד רגיש עם החומה, וכולם סבורים שהיהודים חושבים כמו שנתניהו חושב - זה לא ככה. הקהל היהודי המלומד יצא נגד הצהרתו של נתניהו".

 

לשאלה אם התבטאות נתניהו השפיעה על הקהילה, השיב דורנבאום כי הקהילה קיבלה "תגובות אנטישמיות, בהן אנונימיות, בפייסבוק, בטוויטר. זה קורה בכל פעם שיש התחממות במזרח התיכון - אבל הפעם אנחנו חושבים שזה סתם בלי תועלת. אני לא חושב שראש ממשלה צריך להתנצל, אבל אני חושב שהוא צריך להבחין מתי הוא עושה הצהרות שלא מביאות תועלת. הוא צריך להגיד בקול רם שהוא לא יכול להשוות בין מה שקורה בישראל עם החומות ומה שקורה בין מכסיקו לארה"ב". 

טראמפ שיתף את הציוץ של נתניהו ()
טראמפ שיתף את הציוץ של נתניהו

"הנשיא טראמפ צדק", כתב נתניהו בטוויטר. "אני בניתי חומה לאורך גבולה הדרומי של ישראל. זה עצר את ההגירה הלא חוקית. הצלחה גדולה. רעיון גדול". לציוץ הוסיף נתניהו את דגלי ארה"ב וישראל. אחר כך שיתף הנשיא האמריקני את הציוץ של נתניהו. אתמול (א') מכסיקו הגיבה: "משרד החוץ הביע בפני ממשלת ישראל, דרך השגריר שלה במכסיקו, את התדהמה המוחלטת, הדחייה והאכזבה מהמסר שהעביר ראש הממשלה נתניהו בנוגע לבניית גדר בגבול. מכסיקו היא ידידה של ישראל וכך צריך להתייחס אליה ראש הממשלה".

 

דובר משרד החוץ, עמנואל נחשון, הבהיר לאחר התגובה המכסיקנית הקשה כי "ראש הממשלה התייחס לניסיון הספציפי שלנו בהגנה, שאותו אנו רוצים לחלוק. אנו לא מביעים עמדה ביחסי ארצות הברית-מכסיקו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"קיבלנו תגובות אנטישמיות". דניאל דורנבאום, מכסיקו
מומלצים