שתף קטע נבחר

דרס למוות בת 9, ברח – ונתפס לאחר יממה

המשטרה עצרה היום תושב ג'בל מוכבר בחשד שדרס אתמול למוות את נדא ג'אביס בת ה-9 והפקיר אותה על הכביש. במחאה על התאונה הושבתו היום 15 בתי ספר בכפר ואלפי תלמידים נשארו בבית. "הכבישים לא בטוחים ואין מענה מהעירייה", מסרו ההורים שהשביתו את הלימודים

תושב ג'בל מוכבר שבמזרח ירושלים נעצר היום (ג') בחשד שדרס אתמול למוות את נדא ג'עאביס בת ה-9 בעת ששבה לביתה מבית הספר - ונמלט מהמקום. בעקבות התאונה הקשה הושבתו היום הלימודים ב-15 בתי הספר שבכפר, וכ-8,000 תלמידים ותלמידות לא הלכו הבוקר לבית הספר. "הכבישים בכפר לא בטוחים ומסכנים את הילדים, ובעירייה מזלזלים", טענו בוועדת ההורים בכפר, שיזמה את השביתה.

 

הילדה ג'עאביס נהרגה אתמול מפגיעת אוטובוס בעת שחזרה לביתה מבית הספר. החשוד בדריסת הילדה, תושב הכפר בן 49, נמלט מהזירה לאחר התאונה ונעצר היום. מממצאי חקירת המשטרה עולה כי הדורס, שנהג באוטובוס, נסע בנתיב שבו הלכה הילדה, פגע בה בחלקו הקדמי של הרכב - והמשיך בנסיעה. החשוד יובא בתום חקירתו בפני בית משפט השלום בירושלים לדיון בהארכת מעצרו.

נדא ג'עאביס. נדרסה בדרך הביתה מבית הספר ()
נדא ג'עאביס. נדרסה בדרך הביתה מבית הספר
 

זירת התאונה ()
זירת התאונה

גופתה של הילדה עדיין נמצאת בנתיחה באבו כביר. תושבי הכפר מחכים לקבלת הגופה כדי לקיים את ההלוויה, שלפי ההערכות ישתתפו בה אלפים מתושבי הכפר וממזרח ירושלים.

 

ועד ההורים שיזם את השביתה מסר: "השביתה שלנו הוכרזה כאבל למותה של הילדה ממשפחת ג'עאביס, וכי לא מספקים לנו תחבורה נאותה לתלמידים, והכבישים אינם בטוחים ומסכנים את חיי התלמידים. פנינו לעירייה כמה פעמים אבל לצערנו אין מענה. כל הזמן מזלזלים בנו. אם העירייה לא תמצא פתרונות אז נגביר את המאבק שלנו למען התלמידים והתושבים".

 

מוחמד ג'אעביס, קרוב משפחה של הילדה המנוחה, סיפר: "היא יצאה מבית הספר, ובדרך חזרה היא נדרסה ולצערי היא מתה. מדובר בילדה מחוננת וחכמה, שחייכה תמיד. כואב לנו על מותה. כל בני המשפחה במצב נפשי מאוד קשה. אנחנו עוד לא מעכלים שאיבדנו אותה". הוא הוסיף לפני עצירתו של הנהג: "אני מקווה שהמשטרה תגיע לדורס. עוד לא ברור לנו מי הוא ואיך הוא ברח מזירת התאונה. הוא פשוט הפקיר את הילדה".

 

מורה בבית ספר שבו למדה הילדה שנהרגה אתמול סיפרה: "לא האמנתי שקיבלתי את הבשורה על מותה של נדא ג'עאביס. היא הייתה מאוד נחמדה ונהדרת, כולנו אהבנו אותה. לא יהיה לנו קל לחזור ללימודים בלעדיה. המקרה שלה מזעזע מאוד. זה אחד האסונות הקשים ביותר שעברנו".

 

"היא תמיד הייתה פונה ושואלת דברים שנוגעת ללימודים", הוסיפה המורה. "כל מי שהיה מדבר איתה היה מרגיש עד כמה היא הייתה ילדה גאונה. חבל מאוד שאיבדנו אותה, אבל זה הגורל".

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "העירייה השקיעה כספים רבים בסלילת כבישים במזרח ירושלים, ובכלל זה בשכונת ג'בל מוכבר. בימים אלה שוקדת העירייה על פיתוח כביש בהשקעה של יותר מ-100 מיליון שקלים. התאונה הטרגית שאירעה אתמול הייתה תאונת פגע וברח, והממצאים בשטח מלמדים על כך שהיא נגרמה כתוצאה מנהיגה פרועה במהירות מופרזת, ולא בשל שום סיבה אחרת".  

 

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, מסר לאחר תפסיתו של הנהג שנמלט: "מיד לאחר האירוע הנחיתי להשקיע את כל האמצעים ולרכז פעילות לחקירת התאונה הקטלנית, שפוענחה תוך פחות מיממה. לנגד עינינו עומדים כל העת תושבי העיר באשר הם, משפחתה של הילדה וביטחון כלל תושבי העיר, בהם תושבי מזרח ירושלים, ולמענם נמשיך לפעול כל העת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנהג הדורס נמלט. נדא בת ה-9
מומלצים