שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חביתוש אחר: צפו בפיילוט של רגע עם דודלי

  הפתיח שונה, את דודלי מגלם בכלל שחקן אחר, אבל ציפי מור הייתה שם מההתחלה. ומה קרה לחביתוש??? פרק הפיילוט של "רגע עם דודלי" שוחזר וכעת ניתן לצפות בו לראשונה לאחר שלא שודר מעולם. כך נראתה תחילת הדרך של תוכנית הילדים

   

  רגע של נוסטלגיה: פרק הפיילוט של "רגע עם דודלי", שלא שודר מעולם, נחשף בפרויקט הדיגיטציה של הטלוויזיה החינוכית, וקטעים ממנו מובאים כאן לראשונה. בפרק המלא ניתן לצפות בערוץ "אוצרות החינוכית" ביוטיוב.

   

  הפיילוט צולם ב-1 בינואר 1975 ומצפייה בו ניכר שחלו שינויים משמעותיים לפני שתוכנית הילדים עלתה לשידור ב-1976. ההבדל המשמעותי והבולט ביותר נעוץ בעובדה שאת דמותו של דודלי, בעל חנות המכולת, מגלם השחקן רולף ברין ולא שלמה ניצן. לא ברור מה גרם להחלפתו של ברין בניצן, שהפך מזוהה מאוד עם דמותו של דודלי.

   

   

  קיימים גם שינויים נוספים: שיר הפתיחה של פרק הפיילוט, אותו שרה ריקי מנור בסגנון בוסה-נובה, שונה לחלוטין משיר הפתיחה הזכור מהסדרה. גם הבובה חביתוש, שבתוכנית עצמה מדברת בקולו של שלמה ניצן, נראית ומתנהגת שונה מן המוכר לנו: בפרק הגנוז על ראשו של חביתוש מונח מטאטא, לצווארו מחוברת גיגית והוא כלל לא מדבר. עם זאת, את דמותו של רגע מגלמת השחקנית ציפי מור, ממש כמו בסדרה עצמה. כמו כן, גם פרק זה נפתח בקטע אנימציה קצר שבו מככבת ציפי הציפור.

   

  ציפי מור בתפקיד רגע. הייתה שם מהרגע הראשון (באדיבות החינוכית) (באדיבות החינוכית)
  ציפי מור בתפקיד רגע. הייתה שם מהרגע הראשון(באדיבות החינוכית)
   

  בפרק הגנוז משתתף גם אלי גורנשטיין הצעיר בתפקיד אדון ששון וכן השחקן סימון רוזנפלד, ששיחק בסדרה את הדוור מר אליהו והלך לעולמו בחודש דצמבר האחרון. את התסריט לפרק כתבו סופר הילדים עודד בורלא ושלום הררי, שהיה מיוצרי התוכנית, והוא הופק על ידי שושנה צחור, המפיקה המיתולוגית של החינוכית שהפיקה את הסדרה וכן תוכניות נוספות כמו "בבית של פיסטוק", "פרפר נחמד" ו"מה פתאום".

   

  הפיילוט אותר והועלה לרשת כחלק מתהליך הדיגיטציה שעובר בימים אלה ארכיון החינוכית, שבמסגרתו מומרים סלילים ישנים שעליהם תוכניות לפורמט דיגיטלי.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות החינוכית
  מתוך הפרק
  באדיבות החינוכית
  לאתר ההטבות
  מומלצים