שתף קטע נבחר

הלבנונים זועמים: מכרו לנו תה במטבע ישראלי

סערה בכוס תה: בסופרמרקט בעיר צידון מכרו חבילת "ליפטון" לצד מוצרים רבים אחרים, רק שהמחיר שננקב היה עשרה שקלים במקום הלירה המקומית

קופסת תה בעשרה שקלים שנמכרה בצידון ()
קופסת תה בעשרה שקלים שנמכרה בצידון

 

הלבנונים אוהבים לשתות תה וקפה תוצרת מקומית וזרה, אבל אם יש דבר אחד שהם לא ממש אוהבים זה מוצרים שנקשרים בצורה כלשהי למדינה האויבת השכנה, ישראל.

 

עוד סיפורים מעניינים מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

כלי תקשורת בארץ הארזים דיווחו שבסופרמרקט בעיר צידון נמכרה קופסת תיונים של חברת התה המפורסמת "ליפטון". עד כאן לא נשמע דבר חריג במיוחד, אבל בתמונות שעלו ברשתות החברתיות ניתן לראות בבירור שקופסת התיונים נמכרה תמורת עשרה שקלים, "המטבע של האויב הציוני".

 

מטהרי אוויר בעברית שנמכרו בבינת ג'בל ()
מטהרי אוויר בעברית שנמכרו בבינת ג'בל

 

אתר החדשות "צידון אונליין", שפרסם את התמונות, פנה לבעל הסופרמרקט שבו נמכרה קופסת התיונים בשקלים במקום במטבע המקומי - הלירה הלבנונית. הוא טען שלא שם לב לכיתוב שעל הקופסה ומיד הוריד אותו כשנודע לו על כך.

 

בניסיון להתחקות אחר מקור המוצר עלה כי הוא הועמס במצרים והיה מיועד להיות מיוצא לישראל, ככל הנראה לאוכלוסייה הערבית-ישראלית משום שהכיתוב "10 שקלים" היה בערבית. "אנחנו קוראים לכוחות הביטחון ולרשויות השופטות לפעול באופן מיידי כדי להבין מה המקור של אותם מוצרים וכיצד הם נכנסו ללבנון", נכתב בידיעה של האתר הלבנוני שחשף את ה"מחדל". "אנו קוראים לבעלי בתי המסחר בצידון והסביבה להיזהר ממוצרים מסוג זה כדי שלא יהיו קורבנות של מאפיות הנורמליזציה עם האויב".

 

באתר החדשות הלבנוני "אל-עהד" של חיזבאללה אף פנו למשרד הכלכלה הלבנוני כדי שיתן הסברים ויטפל בנושא. עליא עבאס, מנכ"לית המשרד, ניסתה להרגיע את הרוחות הסוערות ואמרה כי "מאז הבוקר שלחנו פקחים לכל החנויות בצידון כדי לבדוק את חבילות התה".

 

אתר החדשות הלבנוני גם טען כי אזרח אחד מצא בחנויות בעיירה בינת ג'בייל שבדרום המדינה מטהר אוויר שנמכר עם כיתוב בעברית. מנכ"לית משרד הכלכלה התייחסה גם לכך: "לא מכירים את הנושא. אולי זה הגיע לאותו אזרח דרך הכוחות הבינלאומיים". באתר החדשות התעקשו שהאזרח מצא את "מטהר האוויר הישראלי" בשווקים. בכל מקרה, אין זו הפעם הראשונה שבה מוצרים תוצרת ישראל נמכרים בלבנון ומעוררים זעם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכרו תה בעשרה שקלים - בצידון
מומלצים