שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ליברמן חזר בו: גל"צ תישאר בצה"ל
  שר הביטחון אביגדור ליברמן החליט להפוך את ההחלטה להוציא את תחנת הרדיו מאחריות צה"ל: "בגלל הקשיים"

  גלי צה"ל תישאר תחת צה"ל - כך הודיע היום (א') שר הביטחון אביגדור ליברמן, זאת פחות משבועיים אחרי ההודעה כי התחנה הצבאית תעבור לפיקודו של משרד הביטחון.

   

  בהודעה של משרד הביטחון נמסר כי השר ליברמן, מנכ"ל משרד הביטחון אודי אדם והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליטו להפוך את ההחלטה הקודמת.

   

  גלי צה"ל. נשארת במקומה
  גלי צה"ל. נשארת במקומה
   

   

  "בהתייעצות נידונו האפשרויות השונות בנוגע למיקומה של גל"צ במערכת הביטחון וההשלכות והקשיים שיוצרת הכוונה להעביר את התחנה מצה"ל למשרד הביטחון, בהקשר של אי-תלותה ועצמאותה של התחנה כגוף שידור ציבורי, הפרוצדורה

  המורכבת שבקליטת התחנה במשרד הביטחון והצורך להסדיר את המהלך בחקיקה ראשית", נכתב בהודעה. "לאור הקשיים הללו ומתוך הרצון לשמור על צביונה המיוחד של גל"צ, החליט שר הביטחון כי התחנה תישאר במקומה הנוכחי בצה"ל".

   

  שר הביטחון ליברמן. התחרט (צילום: אלכס קולומויסקי)
  שר הביטחון ליברמן. התחרט(צילום: אלכס קולומויסקי)
   

  בלשכת שר הביטחון טוענים כי בשיחה עם היועמ"ש התגלו עיכובים, בעיות משפטיות ואילוצי חקיקה שיסרבלו את התהליך - שעליו המליץ הרמטכ"ל גדי איזנקוט. זאת אף שהנושא נבחן על ידי ועדה במשך כמה שבועות לפני שהוחלט לבצע אותו.

   

  בסביבת ליברמן אומרים כי אחד הקשיים שהתגלו נוגע למעמד החיילים המשרתים בתחנה, שעלול להיפגע עם מעבר היחידה למשרד הביטחון. בימים האחרונים נשמעו טענות במשרד הביטחון כי התהליך גם ילווה במאבק לשמירת זכויותיהם של האזרחים עובדי צה"ל המועסקים בתחנה. בלשכת ליברמן ציינו כי לא תיבחן חלופה אחרת בזמן הקרוב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ליברמן חזר בו: גל"צ תישאר בצה"ל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
  השר אביגדור ליברמן
  צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
  אנשים של בוקר
  7 לילות
  מומלצים