שתף קטע נבחר

חשין התיר לישראל אחת להמשיך בהפצת "צווי 8"

לדבריו, מדובר "בתעלול בחירות", המותר לפי חוק. הוא ציין כי ספק אם "התעלול" ראוי מבחינה ציבורית, אך נמנע להביע דעה נחרצת בסוגייה זו. "נתקלתי פעמים רבות בתעלולי בחירות בלתי ראויים מצד שני המועמדים. על רקע זה, אין זה ראוי שאביע את דעתי על תעלול בחירות אחד, בלא שאביע את דעתי על תעלולים אחרים", הסביר חשין את החלטתו

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, אישר הבוקר (יום ו') לישראל אחת להמשיך בהפצת צווי 8 מדומים (קריאה לשירות מילואים) במסגרת תעמולת הבחירות. השופט חשין קבע כי מדובר "בתעלול בחירות", המותר לפי החוק. חשין אמנם כתב בהחלטתו כי ספק אם "התעלול" ראוי מבחינה ציבורית, אך הוסיף כי יימנע מלהביע דעה נחרצת בשאלה זו.
את העתירה הגישה התנועה להגינות שלטונית, שטענה כי בהפצת הצווים יש משום שימוש פסול בצה"ל. השופט דחה את הטענה וקבע כי מבט שני בתוכנו של הצו "מבהיר למעיין בו כי אין מדובר בהודעה שנשלחה מצה"ל, אלא בתעמולת בחירות".
"בזמן הקצר שאני משמש כיו"ר ועדת הבחירות נתקלתי פעמים רבות, רבות יתר על המידה, בתעלולי בחירות בלתי ראויים מצד שני המועמדים", אמר חשין, "על רקע זה, אין זה ראוי שאביע את דעתי על תעלול בחירות אחד, בלא שאוסיף ואביע את דעתי על תעלולי בחירות אחרים".
השבוע אסר השופט חשין הפצת סוג אחר של צווי 8 מדומים, שנשלחו במעטפות חומות על ידי ארבעה אנשי מילואים מירושלים, שלטענתם פעלו על דעת עצמם.
הצו של מטה ברק פחות מטעה. מדובר בעמוד המודפס על נייר קשיח, המוצמד לדלתות האזרחים ואשר הכיתוב שעליו מזכיר מעטפה צבאית הנשלחת לחיילי מילואים. ישראל אחת הדפיסה כ-600 אלף צווים כאלה ובימים האחרונים היא ממשיכה בהפצתם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
הצו שמפיצה ישראל אחת
צילום דודו פריד
הצו שהפיצו צעירים מירושלים
מומלצים