שתף קטע נבחר

ר"מ בלגיה נפגש עם "שוברים שתיקה", השגריר ננזף

נתניהו דרש ממקבילו הבלגי שארל מישל שביקר בישראל להפסיק את המימון של מדינתו לעמותות שפועלות נגד חיילי צה"ל. מישל נפגש עם אנשי "שוברים שתיקה" ו"בצלם" ללא ידיעת ישראל. נתניהו זעם והנחה לנזוף בשגריר הבלגי: "על בלגיה להחליט אם היא רוצה לשנות כיוון או להמשיך בקו אנטי-ישראלי"

 

מישל בפגישה עם יהודה שאול וחגי אלעד ()
מישל בפגישה עם יהודה שאול וחגי אלעד

תקרית דיפלומטית: ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה אמש (ד') את משרד החוץ לזמן את שגריר בלגיה בישראל לשיחת נזיפה בעקבות פגישה שקיים ראש ממשלת בלגיה שארל מישל עם נציגי "שוברים שתיקה" ו"בצלם" בעת ביקורו בישראל. הבוקר הגיע השגריר אוליביה בל לשיחה במשרד החוץ בירושלים. סמנכ"ל מערב אירופה במשרד החוץ רודיקה רדיאן הביע בפניו את מחאתה של ישראל והשגריר הבלגי הבטיח שיעביר את הדברים לבריסל.

 

הפגישה של מישל עם נציגי "שוברים שתיקה" ו"בצלם" נערכה יממה בלבד לאחר שנתניהו דרש בפגישתו עם ראש הממשלה הבלגי להפסיק את המימון של מדינתו לעמותות שפועלות נגד חיילי צה"ל. הפגישה התקיימה מאחורי גבה של ישראל ומבלי ליידע את שגרירות ישראל בבריסל ואת משרד החוץ בירושלים.

השגריר הבלגי אוליביה בל ננזף במשרד החוץ (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
השגריר הבלגי אוליביה בל ננזף במשרד החוץ(צילום: אלכס קולומויסקי)

מישל נפגש עם אנשי "שוברים שתיקה" ו"בצלם" ללא ידיעת ישראל. נתניהו ורה"מ הבלגי (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
מישל נפגש עם אנשי "שוברים שתיקה" ו"בצלם" ללא ידיעת ישראל. נתניהו ורה"מ הבלגי(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

מישל עם הנשיא ריבלין (צילום: AP) (צילום: AP)
מישל עם הנשיא ריבלין(צילום: AP)

חברי הפרלמנט הבלגים שליוו את ראש הממשלה עדכנו את השגרירות הישראלית, שבכוונתם לפגוש את אנשי "שוברים שתיקה". בישראל לא ידעו שגם מישל מתכוון להשתתף בפגישה שהתקיימה במלון המלך דוד בירושלים. מישל נפגש עם יהודה שאול, מייסד "שוברים שתיקה" ומנכ"ל "בצלם" חגי אלעד.

 

בלשכת ראש הממשלה אמרו כי בישראל רואים בחומרה את פגישתו של מישל עם שאול ואלעד. "ממשלת בלגיה צריכה להחליט אם היא רוצה לשנות כיוון או להמשיך בקו אנטי-ישראלי", אמרו בלשכת ראש הממשלה. "בבלגיה עדיין קיימות יוזמות של התובע הכללי להעמיד לדין בכירים ישראלים, לרבות ציפי לבני וקציני צה"ל. ראש הממשלה נתניהו הנחה לקדם חקיקה שתמנע מימון של ממשלות זרות עבור עמותות שפוגעות בחיילי צה"ל".

 

בפגישה של מישל עם שאול ואלעד הוא ביקש לקבל סקירה על המצב ביהודה ושומרון. לאחר מכן יצא לביקור ביריחו וברמאללה – ביקור שתואם מראש עם ישראל. הבוקר יגיע השגריר הבלגי לשיחת נזיפה במשרד החוץ בירושלים.


פורסם לראשונה 08/02/2017 22:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
נתניהו ומישל בפגישתם
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים