שתף קטע נבחר

חרדים מאיימים: נחסום כבישים בשעות העומס

המשך מעצרו של תלמיד ישיבה שערק מהצבא צפוי להביא להסלמת מחאת החרדים. לפי הודעת מובילי המאבק, ייעשה ניסיון לחסום אחר הצהריים כמה צירי תנועה מרכזיים ברחבי הארץ: "נצא למחאה אדירה ונוראה שכמוה לא נראתה עוד". בפנים: רשימת מוקדי ההפגנות

 

 

איומי חרדים להסלים את המחאה בשעות הכי עמוסות בכבישים: מטה המאבק החרדי נגד חוק הגיוס הודיע כי בכוונתו להגביר את פעולותיו במחאה על מעצר תלמיד הישיבה העריק מצה"ל. לפי הנחיית המטה, מפגינים צפויים לחסום אחר הצהריים (יום ה') צירי תנועה מרכזיים ברחבי הארץ.

 

ביממה האחרונה התקיימו מגעים שקטים מאחורי הקלעים בין עסקנים חרדים לשלטונות הצבא במטרה להביא לשחרורו של הצעיר בתמורה להפסקת ההפגנות - כפי שנעשה במקרים קודמים. זו הסיבה לכך שהמחאה אתמול הייתה בעצימות נמוכה יחסית ולא מאורגנת. עם פרוץ גל המחאה הנוכחי ביום שלישי, נעצרו 67 מפגינים חרדים בהפגנות אלימות, שבהן נפצעו שלושה שוטרים.

חסימת כביש 40 ביום שלישי (צילום: ברק פכטר) (צילום: ברק פכטר)
חסימת כביש 40 ביום שלישי(צילום: ברק פכטר)

בשעות הלילה המאוחרות, כשמובילי המאבק מהפלג הליטאי-ירושלמי הבינו כי הניסיונות לשחרר את העריק ולהביא לרגיעה נכשלו, הם הודיעו על חידוש ההפגנות – וביתר שאת. בהוראת מנהיג, הרב שמואל אוירבך, בכוונתם לחסום אחר הצהריים כבישים בלפחות שמונה מוקדים מרכזיים.

 

בהודעה מוקלטת שהופצה באישון לילה לאנשי הפלג נאמר: "נבלה נעשתה בישראל! כל הגולה כמדורת אש! בעקבות חוצפתם ועזותם הנוראית של שלטונות הצבא להמשיך ולעכב את בן העליה (כינוי לבן תורה) גיבור החיל מאחורי סורג ובריח, וכהוראתו הברורה והנחרצת של רבנו הגדול מרן ראש הישיבה שליט"א (הרב אוירבך), נצא כולנו להגן בגופנו כדי שלא תאבד שארית יעקב (שעם ישראל לא ייכחד)".

 

עוד נאמר בהודעה: "ביום חמישי, בשעה שלוש וחצי בצהריים, נצא למחאה אדירה ונוראה שכמוה לא נראתה עוד, בערים ירושלים, בני ברק, מודיעין עילית, ביתר, אלעד, אשדוד - במקומות הקבועים. ולהשם הישועה".

 

בהודעה אחרת צוינו פרטים נוספים והוכרז בה על "הפגנות סוערות בכל רחבי הארץ" לפי המוקדים הבאים: כביש 4 בכניסות לבני ברק ולאשדוד, ציר ז'בוטינסקי, צומת שילת, בירושלים - צומת בר אילן ודרך בר לב, כביש 38 סמוך לבית שמש וצומתי הכניסה לערים החרדיות אלעד וביתר עילית.

 

בעיתון "הפלס", בטאונו של הרב אוירבך ומה שנחשב לשופר מטה המאבק, נקרא הבוקר הציבור להרחיב את המחאה ולהפגין גם מול בתיהם של אנשי צבא המעורבים בגיוס חרדים לצה"ל, המכונים "ציידי נפשות".

 

בעמוד השער פורסם פסק הלכה של רבני הפלג הירושלמי, בראשם אוירבך עצמו, העוסק באנשים מתוך המגזר הפועלים במסגרת הצבא לגיוסם של אחרים: "כל העוסקים ללכוד נפשות בכל אופן שהוא הוציאו עצמם במעשיהם מכלל החרדים לדבר השם, ויש להזהיר מפניהם ולמחות נגדם בכל כוח ולגלות קלונם ברבים, לבל יקבלו דריסת רגל במקומותינו, פן ידיחו נפש צאצאינו כדרכי המיסיונרים, שכל תשוקתם לצוד נפשות ולהעבירם על דתם ועל דעתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ברק פכטר
חסימת כביש 40 ביום שלישי
צילום: ברק פכטר
מומלצים