שתף קטע נבחר

ברק לפעיליו: תתנהגו כמו במחנה קיץ - לא לישון

ביום הראשון אחרי שהתברר סופית שלא יפרוש, ברק נפגש עם פעילי נוער העבודה ובישר להם: "זהו היום הראשון של הקמפיין, שבו אני מועמד יחיד". הוא ביקש מהם לעבוד בשבילו בכל הכוחות, והם הבטיחו לא לעצום עין עד לבחירות

ראש הממשלה, אהוד ברק, החל ביום שישי, לפי הגדרתו שלו, את "מסע הבחירות האמיתי". מעכשיו הוא מתמודד על ראשות הממשלה מבלי ששמעון פרס ושליחיו ינשפו בעורפו. בצהריים נפגש ברק עם כמה עשרות פעילי נוער עבודה וביקש מהם לוותר בימים הקרובים על שעות שינה. "אני מבקש מכם בשלושה וחצי הימים הקרובים להתנהג כמו במחנה קיץ", הוא אמר, "צריך לישון מינימום ולפעול כמו שצריך".
ברק, מלווה באשתו נאווה, משוכנע בצדקת דרכו ושואב עידוד לפחות מהבחירות שנערכו בבתי-הספר התיכוניים, שם הוביל על פער משמעותי על פני שרון.
ברק: "כבר ראינו שהתלמידים יודעים מה להצביע, הסטודנטים יודעים מה להצביע, וגם ההורים יידעו עד יום שלישי מה להצביע. אני לא עוסק בסקרים. זהו היום הראשון של הקמפיין, שבו אני מועמד יחיד".
על פי מצוות הקמפיין "ברק למען עתיד ילדינו", ברק מקיף עצמו בעשרות ילדים בכל מפגש רחוב עם הבוחר. בתמורה ליחס החם הבטיחו לו פעילי נוער עבודה כי לא יעצמו עין עד הבחירות כבקשתו.
"אנחנו מתכוונים להיות ערים, למלא את הצמתים בשלטים של ברק, להראות שהרצליה כולה ברק", אמרה ניצן היימן, בת 17 מנוער העבודה. "ישראל אוהבת את ברק, מאמינה בו, ותבחר בו. עוד יש לי תקווה, ולכן אני כאן".
בשטח מתנהלת מלחמה קטנה בין הצעירים הנלהבים של מטה העבודה לבין צעירי הליכוד. כל סנטימטר של נוף עירוני מכוסה בשלטי תעמולה באדיבות הנוער האנרגטי משני המחנות. לעיתים הדברים מלווים גם התנגשויות בין שתי הקבוצות. "אנחנו תולים שלטים, והם מורידים. אנחנו תולים, והם שוב מורידים, עד שאנחנו מתישים אותם", אומר תומר לפיד מנוער עבודה. "לא יעזור להם, אנחנו ננצח. הסקרים תמיד היו שאלה, חידה, משהו לא מוגדר, ואנחנו עושים הכל בלי קשר לסקרים. אנחנו המטה הכי פעיל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
ברק. כמו במחנה קיץ (תמונת ארכיון)
צילום דודו פריד
מומלצים