שתף קטע נבחר

בלחיצת כפתור: סיוע לקהילה דרך הדסטארט

השנה ייערך שיתוף פעולה בין יום מעשים טובים של עמותת "רוח טובה" לבין אתר מימון ההמונים הדסטארט (HeadStart), שיאפשר גיוס מתנדבים ומימון פרויקטים חברתיים בלחיצת כפתור

 

יום מעשים טובים, המהווה שיא לעשייה שנתית מתמשכת, הינו פרויקט הדגל של עמותת "רוח טובה", אשר פועלת כל השנה לחיבור בין אנשים המעוניינים להתנדב לבין עמותות הזקוקות למתנדבים. השנה העמותה החליטה לשלב זרועות עם אתר גיוס ההמונים GiveBack מבית הדסטארט, כדי לאפשר לכל אדם בעל יוזמה חברתית לגייס מתנדבים ומימון למימוש פרויקט חברתי עליו הוא חולם. שיתוף הפעולה, מספק פלטפורמה פשוטה לחיבור בין אנשים טובים למעשים טובים תחת האתר https://dogood.giveback.co.il/ 

 

שיתוף פעולה בין "רוח טובה" להדסטארט יסייע בגיוס מתנדבים (צילום: יח"צ) (צילום: יח
שיתוף פעולה בין "רוח טובה" להדסטארט יסייע בגיוס מתנדבים

 

יום מעשים טובים יתקיים השנה ב-28 במרס וצפויים לקחת בו חלק למעלה ממיליון וחצי ישראלים. כל אדם, קבוצה וקהילה מוזמנים לעשות מעשה טוב, אנשים פרטיים, קבוצות, ארגונים, תנועות נוער, חיילים, תלמידים, סטודנטים ולמעלה מ- 1,500 חברות עסקיות יקיימו ביום זה פעילויות מגוונות, קטנות כגדולות, על פי כישוריהם ויכולתם: החל מחיוך, ביקור בביתו של שכן קשיש ועד להתנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה. בסה"כ יפעלו בישראל אלפי פרויקטים ביום אחד שכולו מעשים טובים.

 

יום אחד, אלפי פרויקטים, הרבה מעשים טובים (צילום: יח"צ) (צילום: יח
יום אחד, אלפי פרויקטים, הרבה מעשים טובים

 

בדומה להדסטארט, הפועלת בשיטת 'הכל או כלום' גם בפלטפורמה החדשה של יום מעשים טובים, לכל פרויקט יעד מימוני שכולל בתוכו גם כמות מתנדבים, עד לתאריך שנקבע לסיום הקמפיין. במקרה ויעד המימון והמתנדבים לא הושג, לא יגבה כל סכום מהיוזמים.

 

ברגע זה ממש תוכלו כבר למצוא באתר סיפור מרגשים: פרויקט גיוס ההמונים למען נועם, נער משותק שעבר תאונת דרכים קשה בגיל שנתיים וחולם על אופני יד שיאפשרו לו לחיות ולהינות כמו שאר הילדים. הפרויקט הוקם על-ידי יוסי פיש בעל בית מלאכה קטן לבנייה ותיקון כסאות גלגלים, כששמע על המקרה של נועם, החליט לשלם את המקדמה לאופניים מכיסו הפרטי, בתקווה לכסות את היתר בגיוס המונים.

גם סאבלימינל יוזם: פרויקט הדסטראט לשיפוץ מועדון נוער באור יהודה (יח"צ) (יח
גם סאבלימינל יוזם: פרויקט הדסטראט לשיפוץ מועדון נוער באור יהודה

 

קמפיין נוסף שעלה לאחרונה לאתר מבקש לגייס כסף עבור סוף שבוע חוויתי לנערות ונערים בעלי מוגבלויות באבני אית"ן. פעמיים בשנה, נוער היישוב מקיים פעילויות, כדי לספק הפוגה מקשיי היומיום: בקיץ קייטנה בת חמישה ימים ובחורף סוף שבוע חוויתי. את גיוס ההמונים יזמה אנסטסיה, חניכה לשעבר בקייטנות שרצתה לתת בחזרה ולהשיג מימון לפעילות כדי שעוד נערים ונערות בעלי מוגבלויות ייהנו.

 

להגשים להם חלום: סוף שבוע חוויתי לנערים מאבני אית"ן (יח"צ) (יח
להגשים להם חלום: סוף שבוע חוויתי לנערים מאבני אית"ן

 

 

ב-28 למרס יתקיים יום המעשים הטובים, המהווה יום שיא לפעילות שנתית למען הקהילה והסביבה. למעלה ממיליון וחצי ישראלים צפויים להשתתף בפרויקט שיתקיים השנה ב-87 מדינות. הרעיון מאחורי היוזמה הוא כי כל אדם יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, מעשה טוב גדול או קטן, שיכול לסייע לאחר - החל בחיוך למישהו, ביקור בביתו של שכן קשיש ועד להתנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה.

רוצים לעשות טוב ולהצטרף ליום מעשים טובים? חפשו בגוגל "יום מעשים טובים" או חייגו *9093

להרשמה ולצפייה בפרויקטים נוספים https://dogood.giveback.co.il/ .

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
יום מעשים טובים הדסטראט פלטפורמה גיוס המונים
צילום: יח"צ
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים