שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צפו: המסע המדהים של ג'ינג'י שחזר לחיים
  הוא הקיף את העולם, נפל לתהום של מאות מטרים בהימלאיה, נפגע בראשו, שקע בתרדמת - אבל השתקם ושב לאופניים ולמסעות. בנורבגיה שחה רועי (ג'ינג'י) סדן עם לווייתנים בקור מקפיא, דהר עם כלבים וצילם ל-ynet מקסדת הרכיבה. האיש שממשיך לעורר השראה

   

  ג'ינג'י בנורבגיה    (צילום: רועי ג'ינג'י סדן | עריכה: רותם שניר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לפני שנה וחצי התנדנד רועי ("ג'ינג'י") סדן בין חיים למוות. ההרפתקן הישראלי, שהתפרסם כשהקיף את כדור הארץ באופניים, נפצע קשה במפולת סלעים בזמן טיפוס עם חבורת תרמילאים אירופאים באזור הכפר לה בהימלאיה שבצפון הודו. הוא נפל והידרדר מאות מטרים אבל חרף הפגיעה, התקופה בתרדמת, השיקום הקשה והנכות שהותירה בו התאונה, סדן עדיין מתנהל כפי שמצופה ממי שההתמכרות לטיול ולאדרנלין היא דרך חיים עבורו. התיעוד שלפניכם הוא הוכחה לכך.

   

  בשבועות האחרונים הוא לקח הפסקה מההרצאות שמהן הוא מתפרנס בארץ ויצא לטיול בצפון נורבגיה, שם חתר בקיאקים מעל לווייתנים, שכשך במים קפואים ודהר על מזחלות כלבים. מצלמה שהייתה רוב הזמן על המצח שלו דאגה להנציח מנקודת מבט אישית את מה שעובר על אדם שחווה טראומה נפשית ופיזית במשימות שמותחות אותו לקצה.

   

  כך זה נראה בנורבגיה:

   (צילום: רועי (ג'ינג'י) סדן)

   (צילום: רועי (ג'ינג'י) סדן)

   (צילום: רועי (ג'ינג'י) סדן)
   

  בימים אלה יש בחלקו הצפוני של חצי האי הסקנדינבי רק ארבע שעות של אור, ללא שקיעה או זריחה כי השמש נמצאת אלפי ק"מ דרומה, וסדן ניצל את המעט שניתן לו כדי לצלם את הטיול ולהכין את הסרטון הזה.

   

  "עכשיו הראש שלי הקרקע", הוא מסכם את התקופה שעבר מאז הפציעה. "עכשיו אני חושב כמו בן אדם רגיל, אני מכיר בכמה העולם חזק ומכיר ביכולות שלי. אני חי את החלום. אם אני אבוא בטענות, מה יגידו אלה שקשה להם בחיים?".

   

  את הטיול בנורבגיה הוא צלח פיזית למרות המגבלות, אבל מנטלית זה מן הסתם לא היה אותו דבר. "כאן הבנתי שתו הנכה לא יעזור לי", הוא אומר. "אני חותר במים קרים כשכל התהפכות או אי שמירה על היציבות מלווה בקור כואב. אני חותר על כאב. הכול זה בפרספקטיבה בחיים".

  לפני התאונה, בטיול בהודו
  לפני התאונה, בטיול בהודו

  אחרי הנפילה. הידרדר מאות מטרים
  אחרי הנפילה. הידרדר מאות מטרים
   

  אף שהוא חזר לטייל, ועוד במקום עם תנאים קשוחים כמו צפון נורבגיה בשיא החורף, אירועי ההימלאיה לא עוזבים אותו. "יש לי טראומות גדולות בראש", הוא מסכם. "אני כל הזמן חושב שאני הולך למות והכול שאלה של זמן עד שאפול שוב מההר. לאט לאט עולים לי זיכרונות. היום נזכרתי שבקומה החברים שלי היו לצדי והרופאים אמרו שאגיב רק לאנשים שאני אוהב. החברים אמרו לי - אני לא זוכר של מי הקול - אבל זה קול ילדות שמחזיר אותך לעבר ודוחף אותך קדימה: 'הכול אור ג'ינג'י, הכול בסדר, אתה לא נפלת מההר, רק ביקרת בשמיים וחזרת אלינו להעביר את המסר. פרספקטיבה בחיים'".

   

  כעת ממשיך ג'ינג'י לתכנן את המסע הגדול הבא שלו, מחוף לחוף בארצות הברית. עוד תיעוד - באינסטגרם שלו

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "צפו: המסע המדהים של ג'ינג'י שחזר לחיים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים