שתף קטע נבחר

הוארך מעצר המורה מכרמיאל שחשוד שתקף מינית: "עלול לשבש חקירה"

בית המשפט קבע שקיים חשד סביר נגד המורה למוזיקה, שנעצר בחשד שביצע מעשי סדום ומעשים מגונים בשתי תלמידות. השופט: "זה לא היה חד פעמי". הסנגור: "אולי הוא חצה גבול מוסרי, אבל לא גבול פלילי"

 

 

בית המשפט השלום בעכו האריך היום (ד') בארבעה ימים את מעצרו של המורה למוזיקה (45), תושב קיבוץ בגליל המערבי, בחשד שתקף מינית לפחות שתי תלמידות בעת שעבד במוסדות חינוך בכרמיאל. על פי החשד, המעשים בוצעו במהלך שמונה השנים האחרונות. סנגורו ציין בדיון: "אולי הוא חצה גבולות מוסריים, אבל לא את הגבול הפלילי".

 

השופט יעקב בכר קבע כי "קיים חשד סביר. עיינתי בפעולות החקירה ובשלב זה שחרור החשוד עלול לשבש את החקירה". הוא הוסיף כי מהעדויות בתיק עולה שיטתיות מסוימת: "זה לא היה מקרה חד פעמי עם תלמידה אחת ספציפית".

 

עוד בחדשות:

 

ההגנה ביקשה לאסור את פרסום פרטיו של החשוד, והחלטה בעניין ייתן השופט בכר אחר הצהריים.

 

למורה מיוחסות עבירות של מעשי סדום בכוח, מעשים מגונים בקטינה, ניצול קטינה ועוד. בדיון אישרה חוקרת המשטרה, רס"ל אור שוכר, כי המתלוננת הראשונה תיארה מעשים מיניים שבוצעו בניגוד לרצונה, אך החשד טרם עומת עם טענה זו.

המורה החשוד בבית המשפט, היום ()
המורה החשוד בבית המשפט, היום
 

לשאלת הסנגור עו"ד אביעד רייפר אם קיימות גם ראיות אובייקטיביות בתיק, ענה השופט בכר כי התשובה חיובית, וכן שמדובר ביותר ממתלוננת אחת ומתיאור אחד של המעשים. לגבי החשד למסוכנות של החשוד ציין עו"ד רייפר כי התלונה הראשונה הוגשה כבר בחודש שעבר: "אם הוא כל כך מסוכן, מדוע לא עצרתם אותו ואפשרתם לו להסתובב חופשי?".

 

חוקרת המשטרה ענתה כי בתחילה נוהלה חקירה לאיסוף ראיות, "וברגע שהתאפשר עצרנו אותו". היא הוסיפה שאחרי המעצר הוחרמו המחשב של החשוד, טלפונים סלולריים והתקני אחסון ניידים,

והם נשלחו לבדיקה.

 

עו"ד רייפר אמר בדברי הסיכום כי אין מסוכנות של חשוד, משום שמדובר באיש משפחה ללא עבר פלילי שלא הסתבך מעולם. לדבריו מדובר מאירועים שהתרחשו לכאורה לפני שמונה שנים, "והזמן הרב שחלף מאז מקהה כל מסוכנות שהייתה קיימת ולו בתיאוריה".

 

הוא הוסיף כי אם היה אכן מדובר במעשה שיטתי, היו מתלוננות נוספות: "הוא שיתף פעולה עם חוקריו ומוכן לכל פעולת חקירה". לדבריו ניתן יהיה לאיין את המסוכנות באמצעות מעצר בית וניתוק בינו לבין התלמידים שהוא מלמד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המורה החשוד בבית המשפט, היום
מומלצים