שתף קטע נבחר

טראמפ השתיק כתב חרדי: "הוא שיקר, אני האדם הכי פחות אנטישמי"

אירוע חריג במהלך מסיבת העיתונאים שכינס נשיא ארצות הברית שאת רובה הקדיש להדיפת הטענות על קשרים לכאורה של אנשי הממשל עם רוסיה. טראמפ נשאל על-ידי כתב חרדי בדבר גל האנטישמיות, והגיב: "שקט, שקט, שקט. הוא שיקר כשאמר שישאל שאלה פשוטה. אני האדם הכי פחות אנטישמי שאתם מכירים. שמעתם את ביבי?"

 

 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ השתיק הערב (יום ה') כתב חרדי בשם ג'ייק טורקס במהלך מסיבת העיתונאים שאת רובה הקדיש לפיטוריו של היועץ לביטחון לאומי מייקל פלין. הכתב הביע בפני טראמפ דאגה מגל האנטישמיות בארצות הברית, ונענה: "שקט, שקט, שקט. הוא שיקר כשאמר שישאל שאלה פשוטה". טראמפ דחה בתוקף את הטענות לאנטישמיות בממשל החדש.

 

טראמפ והכתב ג'ייק טורקס שאותו השתיק  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
טראמפ והכתב ג'ייק טורקס שאותו השתיק (צילום: רויטרס)

 

"אני רוצה למצוא כתב ידידותי", פנה טראמפ לכתב כשחיוך גדול על פניו. ואז אמר טראמפ לכתבים האחרים: "תראו כמה ידידותי הוא". הכתב ג'ייק טורקס פתח את דבריו בכך שהוא אינו מאשים את טראמפ או אנשיו באנטישמיות, ואף ציין כי נכדיו של טראמפ הם יהודים. אחר כך ביקש לשמוע מה דעתו של הנשיא על גל האנטישמיות, וזכה לתגובה לא צפויה.

 

טראמפ השיב: "הוא אמר שישאל שאלה פשוטה, והוא לא עשה זאת". הוא אמר לכתב: "שב, הבנתי את השאלה. אני האדם הכי פחות אנטישמי שאתם מכירים בחייכם והאדם הכי פחות גזעני". הכתב ניסה להשלים את השאלה, וטראמפ גער: "שקט, שקט, שקט. הוא שיקר כשאמר שישאל שאלה פשוטה. ברוכים הבאים לעולם התקשורת. אני שונא את ההאשמה הזו והיא דוחה אותי. אני אפילו מתעב את השאלה כי אנשים מכירים אותי. שמעתם את ראש הממשלה נתניהו. שמעתם את ביבי? הוא אמר 'אני מכיר את דונלד טראמפ במשך זמן רב', ואז אמר 'תשכחו מזה'. אז קח את זה במקום לשאול שאלה מאוד מעליבה".

 

 

 

הכתב ג'ייק טורקס הגיב מאוחר יותר על התקרית בציוץ בטוויטר: "הנשיא טראמפ לבטח לא הבין את השאלה שלי. זה מצער מאוד ואבקש הבהרה".

טראמפ הערב. "התקשורת איבדה שליטה" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
טראמפ הערב. "התקשורת איבדה שליטה"(צילום: AFP)

מסיבת העיתונאים שקיים הערב טראמפ הייתה סוערת ונמשכה לא פחות מ-75 דקות. הוא ניצל אותה כדי לצאת להגנת מייקל פלין, היועץ לביטחון לאומי שלו שאותו הוא אילץ להתפטר אחרי שנחשף כי בניגוד לחוק הוא ניהל מגעים עם רוסיה עוד לפני השבעת טראמפ לנשיא ודן עם שגריר רוסיה בוושינגטון בריכוך הסנקציות על ארצו. טראמפ אמר הערב כי פלין לא שגה במעשיו אלא רק בכך שלא דיווח עליהם. טראמפ הדגיש כי הוא עצמו לא הורה לפלין לדון עם רוסיה בסוגיית הסנקציות, אבל הוסיף כי לו הייתה ניתנת לו ההזדמנות - היה מנחה אותו לעשות זאת.

 

במסיבת העיתונאים טען טראמפ כי הממשל שלו פועל "כמו מכונה משומנת", אבל כשהוא מדליק את הטלוויזיה ופותח את העיתונים הוא רואה "סיפורים על כאוס". לדבריו האמת היא "ההפך הגמור". דבריו של טראמפ, נזכיר, באים בימים של דיווחים רבים על חוסר תפקוד בבית הלבן, בכלל זה הדלפות, חילוקי דעות עמוקים ופרישות של כמה בכירים. "התקשורת יצאה משליטה", טען הנשיא האמריקני. "אעביר את המסר שלי ישירות לעם".

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

נתניהו אמר אתמול כי "אין תומך גדול יותר של העם היהודי ושל המדינה היהודית מאשר הנשיא דונלד טראמפ". הוא אמר את הדברים לאחר שנשאל על ידי כתב ישראלי על החשש שהממשל "נגוע בשנאת זרים ואולי אפילו מתבטא באמצעות ביטויים גזעניים". נתניהו ענה כי הוא מכיר את טראמפ, אנשים מהצוות שלו ואת משפחתו שנים רבות. וזה כולל גם את חתנו ג'ארד קושנר, שאותו הוא מכיר מאז שהיה ילד.

 

במסיבת העיתונאים המשותפת עם נתניהו נשאל טראמפ על העלייה באירועים האנטישמיים, ואם הקמפיין שלו עודד שנאת זרים. טראמפ השיב שהאומה האמריקנית "מפולגת מאוד" והוסיף שהוא מקווה שיוכל לעשות משהו בנוגע לכך: "אעשה כל שביכולתי לעצור את הגזענות המבעבעת". הוא הזכיר שבתו איוונקה, חתנו ג'ארד ושלושת נכדיו הם יהודים: "אתם תראו הרבה אהבה בארה"ב", סיכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
דונלד טראמפ במסיבת העיתונאים
צילום: AFP
מומלצים