שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "ארץ נהדרת" חזרה, והתחרות עם המציאות קשה

  הפתיחה הייתה מהממת, אבל אפילו סיירת הסאטירה של הטלוויזיה הישראלית מתקשה לרדוף אחרי המציאות שגונבת לה את העבודה. ובכל זאת - יהיה בסדר. יש לנו ארץ נהדרת וגם את שאולי ואירנה

  כל כך הרבה דברים מופרכים קרו פה מאז שהסתיימה העונה הקודמת של "ארץ נהדרת", ואני בטוחה שלא היה יום שבו הכותבים שלה פתחו עיתון בלי לקלל את המציאות שסוחבת להם את העבודה מתחת לאף, ולפעמים, לא נעים, כותבת אותה לא פחות טוב מהם.

   

  "בתולות": מתח קצבי ומכשף

  "בנות": לינה דנהאם בפתיחה חלשה, אבל אפשר לסלוח

  "הכוכב הבא": הזוכים האמיתיים הם סטטיק ובן-אל

   

  היא עדיין אותה סיירת פריים טיים שמקומה בלוח השידורים של היום ובשיחת הברזייה של מחר מובטח, אבל כמו כל פלט-תקשורת שמבוסס על ביקורתיות, הכסא שעליו היא יושבת התנדנד קצת בחודשים האחרונים. בין אם זו "תגובת ראש הממשלה לתחקיר של אילנה דיין ששודר הערב" או הרוח הגבית שקיבל האחרון מה"פייק פייק פייק ניוז" של טראמפ והמאבק שלו בעיתונאים, "ארץ נהדרת" חוזרת מתנומת החורף שלה לאקלים אעפס קצת שונה מבחינה תקשורתית.

   

  חזרו מתרדמת החורף למציאות קצת שונה ()
  חזרו מתרדמת החורף למציאות קצת שונה
   

  מכה קלה בכנף או תחילתו של תהליך (אין, אנחנו מתים על תהליכים) – עוד מוקדם לדעת. אבל מעניין לראות איך ההסלמה הזאת תשפיע אם בכלל על נקודות המוצא של הכותבים, על יחס הצופים ועל תכני התוכנית, שהעונה הקודמת שלה הייתה מובהקת וחריפה, ואחת המוצלחות בתולדותיה.

    

   

  בינתיים "ארץ נהדרת", כמו קבוצת כדורגל שהשחקנים שלה מתחלפים והאסטרטגיות שלה מתעדכנות אבל הסמל נותר אותו הסמל, היא פה כדי להישאר. גם בעונה ה-14 שלה היא עדיין הגושפנקה להצלחה לכישרונות שעוברים דרכה, היא עדיין המקום הבטוח בטבלאות הרייטינג. היא תחכה פה בזמן שאסי כהן וטל פרידמן יעשו סיבוב בחוץ, יתרעננו ויחזרו. מי יודע, סיכוי טוב שהיא אפילו תזכה, עוד בחייה, לראות את ביבי משחרר את כסא ראש הממשלה.

   

   

  הפתיחה, כהרגלם בקודש, מהממת. קליפ הבינג' של אלאור אזריה, לפי "רפסודיה בוהמית" של קווין בעט בדייקנות ובעקשנות, בער כל הדרך לפינאלה וכמו סאטירה מוצלחת

  לא ויתר לאף צד ודחף את האצבע בדיוק בעין הסערה. משם והלאה נע הפרק בין עליות ומורדות. לפעמים מעביר מסרים באופן מבריק, כמו המערכון על המדינה הדו-לאומית העתידית או החיקוי המעולה של אודי כגן לדוד ביטן בתור כלבלב השמירה של ראש הממשלה. הטירוף של טל פרידמן השתלב מצוין בחיקוי של טראמפ, אף שהמערכון עצמו היה מעין קופי פייסט של האירועים.

   

  שאולי ואירנה חזרו, הפעם בנפתולי מערכת הבריאות העגומה. תום יער המצוינת (כוכבנית הנוער אגאס קימל) מכניסה את המינון הנכון של פאן פארודי כדי שאפשר יהיה לנשום מדי פעם, ערוץ הכיבוד ("ככה זה אצלנו") ימזגו פנימה נונסנס ברמה גבוהה. בהתחשב בהיעדרות שלהם מהפרק הראשון, לא יהיה פשוט למלא את החליפות הגדולות של אדי קופל, דדי דדון או ראובן ואסתי, אבל יהיה בסדר. כל עוד יש לנו ארץ נהדרת, או שתיים, או כמה שתרצו, למי אכפת.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "ארץ נהדרת". סיירת פריים טיים
  לאתר ההטבות
  מומלצים