שתף קטע נבחר

על רקע האישום: ראש העיר אשקלון הושעה מתפקידו

איתמר שמעוני המואשם בקבלת שוחד במאות אלפי שקלים הודיע בפייסבוק על עזיבתו את התפקיד בהחלטה משותפת עם הוועדה המיוחדת להשעיית ראשי ערים: "החלטה לא קלה, מתפנה כדי להוכיח את חפותי"

 

איתמר שמעוני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
איתמר שמעוני(צילום: מוטי קמחי)

ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני הודיע היום (ג') על השעייתו מתפקידו על רקע כתב האישום שהוגש נגדו לפני כשבועיים ומייחס לו בין השאר קבלת שוחד במאות אלפי שקלים. את ההודעה פרסם שמעוני זמן קצר לפני כינוסה של ועדת השעיית ראשי ערים שדנה בכך, וההחלטה על ההשעיה התקבלה על דעת שני הצדדים. מועצת העיר אשקלון תתכנס בימים הקרובים ותכריז על ראש עיר חדש.

 

 

בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב שמעוני: "קיבלתי החלטה לא קלה בימים האחרונים - להשעות את עצמי מתפקידי כראש עיריית אשקלון. בכוונתי להתפנות מכל עיסוקיי כדי להוכיח את חפותי ולשוב בהקדם לתפקיד. הגיע הרגע שבו צריך לקבל החלטה קשה, ואין מנוס מלעשות את זה. החלטתי להקדיש את החודשים הקרובים למאבק המשפטי שאני צפוי לנהל, למשפחה שלי ולאנשים היקרים לי. אהיה בסביבה כדי לתת עצה ומילה טובה למי שייקחו מעתה והלאה את המושכות לידיים - ממלא מקום ראש העיר אפי מור ומנכ"ל העירייה חיים סופר".

 

שמעוני נאשם בקבלת שוחד בסך 466 אלף שקל, וכן בהפרת אמונים בכך שקיבל סכום נוסף של 575 אלף שקל בשל היותו ראש העיר, רובו ממקורות שאינם ידועים ובדרך נסתרת מעיני הציבור, מבלי שבירר את מקור הכספים, וכן בעבירות מס. לצדו מואשמים גם אחיו עופר שמעוני, ואנשי העסקים יואל דוידי, משה פונטה ועו"ד שרון מילר. הם מואשמים בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, וכן בעבירות מס והלבנת הון.

 

לפי כתב האישום, במהלך 2014 קיבל שמעוני מכתבי דרישה משתי נשים, שהעלו טענות לפגיעה מינית מצדו. לאחר מו"מ הוא חתם במועדים שונים על שני הסכמי פיצוי עם אותן נשים, שבמסגרתם נדרש לשלם להן יותר ממיליון שקל. שמעוני, נטען, פנה לאחיו עופר ולנאשם משה פונטה שהיה יד ימינו, איש סודו ואמונו של ראש העיר, וביקש שיסייעו לו בגיוס הכספים כדי להיחלץ ממצוקתו. השניים נענו, וגייסו את הכסף מיזמים וקבלנים שונים הפועלים באשקלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
איתמר שמעוני
צילום: מוטי קמחי
מומלצים