שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מזכיר הממשלה ליועמ"ש: "לבדוק זיוף 'התפטרות נתניהו' של ח"כ חסון"
  חבר הכנסת מהמחנה הציוני צייץ כבדיחה את מכתב ההתפטרות של ראש הממשלה מתיק התקשורת כאילו התפטר מראשות הממשלה. מזכיר הממשלה ברוורמן פנה למנדלבליט בבקשה לבדוק אם חסון ביצע עבירה פלילית. חסון: "כבוד לקבל ביקורת ממאסטר ה'פייק ניוז'"

   

  הציוץ של חסון ()
  הציוץ של חסון

  מזכיר הממשלה צחי ברוורמן פנה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בבקשה לבדוק אם חבר הכנסת יואל חסון ביצע עבירה פלילית בגין זיוף.

   

  הפנייה של ברוורמן בוצעה לאחר שחסון צייץ אתמול בחשבון הטוויטר שלו את מכתב ההתפטרות של נתניהו מתיק התקשורת כאילו נתניהו התפטר מראשות הממשלה. "למה רק מתיק התקשורת? הנה סידרתי לך (לנתניהו - א"א) את זה. כל מה שנשאר זה רק לשלוח", צייץ חסון וצירף תמונה שבה מופיעה חתימתו של נתניהו לכאורה.

  מסמך ההתפטרות של נתניהו ממשרד התקשורת ()
  מסמך ההתפטרות של נתניהו ממשרד התקשורת

  ח"כ יואל חסון (צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות") (צילום: דנה קופל,
  ח"כ יואל חסון(צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות")

  "אני סמוך ובטוח כי חומרת המעשה, עריכת מניפולציה מכוונת במכתב של ראש הממשלה, תוך שימוש בחתימתו של מסמך אחר ברורה לך ואין ספק כי מדובר בעבירה של זיוף בהתאם לחוק העונשין", כתב מזכיר הממשלה בפנייתו למנדלבליט והוסיף את מכתב ההתפטרות המקורי של נתניהו מול הציוץ של חסון מאמש.

   

  עוד כתב ברוורמן כי "לא די בכך שחבר הכנסת חסון זייף, לכאורה, מסמך שמעולם לא נחתם על-ידי ראש הממשלה חרף העובדה שחתימתו שורבבה למסמך, הרי שמדובר בהטעייה מכוננת של הציבור, שאין לה תכלית מלבד פגיעה במעמדו של ראש הממשלה".

   

  לסיכום כתב מזכיר הממשלה למנדלבליט כי "העובדה כי המכתב האמור זויף, לכאורה, ואף פורסם על-ידי חבר כנסת שהוא איש ציבור, מעצימה את חומרת המעשה ועל כן אודה על הנחייתך לבדיקת ביצוע עבירה פלילית של זיוף בידי חבר הכנסת חסון".

   

  ח"כ יואל חסון מסר בתגובה: "כבוד הוא לי לקבל ביקורת ממאסטר ה'פייק ניוז' והזיופים נתניהו. טוב לגלות שראש הממשלה, שאמור להתמודד עם איומים בסדר גודל של איראן, חיזבאללה או חמאס, מעדיף להתמודד ראש בראש מול בדיחת טוויטר מחאתית מטעמי. ברור שנתניהו מבין שסופו הפוליטי קרוב מתמיד, ולכן כל הלצת טוויטר נהפכת לאיום קיומי עבורו. גם מהלך אלים וברוטלי זה מצידו של נתניהו, לא יעצור אותי מלפעול להחלפת נתניהו".

   

  במקביל, הממשלה אישרה אחר הצהריים במשאל טלפוני את מינויו של צחי הנגבי לממלא מקום שר התקשורת. בהצעה שחולקה לשרים נאמר שמדובר במינוי שלא יעלה על 3 חודשים ושהנגבי ימשיך לכהן במקביל כשר לשיתוף פעולה אזורי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות"
  ח"כ יואל חסון
  צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות"
  מומלצים