שתף קטע נבחר

הדובר של טראמפ נגד מרכז אנה פרנק

אחרי ימים שבהם נטען כי תגובת נשיא ארה"ב לאירועים האנטישמיים רפה הוא גינה אותם בחריפות: "האנטישמיות חייבת להיפסק". מרכז אנה פרנק: "זה פלסטר לסרטן האנטישמיות בממשלו. כשיגיב לאירועים בזמן אמת נוכל לומר שחל אצלו שינוי". דובר הבית הלבן: "הלוואי שהם היו משבחים אותו"

דובר הבית הלבן שון ספייסר נקלע אמש (ג') שוב למעמד מביך כשדווקא ביום שבו דונלד טראמפ נענה סוף סוף לתביעות ממנו וגינה בחריפות את האנטישמיות – מצא זמן להתעמת עם "מרכז אנה פרנק".

 

"מרכז אנה פרנק לכבוד הדדי", מוסד שהוא חלק מהרשת העולמית של מוסדות אנה פרנק ויש לו מטות בניו יורק ובלוס אנג'לס, היה אחד הקולות הבולטים ביותר שתקפו את טראמפ בשל מה שנתפש בעיני גורמים יהודיים בארה"ב כתגובה אטית ורפה שלו לגל האירועים האנטישמיים ברחבי אמריקה מאז בחירתו לנשיאות.

 

בראיון ל-MSNBC אמש גינה טראמפ בחריפות את האירועים האנטישמיים האחרונים – בהם האיומים בהטמנת פצצות שהתקבלו בעשרות מרכזים יהודיים ברחבי ארה"ב, חילול בית עלמין במיזורי בתחילת השבוע וציור צלבי קרס וכתובות נגד יהודים ברכבת התחתית בניו יורק. "אני אומר לכם שהאנטישמיות היא דבר נורא והיא הולכת להיפסק, היא חייבת להיפסק", אמר טראמפ בראיון. הוא הוסיף כי יש עדיין עבודה לעשות כדי לעקור מהשורש את השנאה, הדעות הקדומות והרשע.

דובר הבית הלבן שון ספייסר. מקווה שעם הזמן ייווכחו כולם ברצינותו של טראמפ (צילום: AP) (צילום: AP)
דובר הבית הלבן שון ספייסר. מקווה שעם הזמן ייווכחו כולם ברצינותו של טראמפ(צילום: AP)

אבל שעה קלה אחרי הדברים של טראמפ פרסם מרכז אנה פרנק הודעה שבה טען כי הצהרותיו של טראמפ "היו פלסטר לסרטן האנטישמיות שהתפשט בממשלו שלו". מנהל מרכז אנה פרנק, סטיבן גולדשטיין, כתב כי הצהרת טראמפ מחווירה לעומת התנהלות ממשלו בעניין האנטישמיות בשבועות האחרונים. בשבועות האלה טענו גורמים יהודיים שוב ושוב כי הממשל אינו ממהר לגנות אירועים אנטישמיים, והם גם התרעמו על כך שבהודעת הבית הלבן לרגל יום השואה הבינלאומי הושמטה בכוונה העובדה שהזוועות שעשו הנאצים במלחמת העולם השנייה כוונו בראש ובראשונה נגד היהודים.

נשיא ארה"ב טראמפ. "לא משנה כמה הוא מדבר על זה, זה אף פעם לא מספיק" (צילום: AP) (צילום: AP)
נשיא ארה"ב טראמפ. "לא משנה כמה הוא מדבר על זה, זה אף פעם לא מספיק"(צילום: AP)

"אל תטעו: האנטישמיות הנוטפת מהממשל הזה היא הגרועה ביותר שראינו מממשל כלשהו", נכתב בהודעת מרכז אנה פרנק. "הממשל סירב שוב ושוב להזכיר את היהודים בהודעה שלו לרגל יום השואה הבינלאומי, והייתה לו החוצפה להגיב בתוקפנות כשהעולם הצביע על הפועל היוצא של הכחשת שואה. רק שלשום, ביום הנשיא, קיבלו מרכזים של הקהילה היהודית ברחבי ארה"ב הודעות-איום שלפיהן הוטמנו בהם פצצות, והנשיא פשוט לא אמר כלום. כשהנשיא טראמפ יגיב על האנטישמיות באופן יזום ובזמן אמת, בלי בקשות ובלי שיופעל עליו לחץ, נוכל לומר שחל אצלו שינוי. הרגע זה עדיין לא הגיע".

 

במסיבת עיתונאים אמש נשאל דובר הבית הלבן שון ספייסר על הודעת המרכז והשיב: "הנשיא הבהיר מהיום הראשון שלו בתפקיד, ולמען האמת גם במהלך קמפיין הבחירות שלו, שהוא שואף לאחד את המדינה. הוא הביא מגוון אנשים לממשל הזה. הלוואי שהם (מרכז אנה פרנק) היו משבחים את הנשיא על ההנהגה שלו בתחום הזה. אירוני שלא משנה כמה פעמים הוא מדבר על זה, זה אף פעם לא טוב מספיק. אני מקווה שכשיעבור עוד קצת זמן הם יכירו במחויבות שלו לזכויות האזרח".

 

"מרכז אנה פרנק לכבוד הדדי" הוא מוסד השואף לקדם זכויות אזרח וזכויות אדם ברחבי ארה"ב. הוא פועל נגד אפליה ודעות קדומות.


פורסם לראשונה 21/02/2017 22:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
דובר הבית הלבן שון ספייסר
צילום: AP
מומלצים