שתף קטע נבחר

עבירות מין בטיול השנתי: פרטי העימות בין המורה למוזיקה לתלמידתו

ל-ynet הגיעו פרטי העימות בין גל סהר, המורה החשוד בניצול מיני של תלמידות בכרמיאל, לבין אחת המתלוננות נגדו - שהייתה אז בת 15. המתלוננת הטיחה בו: הייתי ילדה אז. המורה טען: "היא רצתה". מעצרו הוארך

 

גל סהר. עד כה הוגשו נגדו שלוש תלונות ()
גל סהר. עד כה הוגשו נגדו שלוש תלונות

גל סהר, המורה למוזיקה שנעצר בשבוע שעבר בחשד לביצוע עבירות מין בתלמידות בכרמיאל, אישר בכמה הזדמנויות, מאז מעצרו, כי בינו לבין המתלוננת הראשית בתיק היו מגעים מיניים. כך נודע ל-ynet. הדברים עלו בעימות שנערך בינו לבין המתלוננת, ומדברי סגן נשיא בית משפט השלום בעכו זיאד סאלח, שהיום (ד') האריך את מעצרו בפעם השלישית - עד ליום ראשון.

 

סהר חשוד בעבירות הבאות: בעילת קטינה מתחת לגיל 16 בכוח, בעילת קטינה בת 16-18 תוך ניצולה, מעשה סדום בקטין בן 16-18 תוך ניצול ומעשה מגונה בקטין מעל גיל 14 תוך כדי ניצול. עד כה, הוגשו נגד סהר שלוש תלונות.

 

נציג המשטרה אמר בדיון כי על פי הנחיית פרקליטות המחוז יש 20 פעולות חקירה חדשות לבצע. יחד עם זאת, השופט זיאד אמר כי חלה עד כה רק התפתחות אחת בחקירה - והביע תקווה כי מדובר בהארכת המעצר האחרונה. 

 

העימות בין סהר (45) למתלוננת נערך ביום שישי האחרון בתחנת המשטרה בכרמיאל וארך יותר משלוש שעות. במשך העימות חזר סהר וטען כי המתלוננת "רצתה במעשים". לטענת התלמידה לשעבר, סהר הודה כי חלק מהמעשים בוצעו במהלך טיול שנתי של בית הספר, ואף הזכיר לה, לדבריה, מקרים שבהם היה ביניהם מגע מיני שהיא כלל לא זכרה.

 

בעימות חזרה המתלוננת והטיחה בסהר כי הייתה ילדה בזמן ביצוע המעשים. היא אף שאלה אותו כיצד היה מרגיש לו בתו, כאשר תהיה בת 15, תתעסק עם גבר בגילו. בתגובה דרש ממנה סהר שלא לערב את ילדיו בעניין.

 

בראיון שנערך עם אביה של המתלוננת באולפן ynet הוא סיפר כי המורה איים על בתו שאם תספר על הדברים המתרחשים ביניהם, הוא "יתקע לעצמו כדור בראש".

 

עורך הדין אביעד רייפר, המייצג את החשוד, אמר כי אצל המתלוננת "אין אף אחד מהסימנים של קורבן" וטען כי תלונותיה "מאוד התקהו בעימות". בתום הדיון היום הוסיף סנגורו של המורה כי מסגרת התיק לא השתנתה מיום המעצר. "בניגוד לנטען על-ידי משטרת ישראל ובניגוד לציפיותיה המופגנות, לא הגיעו מתלוננות נוספות. למעשה, ממש כמו בתחילת החקירה, התיק מתבסס על תלונת מתלוננת אחת, על מעשים שלטענתה נעשו בה לפני כ-8 שנים".

 

"לדעת מרשי אין ולא יכול להיות הסבר לעובדות בסיסיות וברורות הסותרות את טענות המתלוננת, ובכלל זה העובדה שהקפידה לשמור איתו על קשר חברי במהלך שנים רבות, אחרי התקופה הנטענת. מרשי כופר במיוחס לו וכך גם נהג בחקירתו אתמול", הוסיף.

עורכות הדין ענבר קידר-ברוך ודנה פוגץ ()
עורכות הדין ענבר קידר-ברוך ודנה פוגץ

בדיון שנערך ביום ראשון ציין השופט כי החשוד עצמו "אישר קיום קשרים מיניים" עם המתלוננת והוסיף: "ניתן לומר בהחלט שמדובר בעבירות על החוק האוסר על בעילות אסורה בהסכמה תוך כדי ניצול יחסי מרות. מדובר בחומרה יתרה בעצם העובדה שהחשוד מצא לנכון לקשור קשרים אינטימיים ולבצע מעשים מיניים בתלמידותיו שלמדו אצלו באותה עת".

 

עורכות דינה של הנפגעת, ד"ר עו"ד דנה פוגץ' מהקריה האקדמית אונו ועו"ד ענבר קידר-ברוך, אמרו כי "אין תמה שהחשוד שינה גירסתו. מ'חיבוק אבהי ויחס חברי', הוא מודה כיום במעשים מיניים שביצע בתלמידה קטינה, לאור חוזק הראיות שהוצגו. אין בלבנו ספק כי בסופו של דבר האמת כולה תצא לאור, על עבירות המין החמורות שביצע, והוא ייתן את הדין על עברותיו ועל הפגיעה הקשה אשר פגע".

 

"צר לנו על אותם תלמידים ומקורבים שהחשוד ממשיך ללכוד ברשת שקריו ולגייסם להגנתו מבלי שידעו את האמת ומבלי שיבינו כמה ראיות קיימות כנגדו. נראה שהוא מקווה ששיטה זו של מניפולציות, שאפשרה לו את ביצוע עבירות המין, תחלץ אותו כרגע מההליך הפלילי. הנפגעת משתפת פעולה עם החקירה בדיוק כדי שדבר זה לא יקרה וכדי שסהר לא יוכל להמשיך ולפגוע בתלמידות נוספות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים