שתף קטע נבחר

פרשת הצוללות עוברת מבדיקה לחקירה פלילית: "חשד סביר"

פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה הורו על מעבר לחקירה פלילית בפרשת כלי השיט, זאת "לאור איסוף ראיות שהעלו חשד סביר נגד חלק מהמעורבים בפרשה לביצוע עבירות מתחום השחיתות". בהודעה מודגש כי "על פי ממצאי הבדיקה עד כה, רה"מ איננו בין החשודים בפרשה"

צוללת של חיל הים (צילום: דובר צהל) (צילום: דובר צהל)
צוללת של חיל הים(צילום: דובר צהל)

חקירה פלילית בפרשת הצוללות. פרקליטות המדינה הודיעה אמש (יום ב') כי "פרקליט המדינה החליט היום, על דעת היועץ המשפטי לממשלה, להורות על מעבר מבדיקה לחקירה ב'פרשת כלי השיט'. ההחלטה התקבלה על רקע המידע שנאסף על ידי המשטרה במסגרת הבדיקה שהתנהלה בחודשים האחרונים ולאור איסוף ראיות שהעלו חשד סביר נגד חלק מהמעורבים בפרשה לביצוע עבירות מתחום השחיתות הציבורית".

 

בהודעה נמסר עוד כי "למען הסר ספק וכדי למנוע פרסומים שגויים נציין, כי על פי ממצאי הבדיקה עד כה, ראש הממשלה איננו בין החשודים בפרשה".  

מפקד חיל הים לשעבר אליעזר (צ'ייני) מרום, צפוי להיחקר ()
מפקד חיל הים לשעבר אליעזר (צ'ייני) מרום, צפוי להיחקר

בא כוחו של בנימין נתניהו, עו"ד דוד שמרון - צפוי להיחקר ()
בא כוחו של בנימין נתניהו, עו"ד דוד שמרון - צפוי להיחקר

לאחרונה דווח כי שר הביטחון לשעבר משה יעלון מסר עדות בנושא. כמו כן, לשכת ראש הממשלה פרסמה לפני כחודש תגובה לתיק 3000 ופירטה את לוח הזמנים של רכש ספינות השטח. בהודעה שנמסרה מלשכת ראש הממשלה נכתב כי "בניגוד לטענות שהושמעו, רכש ארבע ספינות השטח נעשה בהתאם להמלצות חיל הים ומשרד הבטחון עצמו. ראש הממשלה והקבינט פעלו בהתאם להמלצות הדרגים המקצועיים". לפי נתניהו, "לוח הזמנים המדיני-ביטחוני של רכש ספינות השטח תועד במועצה לביטחון לאומי ומגובה במסמכים".

 

כמו כן, החשב הכללי לשעבר במשרד האוצר ניר גלעד מסר החודש עדות ביחידה 433 של המשטרה במסגרת הפרשה. גם מפקד חיל הים לשעבר רם רוטברג מסר עדות במשטרה ובכוונת המשטרה לחקור את מפקד חיל הים לשעבר אליעזר מרום (צ'ייני) וכן בכירים נוספים במערכת הביטחון ואת המתווך מיקי גנור ופרקליטו, עו"ד דוד שמרון.


פורסם לראשונה 27/02/2017 20:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צהל
צוללת של חיל הים
צילום: דובר צהל
מומלצים