שתף קטע נבחר

25 שנה למותו של בגין: "שמו נישא בהערצה"

כ-150 אנשי ליכוד ומוקירי זכרו של רה"מ השישי השתתפו בטקס לציון 25 שנה למותו. השר קרא: "בגין ייצג את הדור שהאמין במשפט הבית"רי 'למות או לכבוש את ההר', הדור הנוכחי מייצג את המשפט 'לכבוש את הכנסת או להתאבד'"

 

 

 

בהר הזיתים בירושלים נערך בצהריים (יום ה') טקס האזכרה לראש הממשלה השישי מנחם בגין במלאות 25 שנה למותו. באזכרה, שנערכה תחת אבטחה כבדה, השתתפו השרים אופיר אקוניס, זאב אלקין ואיוב קרא. במקביל השתתפו בטקס השר לשעבר גדעון סער, חברי כנסת וכ-150 אנשי ליכוד ומוקירי זכרו של בגין.

 

כבכל שנה, רק ח"כ בני בגין, בנו של ראש הממשלה המנוח, אמר קדיש. לא נישאו הספדים, והאזכרה הסתיימה בשירה ספונטנית של שיר בית"ר.

"שלח את עמי": מנחם בגין, ראש הממשלה, בוועידה היהודית העולמית בעד העלאת יהודי ברית המועצות לישראל, בבנייני האומה בירושלים (צילום: דוד רובינגר) (צילום: דוד רובינגר)
"שלח את עמי": מנחם בגין, ראש הממשלה, בוועידה היהודית העולמית בעד העלאת יהודי ברית המועצות לישראל, בבנייני האומה בירושלים(צילום: דוד רובינגר)

באזכרה לא נישאו הספדים (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
באזכרה לא נישאו הספדים(צילום: עמית שאבי)

השר לשעבר סער באזכרה (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
השר לשעבר סער באזכרה(צילום: עמית שאבי)

 (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

השר קרא אמר בתום האזכרה כי "מנחם בגין ייצג את הדור שהאמין במשפט הבית"רי 'למות או לכבוש את ההר', בערכים ובהדר, באצילות ובאידיאולוגיה האופיינית לאצ"ל. לצערי, הדור הנוכחי מייצג את המשפט 'לכבוש את הכנסת או להתאבד' - עולים כל קדנציה לאוטובוס אחר, דבר שפוגע קשות בתדמיתה של הכנסת. קשה לי אישית להבין את הזיגזג הזה ורע לי מאוד לחשוב שזה עדיין קיים ואפשרי".

 

השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי אמר היום: "זכיתי להכיר את בגין כשהייתי נער צעיר, ושמו נישא בהערצה בפי אבי ואמי, שלחמו תחת פיקודו במחתרת שנאבקה לסילוק הכובש הבריטי מן הארץ. איש לא האמין אז שהאופוזיציונר המושמץ והמנודה ישים קץ לשלטונה הנצחי של מפא"י".

 

הנגבי אמר עוד: "איש לא חזה שבגין יתגלה כמנהיג ממלכתי ואמיץ, שיביא את השלום עם הגדולה שבמדינות ערב, וגם ישמיד את הכור הגרעיני שהקים האכזרי שבאויבינו. בזכות מורשתו של מנחם בגין, תנועת הליכוד ממשיכה לשאת באחריות הכבדה של הובלת מדינת ישראל לעתיד בטוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוד רובינגר
מנחם בגין
צילום: דוד רובינגר
מומלצים