שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אירוע שלישי בארה"ב: הושחתו מצבות בבית עלמין יהודי

  לפחות חמש מצבות נותצו בבית העלמין "ועד הכותל" ברוצ'סטר שבמדינת ניו יורק. בשבועיים האחרונים הושחתו מאות מצבות בבתי עלמין בסנט לואיס ובפילדלפיה. מושל ניו יורק: "הוריתי למשטרה לפתוח מיד בחקירה מלאה. נעשה הכול כדי להביא לדין את האחראים"

   

  בית הקברות שחולל ()
  בית הקברות שחולל

   

  שוב אירוע חמור של חילול בית עלמין יהודי בארה"ב: לפחות חמש מצבות נותצו בבית העלמין היהודי ברוצ'סטר שבמדינת ניו יורק. המצבות שחוללו נמצאו סמוך לכביש. ממשטרת רוצ'סטר לא נמסרה תגובה. זה האירוע השלישי בשבועיים האחרונים. מאות מצבות נותצו בסנט לואיס במיזורי ובפילדלפיה.

   

  רשת NBC המקומית מסרה כי המושל אנדרו קומו קרא לחקור את האירוע: "כמה מצבות חוללו והופלו בבית העלמין 'ועד הכותל' ברוצ'סטר. לנוכח גל איומי הפצצות במרכזים יהודיים והשחתות בתי עלמין יהודיים ברחבי ארה"ב, הוריתי למשטרה לפתוח מיד בחקירה מלאה".

  ההשחתה בבית העלמין ברוצ'סטר ()
  ההשחתה בבית העלמין ברוצ'סטר

  עוד אמר כי "בניו יורק יש אפס סובלנות לאפליה מכל סוג ותמיד נעמוד מאוחדים נגד אנטישמיות ואפליה. זה מנוגד לכל מה שאנחנו מאמינים בו כתושבי ניו יורק. נמשיך לעשות כל שביכולתנו להביא לדין את האחראים למתקפות הפחדניות הללו נגד הערכים היקרים לנו מכל".

    

  מאות בני אדם צעדו הערב בפילדלפיה במחאה על האירועים האנטישמיים שמסעירים בשבועות האחרונים את ארה"ב, בכללם איומים על בתי ספר יהודיים וחילול בתי קברות יהודיים.

  "מתנגדים לשנאה". מאות צעדו בפילדלפיה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  "מתנגדים לשנאה". מאות צעדו בפילדלפיה(צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  הצעדה נערכה תחת הכותרת "מתנגדים לשנאה", והיא יצאה לדרך מ"קניון העצמאות" בפילדלפיה. ארגון יהודי ארגן את ההפגנה, והסביר שמטרתה היא "להחזיר את תחושת הביטחון והשלווה לקהילתנו".


  יותר מ-100 מצבות נופצו בסוף השבוע בבית העלמין היהודי "הר כרמל" בפילדלפיה, והמשטרה טרם עצרה חשודים. מרכזים של הקהילה היהודית ובתי ספר שלה בעשרות ממדינות ארה"ב קיבלו בשבועות האחרונים איומים שלפיהם הונחה בהם פצצה, וכל יושביהם נאלצו להתפנות.

   

  בהפגנה הערב השתתף גם המושל הדמוקרטי של פנסילבניה טום וולף. הוא אמר כי חילול בית העלמין "הוא חילול הערכים שכולנו מוקירים". עוד אמר כי האיומים בפצצות הם איומים "נגד כל אחד ואחד מאתנו ונגד האנושות המשותפת שלנו".

  מרכזים ובתי ספר יהודיים שקיבלו איומים (צילום: CNN) (צילום: CNN)
  מרכזים ובתי ספר יהודיים שקיבלו איומים(צילום: CNN)
   

  הקברים שהושחתו בפילדלפיה (צילום: 6abc) (צילום: 6abc)
  הקברים שהושחתו בפילדלפיה(צילום: 6abc)
   

   (צילום: 6abc) (צילום: 6abc)
  (צילום: 6abc)

  שבוע לפני האירוע בפילדלפיה, חוללו יותר מ-100 קברים יהודיים בבית הקברות "חסד של אמת" בעיר סנט לואיס שבמיזורי. המצבות הושחתו והופלו לקרקע. המשטרה המקומית פתחה בחקירה וחושדת שמדובר בפעולה מכוונת של קבוצת אנשים ולא של אדם יחיד.

   

  מרלה כהן, דוברת ארגון JCC, מסרה כי מאז תחילת השנה נרשמו 67 תקריות אנטישמיות ב-27 מדינות בארה"ב ובמחוז אחד בקנדה.

   

  אתמול בלילה, לקראת נאומו בקונגרס, נפגש נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בבית הלבן עם תובעים כלליים, והתייחס לגל האנטישמיות האחרון ולאיומים הרבים נגד מרכזים יהודיים. לפי ג'וש שפירו, התובע הכללי של פנסילבניה, טראמפ אמר כי גל איומי השווא על מטעני חבלה במרכזים יהודיים בארה"ב אמנם "ראוי לנזיפה", אך ייתכן שמדובר בסך הכול ב"ניסיון לגרום למישהו אחר להיראות רע".

   

  הערתו של טראמפ, כפי שהובאה על ידי שפירו, רומזת כי ייתכן שהסיבה לחלק מהאיומים היא פוליטית. דבריו של הנשיא היו בתשובה לשאלה של שפירו, שסיפר לו ששני ילדים פונו אתמול מבית הספר היהודי שבו הם לומדים בעקבות איום על פצצה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים