שתף קטע נבחר

התנועה למדינה יהודית נגד הכדורגל בשבת

ביום ראשון הקרוב תעבור הסמכות להענקת היתרי העסקה בשבת מראש הממשלה אל השרים צחי הנגבי וחיים כץ. בכך, תבוטל קביעתו בנושא של השר דוד אזולאי. במכתב שנשלח אל הח"כים החרדים והאשים את נתניהו, נכתב: "הינכם מתבקשים להתנגד למתן היתר פעילות בשבת בענף הכדורגל"

סערת השבת, סיבוב נוסף. התנועה למדינה יהודית שיגרה מכתב דחוף אל חברי הכנסת החרדים והדתיים בממשלה, במטרה לבטל את מתן ההיתר לפעילות משחקי כדורגל בשבת. רה"מ בנימין נתניהו קיבל את הסמכות להחלטה, אך העביר אותה אל השרים הנגבי וכץ, שעשויים לאשר את קיום המשחקים.

 

ביום ראשון תתקיים הצבעת הממשלה בנושא העברת סמכויות רה"מ בנימין נתניהו אל שר התקשורת צחי הנגבי, שיהיה אחד משלושת השרים המרכיבים את הוועדה של כוח חוק שעות עבודה ומנוחה, המוסמכת לתת היתרי העסקה ענפיים בשבת. בכך, יעביר רה"מ נתניהו את הסמכות לעסוק בנושא.

 

לא עוד כדורגל בשבת? (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
לא עוד כדורגל בשבת?(צילום: אורן אהרוני)

  

היועמ"ש לא הכריע בעניין ביטול העברת הסמכויות למשרד לשירותי דת, ובכך למעשה הפקיע את סמכותו של השר הרב אזולאי כצלע שלישית בוועדה. השרים חיים כץ וצחי הנגבי כבר הביעו בפומבי את תמיכתם באישור ההיתר.

 

לפיכך, עו"ד אורי ישראל פז מהתנועה למדינה יהודית דורש במכתבו מהח"כים החרדים: "הינכם מתבקשים להתנגד לכל מהלך לכינוס הוועדה או למתן היתר כללי לפעילות בשבת בענף הכדורגל. הינכם מתבקשים להתנגד להעברת סמכויות רה"מ נתניהו לשר הנגבי. כאשר המחוקק בחר להושיב את רה"מ בראש ועדה כזאת, שיש לה השלכות רוחב ציבוריות, הוא התכוון כי ראש הממשלה בעצמו ישקול ויכריע בסוגיה".

 

צפוי לתמוך בהיתר המשחקים בשבת. הנגבי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
צפוי לתמוך בהיתר המשחקים בשבת. הנגבי(צילום: גיל יוחנן)

 

על מהות ההיתר, כתבו: "אם רה"מ היה מבין את גודל האחריות הציבורית המוטלת על כתפיו, הרי שעליו ועל כולכם להתנגד בכל תוקף להוצאת ההיתר, כאשר מבחינה משפטית תהיינה לו השלכות רוחב על כל ענפי הספורט האחרים ואף על תרבות המסחר והפנאי בשבת".

 

ח"כ בצלאל סימוטריץ פנה במכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו וציין: "ההחלטה נראית יותר כמחטף שנועד לאפשר את כינוס הוועדה בהרכב חסר, שתוצאותיו ידועות מראש ומבלי שיהיה בוועדה ולו נציג דתי אחד שיוכל להביא את עמדת הרבנות הראשית, ולאפשר קיום דיון בטרם ההחלטה בנוגע להיתר עבודה לענף הכדורגל בשבת".

 

ח"כ הוסיף: "אשר על כן אבקשכם להתנגד להחלטה, לכל הפחות עד שבמקביל אליה תובא החלטה על העברת הסמכות אל השר לשירותי דת, דוד אזולאי. יותר מששמרו ישראל על השבת, שמרה השבת על ישראל "

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
איתי שכטר
צילום: אורן אהרוני
מומלצים