שתף קטע נבחר

אילן בן עמי: "מביע חרטה עמוקה". אחות הנרצחת: "לא מאמינים"

המוזיקאי שרצח את פרודתו דפנה בר ציון ביקש להביע חרטה לקראת גזר הדין. "סליחה גדולה על הכאב הגדול, על חורבן הבית ועל הריקנות בחיים", אמר. "אני הולך לשלם על זה בחיים שלי וזה דבר שהוא לא קל. החיים שלי עפו לעזאזל. היא הייתה אהבת חיי". אחותה של דפנה: "אלו מילים נבובות"

אילן בן עמי בבית המשפט, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אילן בן עמי בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי)

אילן בן עמי שרצח את פרודתו דפנה בר ציון הביע בצהריים (יום ב') חרטה בדיון הטיעונים לעונש. "למילים שאגיד אין הרבה משקל וערך, אבל זו הפעם הראשונה שאוכל להשמיע את דבריי", אמר. "אני מבקש להביע התנצלות עמוקה". רונית, אחותה של דפנה, אמרה ל-ynet לאחר הדיון: "אנחנו לא מאמינים לאף מילה שלו, מבחינתנו אלו מילים נבובות חסרות משמעות".

 

בן עמי, שרצח את בר ציון במהלומות פטיש ב-2014, הוסיף: "אני מביע חרטה עמוקה בפני נטע בר ציון, בתה של המנוחה, ומשפחתה. סליחה גדולה על הכאב הגדול, על חורבן הבית ועל הריקנות בחיים. אני הולך לשלם על זה בחיים שלי וזה דבר שהוא לא קל. החיים שלי עפו לעזאעזל. זה באמת מחיר שאצטרך לשלם כל החיים. היא הייתה אהבת חיי ואני מקווה שלזה יהיה מי שיאמין".

 

נציגת הפרקליטות, עורכת הדין יעל הראל, מבקשת לגזור על בן עמי מאסר עולם בגין עבירת הרצח, ובנוסף לחייב אותו בתשלום פיצויים לבת המנוחה בסכום של 258 אלף שקל. כמו כן, לגבי הרשעת הנאשם בעבירת איומים דורשים בפרקליטות תקופת מאסר נוספת. "המנוחה עברה מסכת טרור ואיומים", ציינה הפרקליטה.

דפנה בר ציון ואילן בן עמי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דפנה בר ציון ואילן בן עמי(צילום: מוטי קמחי)

בסוף ינואר הרשיע בית משפט המחוזי בתל אביב את בן עמי, נגן להקת ה"ברירה הטבעית", ברצח בכוונה תחילה של פרודתו, המסעדנית והזמרת דפנה בר ציון ז"ל. הוא הורשע גם באיומים ושיבוש מהלכי משפט.

 

הרכב השופטים בראשות השופט גלעד נויטל קבע פה אחד כי הוא אשם. "הנאשם התנהג באופן אובססיבי שכלל פרצי קנאה, איומים, שבירת חפצים, גידופים והשפלות", קבע השופט נויטל. "במהלך השהייה בדירתו פרץ ויכוח ביניהם, הוא חש קיפוח, תסכול וזעם רב וגמלה בלבו החלטה לגרום בכוונה תחילה למותה".

 

עוד אמר השופט: "אין אינדיקציה שהיה תחת השפעת חומר משכר בעת שרצח את המנוחה. הנאשם נראה בלתי אמין ומניפולטיבי, עדותו בחלקים מהותיים בלתי מהימנה. לא התמלאו התנאים גם לא לעונש מופחת, וגם לו התמלאו - לא צודק להפחית מעונש מאסר עולם.

אסור לנו לסטות מכך".

 

בן עמי ובר ציון נישאו ב-2012 וגרו יחדיו בתל אביב. אחרי חצי שנת נישואים החל בן עמי להתנהג כלפיה באופן אובססיבי. הוא סבל מהתפרצויות קנאה, התבטא באלימות מילולית חריפה, סבל מהתקפי זעם, שבר חפצים ואיים לפגוע בה ובשמה הטוב. בין היתר שלח לה מסרונים מאיימים שבהם קילל אותה, השפיל ואיים עליה.

 

בר ציון חששה מפניו והוציאה צו הרחקה נגדו, שהוארך מעת לעת. היא נותרה בדירתם והוא עבר להתגורר ברחוב בן עטר בתל אביב. ב-14 באוגוסט 2014 הגיעה בר ציון לדירתו של בן עמי לבקשתו. בין השניים פרץ ויכוח על רקע רצונה לסיים את הקשר בניהם. היא סירבה להצטרף אליו לבילוי משותף בצפת ואז הוא החליט לרצוח אותה. הוא לקח פטיש ברזל במשקל קילו וכשהיא פנתה לדלת הכניסה - הלם בראשה בחוזקה פעמיים, עד שנפלה. כשהיא על הרצפה הוא כיסה את ראשה בבגד והלם בה שוב עד שמתה. אז החביא את הפטיש ונמלט ונעצר כעבור מספר ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אילן בן עמי, היום בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים