שתף קטע נבחר

סטודנט מהטכניון פרץ למיילים של מרצים - והורחק לצמיתות

תלמיד בפקולטה להנדסת חשמל "השתיל קבצים להעברת דואר". ל-ynet נודע כי הוא השתמש במידע כדי לשפר את ציוניו. הטכניון: "רואים זאת בחומרה, הוגשה תלונה למשטרה"

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

סטודנט להנדסת חשמל מהטכניון הורחק לצמיתות מהמוסד לאחר שפרץ לחשבונות מייל של מרצים וגנב מידע ובו לפחות טופס מבחן אחד. כך נודע ל-ynet. האירוע התרחש לפני כמה חודשים, והנהלת הטכניון הגישה תלונה במשטרה. מהמשטרה נמסר כי מתנהלת חקירה בעניין.

 

בהודעה שהועברה לתלמידי הפקולטה תוארו מעשיו כך: "השתלת קבצים להעברת דואר נכנס בחשבונות של מרצי ומתרגלי הקורס 104034. שימוש במידע שהושג במרמה להשגת ציון במספר מקצועות. הפרת התחייבות בנושא שימוש במחשב הטכניון".

 

את ההודעה בנושא שלח לסטודנטים סגן הדיקן ללימודי הסמכה בפקולטה להנדסת חשמל, פרופ' מאיר אורנשטיין, אך לא ברור מי המרצים שחשבון הדואר האלקטרוני שלהם נפרץ. על פי ההודעה של פרופ' אורנשטיין, בנוסף להרחקתו קיבל הסטודנט שנתפס ציון אפס בסמסטרים אביב תשע"ה, חורף תשע"ו ואביב תשע"ו.

 

"העתקות בבחינות ובתרגילים פוגעות ראשית כל ובעיקר במרבית הסטודנטים הפועלים ביושר, ולכן כדי להגן על סטודנטים אלו" הוסיף. "אנו מיידעים את כל ציבור הסטודנטים בפקולטה לגבי פסקי דין של סטודנטים שנתפסו בקלקלתם ונענשו. כאמור הפרסום הוא דרך ליידע אתכם כי הנושא חשוב לנו ומטופל ביסודיות, ובדרך כלל הפרסום יהיה ללא שם הסטודנט (אלא אם בפסק הדין נאמר אחרת)".

 

מהטכניון נמסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה רבה את המקרה המדובר שהינו חריג ביותר. הסטודנט, שהתנהגותו ראויה לכל גינוי, נענש בחומרה על ידי ועדת המשמעת של הטכניון והורחק לאלתר ולצמיתות מלימודיו. בשל החשד לפלילים הוגשה גם תלונה במשטרה. הטכניון הפיק את הלקחים הרלבנטיים ונקט בצעדים הדרושים על מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים