שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: בנט מקדים את הפריימריז לראשות הבית היהודי

יו"ר המפלגה נפתלי בנט נערך לבחירות והנחה להקדים את הפריימריז לראשות המפלגה מיד לאחר חג הפסח. השרה שקד בירכה על המהלך: "בנט - המועמד לראשות הממשלה אחרי עידן נתניהו"

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, הורה לקיים פריימריז לראשות המפלגה בשבועות הקרובים, ככל הנראה מיד לאחר חג הפסח. בנט ערך לאחרונה בדיקה לגבי האפשרות לקיים פריימריז בקרוב ובסיומה אף הנחה את מנכ"ל המפלגה ניר אורבך להקדים את הבחירות ולקיימן בהקדם.

 

ההערכה היא שהמהלך של בנט נובע מכך שכרגע לא נראה שיש לו מתחרה רציני על הנהגת המפלגה וגם בשל רצונו להכין את הבית היהודי למקרה שהמערכת הפוליטית תלך לבחירות. 

 

חברת המפלגה, השרה איילת שקד, בירכה על המהלך: "אני קוראת לציבור להתפקד לבית היהודי ולקחת חלק בפריימריז. יו"ר הבית היהודי והמועמד שלנו לראשות הממשלה אחרי עידן נתניהו הוא נפתלי בנט. הוא האדם הכי מתאים לכך בישראל ואני קוראת לציבור להשפיע, להתפקד ולהצביע".

נערך לבחירות, בנט (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
נערך לבחירות, בנט(צילום: אלכס קולומויסקי)

על פי תקנון המפלגה, הבחירות לראשות המפלגה תקפות עד שישה חודשים לפני הבחירות לכנסת ה-21 ובנט יקיים את הבחירות ככל הנראה מיד לאחר פסח. התקנון של הבית היהודי קובע גם כי אם בנט ייבחר שוב, הוא יכהן כיו"ר המפלגה עד חצי שנה לפני הבחירות לכנסת ה-22. כלומר: הפריימריז הקרובים יבטיחו כי גם בכנסת הבאה הוא יהיה זה שיוביל את הבית היהודי. לפי שעה נראה שאין יריב אחר שיכול לאיים על מקומו, מה שהופך את ההתמודדות המוקדמת בעת הזאת לכדאית מבחינתו.

 

הפריימריז בבית היהודי צפויים להתקיים כשברקע מפלגות נוספות מכינות עצמן למצב שבו המערכת הפוליטית תיכנס לתקופה של חוסר ודאות. מזכירות מפלגת העבודה הודיעה השבוע כי הפריימריז לראשות המפלגה יתקיימו ב-3 ביולי. במקביל, הבהיר היו"ר המכהן, ח"כ יצחק הרצוג, כי אם ייבחר, הוא יקדם את הפריימריז הפתוחים על מנת לשמור על השותפות עם סיעת התנועה בראשות ציפי לבני.

 

גם בסיעת מרצ הוצף הנושא ומעורר עיסוק באחרונה. יושבת הראש, ח"כ זהבה גלאון, אמרה לאחרונה כי תקדם פריימריז פתוחים במפלגה על מנת לחזק אותה ולמשוך קהלים חדשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נפתלי בנט
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים