שתף קטע נבחר

עודה: "ארדן שקרן ומסית". ארדן: "אתה הסתת ושיקרת"

בדיון סוער במליאה על פרשת אום אל חיראן, נדחתה ההצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית על האירועים ביישוב הבדואי. ח"כ אבו עראר הורחק

שעות אחרי סערת חוק המואזין , עוד דיון סוער בכנסת - והפעם על פרשת אום אל חיראן . יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה קרא היום (ד') להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא התנהלות המשטרה והדרג הפיקודי ופנה בתחילת הדיון לשר גלעד ארדן: "המינימום שמגיע לנו זה שאתה, השר לביטחון פנים, תתפטר". ארדן ענה לו: "הוא מכר לתקשורת שקרים שהוא אדם תמים שנקלע לזירה. באת להסית אוכלוסייה שלמה ולשפוך דם". ההצעה נדחתה כצפוי. ח"כ טאלב אבו עראר מהרשימה המשותפת הורחק במהלך הדיון.

 

"אם מישהו חושב שהאוכלוסייה הערבית תסתפק בחצאי התנצלויות המגומגמות יש לו טעות חמורה. אחרי שכל מסכת השקרים וההסתה התפוררה נשארו שתי משפחות שכולות שאיבדו את כל עולמן. המינימום שמגיע למשפחה הוא לדעת את האמת וזה גם החובה של כל מי שיושב פה באולם כלפי הציבור הערבי", אמר ח"כ עודה, וטען שארדן "שיקר והסית".

ח"כ איימן עודה במהלך הארועים באום אל-חיראן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ח"כ איימן עודה במהלך הארועים באום אל-חיראן(צילום: AFP)

השר גלעד ארדן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
השר גלעד ארדן(צילום: גיל יוחנן)

בנאומו הוסיף ח"ג עודה: "אנחנו דורשים חקירה עצמאית ואמיצה, ואנחנו מאשימים ודורשים לדעת מי קיבל את ההחלטה לפנות באלימות את הכפר בזמן קיום משא ומתן, מי קיבל את ההחלטה לפנות את הכפר בחושך, מי ירה והרג את יעקוב אבו אל קיעאן, מי נתן את ההוראה לתת לו להתבוסס בדמו למות ללא טיפול רפואי, מי החליט לצאת מיד במסע הסתה נגד יעקוב ותושבי אום אל חיראן, מי החליט להפיץ אחר כך את השקר שנפגע מתושבי אום אל חיראן? השר ארדן שאינו מסוגל להוציא מילה של אמת מפיו".

   

אחריו עלה לבימת הנואמים ארדן, ותקף בחזרה: "הנה אנחנו נפגשים שוב כדי לדון בנושא שכבר דנו בו והצבענו עליו לפני שבועיים-שלושה, ולתומי חשבתי שמי שבאמת עושה הצגות כאילו שיש לו עניין לקרב בין אוכלוסיות או להרגיע את המצב אז הוא יבין שהדיון מוצה ויאפשר לגוף אובייקטיבי חיצוני והוא משרד המשפטים לבדוק מה קרה באותו יום קשה ועצוב".

 

"אבל מסתבר שכשאין לך הישגים אמיתיים להציג לציבור שלך, אז ההישג המרכזי תמיד ימשיך ויהיה לעשות הון פוליטי ולהסית וללבות ולהכפיש ולנסות לסכסך בין אוכלוסיות שחיות יחד בדו קיום במדינת ישראל", המשיך ארדן במתקפת הנגד שלו. "לא במקרה לא תמצאו לעולם אף ח"כ מהרשימה הערבית המשותפת שיכיר בכך שמדינת ישראל היא מדינתו של העם היהודי. הרי אף אחד מהם לא ביקש לעלות על הדוכן ולגנות ולהתנער מחברם באסל גטאס ומחנין זועבי שמצטרפת למשטים".

 

בנוגע לאירוע עצמו אמר השר לביטחון פנים כי "הנהג לא הקשיב לשוטרים והתחיל להתקדם. כשאתם שואלים למה המזשטרה מגיעה לאירוע כזה כשהיא מצוידת באמצעים אחרים מאירועים אחרים אז אני אומר לכם - תסתכלו על סרטונים. הסתה פרועה שלקחו בה החברים התמימים והמיתממים בכנסת הזאת שלא החמיצו כל הזדמנות להקצין ולהתסיס את העמדות של תושבי המקום. הרשימה המסיתה הגיעה לשם והסיתה את התושבים לאלימות פיזית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
עודה באום אל חיראן
צילום: AFP
מומלצים