שתף קטע נבחר

בנט נגד ליברמן: "נדון בסגירת מכינתו של הרב לוינשטיין אחרי חיסול הנייה"

עימות ישיר בין שניים מראשי סיעות הקואליציה, על רקע נאום ה"לא חמות" של הרב. במשרד הביטחון ביקשו לדון באפשרות לסגירת מכינת עלי, שלוינשטיין עומד בראשה, ובלשכת בנט ענו בעוקצנות והוסיפו: "המכינה הצמיחה גיבורי ישראל. מה שדרוש תיקון יתוקן, בלי התלהמות"

 

 

נאום ה"לא חמות" של הרב יגאל לוינשטיין נגד לוחמות צה"ל עורר סערה והוביל לחידוש הקרב היצרי בין שניים מראשי סיעות הקואליציה - שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר החינוך נפתלי בנט. זה החל לאחר שבמשרד החינוך התקבלה היום (ד') בקשה ממשרד הביטחון לכנס את ועדת המכינות שבראשה עומד מנכ"ל משרד החינוך על מנת לדון באפשרות לסגירת מכינת עלי, בעקבות דברי הרב העומד בראשה.

 

ממשרד הביטחון אף הודיעו כי מכתב בנושא כבר הועבר למשרד החינוך. בלשכת בנט שמעו את הבקשה, ראו בה ניסיון לאתגר אותו - ומסרו תגובה עוקצנית. "נשקול לדון עם שר הביטחון על סגירת מכינת עלי, לאחר שישלים את חיסול איסמעיל הנייה", נמסר מלשכת בנט.

 

בהודעה מלשכתו של יו"ר הבית היהודי נאמר בנוסף כי "מכינת עלי הצמיחה מתוכה את גיבורי ישראל רועי קליין, אלירז פרץ, עמנואל מורנו ועוד רבים ומופלאים, והיא כמובן תמשיך את פעולתה כסדרה. מה שדרוש תיקון יתוקן, בוודאי לגבי אמירות אומללות, אך בלי התלהמות מיותרת".

נפתלי בנט ואביגדור ליברמן  (צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא) (צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא)
נפתלי בנט ואביגדור ליברמן (צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא)

בהרצאה לתלמידים לקראת גיוס לעג לוינשטיין, ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד", לחיילות הקרביות. הוא הגדיר נשים כאלה כ"לא חמות" ותהה מי יסכים להתחתן איתן. לוינשטיין, רב ומחנך בולט ומשפיע הציונות הדתית, עורר סערה גם בקיץ האחרון אחרי חשיפת "נאום הסוטים" שבו תקף את הקהילה הלה"טבית. הוא מרבה לעסוק ביחסים שבין דת לצבא ועומד בראש אחד המוסדות היוקרתיים הפועלים בנושא זה.

 

לוינשטיין התמקד בהרצאתו בגיוסן של בוגרות החינוך הדתי – תופעה מתחזקת שמדאיגה רבנים בחוגים השמרניים במגזר. "הנשים שלנו קדושות וצנועות", אמר לתלמידים. "זה אומר שאישה לא יכולה לעבוד? שתעבוד מה שהיא רוצה. אבל מה המשימה (שלה, ק"נ)? אומרת הגמרא: לבנות את הדור הבא. זה מוטל עליהן. רק הנשים הקדושות שלנו יודעות לעשות את זה. מה היא תהיה, מפקדת פלוגה? זו שאלה של שיגעון,

זה שייך לבית משוגעים".

 

בהמשך הוסיף: "עזבו את החילונים - זה ילדה דתית. שיגעו לנו את הילדות, מגייסים לנו אותן לצבא. הן נכנסות יהודיות - הן לא יהודיות בקצה, לא במובן הגנטי. כל מערכת הערכים שלהן תשתבש, סדרי עדיפויות, בית-קריירה, ישגעו את כולם. אנחנו לא מוכנים, אסור להסכים לזה".

 

הבוקר נפגש השר ליברמן בוושינגטון עם מזכיר המדינה של ארה"ב רקס טילרסון והשניים דנו על מגוון נושאים ביחסי ישראל וארה"ב. ליברמן ביקש שמחלקת המדינה תבחן מחדש את מדיניותה של ארה"ב כלפי המועצה לזכויות אדם של האו״ם וכלפי סוכנות האו"ם לפליטים אונר"א. לדבריו הן לא ממלאות את התפקיד שנועד להן ובמקום זאת עוסקת בהכפשת ישראל ובניסיונות לפגוע בה. השניים דנו גם בסכסוך הישראלי-פלסטיני ובמתרש בסוריה ובלבנון ובהפשעה האיראנית באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ, יאיר שגיא
בנט נגד ליברמן
צילום: לע"מ, יאיר שגיא
מומלצים