שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בעלי הבית באל-עריש: דאעש עושה בידוק ביטחוני
  בתמונות שהפיץ אתמול ארגון המדינה האיסלאמית בחצי האי סיני, נראים חמושים מצוידים במטולי RPG ברחובות אל עריש. הם עצרו נהגים ובדקו אותם, מבלי שהצבא המצרי מפריע להם

   

  איש דעאש בסיני עם מטול רימונים נגד טנקים (RPG) ברחובות אל עריש ()
  איש דעאש בסיני עם מטול רימונים נגד טנקים (RPG) ברחובות אל עריש
  תמונות מטרידות מצפון סיני: אמש (שבת) פרסמה השלוחה של המדינה האיסלאמית בחצי האי סיני תיעוד של כמה מאנשיה עושים בידוק ביטחוני בכיכר אל-פאלח באל-עריש שבצפון סיני. באחת התמונות רואים כיצד חמושים של דאעש בסיני נעים בשטח העירוני חמושים ברובים ובמטול רימונים נגד טנקים (RPG). הנהגים, כך נראה, מוסרים להם את תעודות הזהות שלהם ללא התנגדות. באחת התמונות נראה גם אדם חשוד שכביכול נעצר באותה כיכר.

   


  אנשי דאעש עוצרים נהגים ובודקים תעודות ()
  אנשי דאעש עוצרים נהגים ובודקים תעודות

   

  השלוחה של ה"מדינה האיסלאמית" בחצי האי סיני מקבלת בימים האחרונים לא מעט "זמן מסך" בפרסומים של הארגון, זאת כשברקע הנסיגה של דאעש בסוריה ובעיראק. אל-עריש עומדת במוקד החיכוך בין כוחות הביטחון המצרים לבין אנשי הארגון. שלשום קיבל הארגון אחריות לשני פיגועים בעיר, שאחד מהם בוצע ביום חמישי באמצעות מטען חבלה שהתפוצץ ליד משוריין. שני קציני משטרה נהרגו ועוד ארבעה שוטרים נפצעו. יום לפני כן התפוצץ מטען נוסף באחד הרחובות בעיר. כתוצאה מכך נהרג המפקח על הביטחון הכללי בדרום סיני. עוד קצין ושני שוטרים נפצעו ושני כלי רכב משוריינים נפגעו, אם לא הושמדו.

   

  העימות בין הצדדים אינו מתנהל רק באל-עריש, אלא במוקדים נוספים בצפון סיני, ובזמן האחרון מתווספים יותר ויותר סימנים מדאיגים ביחס למתרחש שם. לאחרונה נמלטו עשרות משפחות קופטיות (לפחות מאות בני אדם) מאל-עריש לאיסמאעיליה, בעקבות כמה מעשי רצח שביצעו אנשי הארגון בקופטים שמתגוררים שם. במאמר המערכת בגיליון האחרון של שבועון דאעש המשיכו לאיים על הקופטים במצרים ועל הנוצרים בכלל.

   

  הדובר של צבא מצרים פרסם גם השבוע הודעות ותיעוד מהפעילות של הצבא המצרי בצפון חצי האי סיני נגד ארגון ה"מדינה האיסלאמית", אך נראה שלמשטר א-סיסי יש עדיין עבודה רבה במיגור האיום של דאעש בסיני, שעל פי הערכה מונה כ-1,000 פעילים.


  פורסם לראשונה 11/03/2017 22:21

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בעלי הבית באל-עריש: דאעש עושה בידוק ביטחוני"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים