שתף קטע נבחר

ח"כים ערבים מזהירים מיוזמת "קרן הר הבית", בליכוד מברכים

"ידיעות אחרונות" חשף את כוונת השרים אלקין ורגב להקצות 2 מיליון ש' להסברה על הזיקה היהודית למקום הקדוש. ברשימה המשותפת מחו על "פרובוקציה חצופה שמלבה אש", ח"כ גליק מרוצה: "הגיע הזמן"

יוזמת השרים זאב אלקין ומירי רגב מהליכוד שנחשפה הבוקר (יום ב') ב"ידיעות אחרונות", להקמת קרן מורשת להסברה על הזיקה היהודית של עם ישראל להר הבית, מעוררת תרעומת.

 

ברשימה המשותפת תקפו את היוזמה בחריפות ואמרו כי מדובר במקום קדוש לאיסלאם, וכי לא משנה איזו יוזמה יובילו השרים, הדבר לא ישתנה. יו"ר ועדת ירושלים בסיעה, ח"כ אחמד טיבי, הגיב: "מסגד אל-אקצא ואלחראם אלקודסי אלשריף ושטחו, 144 דונם מרובע, הוא מקום קדוש לאיסלאם ומסגד למוסלמים. כך היה וכך יישאר למרות הכיבוש, למרות הקרן ולמרות שני מיליון השקלים (עלות הקרן המיועדת)".

 

חבר נוסף ברשימה המשותפת, ג'מאל זחאלקה, הוסיף ואמר כי "אלקין כדרכו ממשיך להתגרות וללבות אש. צעד אחר צעד הממשלה מנסה לשנות הסטטוס קוו במסגד אל-אקצא. יוזמת אלקין היא עוד פרובוקציה חצופה. היא לא נועדה רק למחקר והסברה אלא למתן הכשר לפגיעה זדונית ומכוונת במסגד הקדוש למוסלמים".

השר זאב אלקין, מיוזמי הצעד (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
השר זאב אלקין, מיוזמי הצעד(צילום: אוהד צויגנברג)

 

בימין דווקא בירכו על המהלך. ח"כ יהודה גליק מהליכוד, שבמשך שנים ניהל מאבק להרחבת הנוכחות היהודית בהר הבית, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תגובה על היוזמה: "לאחר חודשים ארוכים שמח שסופסוף מאמציי נשאו פרי. בשעה טובה, הגיע הזמן. באיחור של 50 שנה (יותר נכון 2000 שנה) ממשלת ישראל מחליטה להכיר בכך שהר הבית האתר הלאומי של עם ישראל".

 

על פי היוזמה, יקצו המשרד לענייני ירושלים ומשרד התרבות והספורט כשני מיליון שקלים לטובת הסברה שתעסוק בזיקתו של העם היהודי להר הבית. הפעילות תכלול הפקת סרטונים וקליפים בשפות שונות, פיתוח קורסים פרונטליים ומקוונים ואיתור קבוצות מיקוד, ובנוסף פעילות רחבה ברשתות החברתיות והקמת אתר אינטרנט שיוקדש לנושא.

 

כל זאת, הסבירו השרים, כתשובה להחלטת ארגון התרבות, המדע והחינוך של האו"ם (אונסק"ו) שהתקבלה באוקטובר, ולפיה השתמע כי לא קיים קשר בין העם היהודי להר הבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים