שתף קטע נבחר

הולנד וטורקיה: ממשבר דיפלומטי להון פוליטי

בחודש הבא יצביעו אזרחי טורקיה על שינויים בחוקה ומחרתיים ייגשו ההולנדים לקלפיות במסגרת הבחירות הכלליות - והמשבר בין המדינות לא היה יכול להגיע בזמן טוב יותר לפוליטיקאים. צפו בפינת דסק החוץ באולפן ynet

 

 

 

המשבר הדיפלומטי החריף בין הולנד לטורקיה המשיך גם היום (ב') לתת אותותיו כאשר טורקיה זימנה את ראש הנציגות ההולנדית לשיחה באנקרה, והולנד מצדה קראה לאזרחיה ששוהים בטורקיה לנהוג בזהירות. אך כאשר טורקיה ניצבת חודש לפני משאל עם קריטי על חוקת המדינה והולנד רק יומיים לפני בחירות כלליות – המשבר הזה גם נותן לא מעט אפשרויות להגדלת הון פוליטי בשני הצדדים.

 

נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, נזכיר, ניסה בימים האחרונים לשלוח כמה משריו לגרמניה ולהולנד כדי לערוך המדינות עצרות ולשכנע את מיליוני המהגרים הטורקים החיים בהן להצביע בעד שינוי החוקה הטורקית במשאל העם שייערך בטורקיה ב-16 באפריל. ההצעה במשאל היא שטורקיה תעבור למערכת שלטון נשיאותית – וכך יבוצר עוד יותר שלטונו האוטוריטרי של ארדואן. בגרמניה ובהולנד מנעו קיום כמה עצרות כאלה, וארדואן ושריו השתלחו בשתי המדינות, האשימו אותן בנאציזם ופשיזם, ואיימו "להגיב בכל האמצעים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
הפגנה טורקית אתמול מחוץ לקונסוליה ההולנדית באיסטנבול
צילום: MCT
מומלצים