שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: רוסיה פרסה כוחות מיוחדים במצרים
  גורמים אמריקניים, מצריים ודיפלומטיים דיווחו על נוכחות של כוחות מיוחדים רוסיים בבסיס במערב מצרים, סמוך לגבול עם לוב. על פי הדיווח, ייתכן שהפעולה נועדה לתמוך בצבאו של הגנרל חפתר, שספג לאחרונה תבוסה מצד בריגדות המורדים שתקפו שדות נפט שהיו בשליטתו. מצרים מכחישה

   

  "פעולה שנועדה לתמוך בגנרל חפתר בעקבות התבוסה במתקפה על שדות נפט". לוחם מכוחות המורדים בשדה נפט במזרח לוב (צילום: AP) (צילום: AP)
  "פעולה שנועדה לתמוך בגנרל חפתר בעקבות התבוסה במתקפה על שדות נפט". לוחם מכוחות המורדים בשדה נפט במזרח לוב(צילום: AP)

  נראה שרוסיה פרסה בימים האחרונים כוחות מיוחדים בבסיס חיל אוויר במערב מצרים, סמוך לגבול עם לוב. כך מסרו גורמים אמריקניים, מצריים ודיפלומטיים לסוכנות הידיעות "רויטרס".

   

  על פי אותם גורמים, ייתכן שמדובר בפעולה שנועדה לתמוך בצבא לוב בפיקודו של גנרל חליפה חפתר, שספג לפני כשבוע וחצי תבוסה במתקפה של בריגדות המורדים של בנגזי (BDB) על שדות נפט שהיו בשליטתו. גורמים אמריקניים רשמיים, שביקשו להישאר בעילום שם, אמרו כי ארצות הברית בוחנת את מה שנראה כמו נוכחות כוחות מיוחדים ומל"טים רוסיים בעיירה המצרית סידי בראני - כ-100 ק"מ מגבול מצרים-לוב.

  שדה נפט במזרח לוב (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  שדה נפט במזרח לוב(צילום: רויטרס)

  מקורות ביטחוניים במצריים הוסיפו כי במקום פועלת יחידה מיוחדת רוסית של 22 חיילים, אל סירבו לפרט מה משימתם. הם הוסיפו כי רוסיה השתמשה בבסיס מצרי נוסף בעיר הנמל המזרחית יותר מרסא מטרוח בתחילת פברואר. פעילות זו לא דווחה עד כה.

   

  דובר צבא מצרים הכחיש את הדיווחים, בעוד משרד ההגנה הרוסי לא מסר תגובה. צבא ארה"ב סירב להגיב על הדיווח.

   

  שיתוף פעולה צבאי בין רוסיה למצרים כבר נראה בשנה האחרונה. באוקטובר האחרון קיימו צבאות רוסיה ומצרים תרגיל משותף על אדמת מצרים, שנקרא "מגני הידידות 2016". מטרת האימון המשותף הייתה לתרגל לחימה בטרור. הרוסים שיגרו כ-800 לוחמים, בהם צנחנים, וכן 15 מסוקים ו-100 טונות של ציוד צבאי. חמישה מטוסי תובלה מדגם איליושין 76 העבירו את הציוד הרב.

   

  לפי רשת RT הרוסית, בתרגיל צניחה באזור אל-עלמיין, שהיה ראשון מסוגו, זינקו כ-200 חיילים רוסיים ממטוס איליושין 76 ואילו המצרים זינקו ממטוס הרקולס C-130. במקביל תרגלו הכוחות משני הצבאות הסתערות על "כפר" שנבנה במחנה צבאי ליד אלכסנדריה. במקביל לתרגילים המשותפים שביצעו החילות, שני הצדדים שיתפו את הידע והניסיון בתחום הצניחה. הצנחנים הרוסיים הסבירו לעמיתיהם המצריים כיצד עובדים המטוסים הרוסיים שהשתתפו בתמרון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים