שתף קטע נבחר

אחות בקופת חולים בחולון הוצתה למוות, החשוד ברצח נעצר

מטופל כבן 78 שהגיע לסניף קופת חולים כללית ברחוב קפלן בעיר שפך חומר דליק על האחות טובה קררו והצית אותה למוות. הוא נעצר לאחר מרדף קצר. עוד שלושה נפגעו קל משאיפת עשן. מפקדת משטרת מרחב איילון: "אנחנו מבינים שהוא לא היה שבע רצון והצית את האחות. האיש כנראה לוקה בנפשו"

טובה קררו (55), אחות בקופת חולים כללית בחולון, הוצתה למוות הבוקר (יום ג') בסניף הקופה, ברחוב קפלן בעיר. על פי החשד, מטופל בן 78 מחולון נכנס לסניף, שפך חומר דליק בחדר שבו שהתה העובדת, והצית אותה. חובשים ופרמדיקים של מד"א דיווחו שלאחר פעולות הכיבוי אותרה במקום האישה ללא רוח חיים. גם כוחות משטרה הוזעקו לשם, והחשוד נעצר לאחר מרדף קצר. עובדי כל קופות החולים משביתים את המרפאות בקהילה מ-11:00 במחוז תל אביב במחאה על האלימות הקשה שסופה ברצח אחות.
 

 

ככל הנראה, החשוד היה בבוקר במרפאה ולאחר מכן חזר עם חומר הבעירה בתוך בקבוק משקה קל ובידו מצית (בתמונה הבאה: המצית בידי המשטרה). מפקדת מרחב איילון במשטרה, ניצב משנה סיגל בר צבי: "הבוקר הגיע אדם לקבל טיפול בקופת החולים פה בחולון, אנחנו מבינים עכשיו שהוא כנראה לא היה שבע רצון ותוך כדי דין ודברים שפך חומר דליק על האחות שטיפלה בו באותה עת, חומר שהביא איתו מבעוד מועד והצית אותה. למרבה הצער אנחנו מבינים שהאחות נהרגה, מאמצים להחיותה לא צלחו, והיא נפטרה פה במקום".

 

המצת שנתפס בזירה בחולון ()
המצת שנתפס בזירה בחולון
 

האחות שנרצחה בחולון, טובה קררו (מתוך פייסבוק) (מתוך פייסבוק)
האחות שנרצחה בחולון, טובה קררו(מתוך פייסבוק)

 

מפקדת המשטרה סיפרה שהחשוד ברח במכונית, "אנחנו כמובן פרסנו מחסומים וניהלנו איזשהו מרדף עם כוחות גדולים שלנו. איתרנו אותו, הוא נעצר ונמצא בחקירה. אחנו נתקלנו בעבר באירועים של תקיפות צוותים רפואיים, אנחנו רואים אותם בחומרה רבה מאוד ונמצה את הדין ונטפל באירוע הזה עם כל המקצועיות והנחישות שאנחנו יכולים לגייס. זה אירוע מאוד חריג וחמור, הגם שיש כאלה אירועים מעת לעת זה אירוע יוצא דופן ומזעזע במיוחד".

 

האם היו פה אירועי אלימות קודמים?

"אנחנו מבינים שהחשוד ככל הנראה לוקה בנפשו, לוקה באיזשהי מחלת נפש ונמצא בטיפול. כל הנושא של מה היה בעבר נחקר כרגע, כשנדע פרטים, נוכל להוציא אותם החוצה".

 

מנהל מחוז תל אביב יפו של שירותי בריאות כללית, ד"ר שלמה בירקנפלד, סיפר על ההלם של הצוות הרפואי: "האירוע נמצא בבדיקה. החקירה רק החלה. מדובר בצוות רפואי ותיק ומנוסה שכולו המון מהאירוע. נמשיך לתת שירות לכל המטופלים".

 

חומר דליק - בבקבוק שתייה (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
חומר דליק - בבקבוק שתייה(צילום: יריב כץ)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

מקום האירוע בחולון ()
מקום האירוע בחולון
 הזירה בחולון ()
הזירה בחולון

שלושה נפגעים משאיפת עשן טופלו אף הם במקום ופונו לבית החולים וולפסון. פרמדיק בכיר במד"א מרחב איילון, אופיר פרנטקי, סיפר: "כשהגענו למקום הבחנו בעשן סמיך, לאחר פעולות הכיבוי אותרה במבנה אישה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה". פראמדיק מד"א טל הרשקו שהגיע בניידת טיפול נמרץ של מד"א למקום סיפר: "ראינו עשן סמיך יוצא מהמבנה ובמקום הייתה המולה, ראינו צעירים ומבוגרים שיצאו החוצה מהמבנה. ערכנו סריקה במקום. חלק מהצוות נכנס לתוך המבנה. לאחר שכוחות הכיבוי סיימו את הפעולות במבנה וניתן היה להיכנס, באחד החדרים הייתה אישה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה במקום".

 

ולדימיר, אחד הנוכחים בקופת החולים, סיפר: "חיכיתי בתור ואז שמעתי צרחות. כשהתקרבתי ראיתי את העובדת בוערת, ניסו לכבות אותה. זה היה מזעזע. לא ראיתי את מי שהצית אותה". בזירה אותר בקבוק של ליטר שאותו ככל הנראה מילא המצית בחומר הדליק.

 

דורית, ששהתה אף היא בסניף באותה עת, סיפרה לגלי צה"ל כי הייתה אמורה להיכנס לחדר הבדיקות "ואז הדלת נפתחה בחדר 6 ופתאום אני רואה בקבוק עם אש. בקבוק פרימור, משהו מפלסטיק שנזרק לחדר. אז עשיתי לו ברגל ככה לכיוון הפרוזדור וצעקתי 'לצאת, לצאת לצאת'. הייתה לפני מישהי עם עגלה שדחפתי אותה החוצה, ופתאום עשן שחור ובום בום כאלה פיצוצים". לדבריה, היא התקשרה למשטרה ב-8:46 "ואז כל הכוחות הגיעו. לא ראיתי מי השליך, רק את הבקבוק", הוסיפה.

 

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר בעקבות ההצתה כי הוא "מזועזע מהאפשרות שלפיה עובדת קופת חולים נרצחה על רקע טיפול רפואי בידי מטופל לכאורה. מדובר בחציית כל הקווים האדומים של אלימות אסורה ומסוכנת". הוא הוסיף כי הוא "סומך על משטרת ישראל שמקיימת בשעה זו בדיקות ראשוניות כדי לחקור את האירוע הקשה. נמתין לקבלת ממצאים אלו. אני מבקש לגבות את הצוותים הרפואיים ולחזק את הרופאים, האחיות וכלל עובדי מערכת הבריאות. לא נוכל להשלים עם מקרי אלימות נגד אנשי הרפואה ואין סיבה שתצדיק התנהגות נפשעת מעין זו". תנחומיי למשפחה היקרה בשעתה הקשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים