שתף קטע נבחר

קרב ציוצים בין בנט לליברמן: "ברברת איווטית", "מנסה להפוך את ישראל לאיראן"

בנט תקף את ליברמן בחריפות בעקבות קריאתו לרב לוינשטיין להתפטר מתפקידו כראש המכינה אחרת משרד הביטחון יפסיק להכיר בה כישיבת הסדר. "אל תעשה פוליטיקה על הגב של לוחמי צה"ל", כתב שר החינוך. ליברמן השיב: "בישראל נשים שוות כמו גברים"

השרים בנט וליברמן (צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא) (צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא)
השרים בנט וליברמן(צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא)

עימות ברשתות החברתיות בין שר החינוך נפתלי ובנט ושר הביטחון אביגדור ליברמן בעקבות פרשת הרב יגאל לוינשטיין.

 

לאחר ששר הביטחון קרא היום (ד') לרב להתפטר מתפקידו כראש המכינה הקדם-צבאית "בני דוד" בעלי, אחרת יפסיק את ההכרה של משרד הביטחון בישיבת עלי כישיבת הסדר ואפעל לבטל את ההכרה של עלי כמכינה קדם צבאית, תקף אותו בנט בפוסט נרחב בפייסבוק: "ליברמן, אל תעשה פוליטיקה על הגב של לוחמי צה"ל; מכינת עלי לא תיסגר".

 

 

 

יו"ר הבית היהודי הוסיף וכתב: "הדיון כרגע הוא המכינה הקדם צבאית בעלי. ליברמן איים לסגור אותה מסיבות פוליטיות. הדבר האחרון שמעניין אותו זה חיילות צה"ל. נו, באמת. הוא פשוט רוצה לעשות סיבוב פוליטי ציני על הגב של הציונות הדתית.

 

"זאת עוד ברברת איווטית פוליטית טיפוסית כמו הפצצת סכר אסואן, תמיכה בסיפוח יו"ש, התנגדות לסיפוח יו"ש, בעד אלאור אזריה, נגד אלאור אזריה, ביטול אזרחות לערביי ישראל, עונש מוות למחבלים וחיסול הנייה תוך 48 שעות מכניסתו לתפקיד שר הביטחון".

 

ליברמן השיב בציוץ משלו: "בנט מגן על מי שמנסה להפוך את ישראל לאיראן. אנחנו לא נאפשר את זה. בישראל נשים שוות כמו גברים ושירות צבאי הוא לכולם".

 

 
המכתב של ליברמן לרב נשלח בתגובה להרצאתו השנויה במחלוקת של לוינשטיין, שבה הוא התבטא בפני תלמידיו בגנות שירות לוחמות בצה"ל. ליברמן ציין במכתבו כי אם הרב לא יתפטר - הוא יפעיל את סמכותו להפסיק את ההכרה של משרד הביטחון בישיבת עלי כישיבת הסדר, ואף יפעל לבטל את הכרתה של עלי כמכינה קדם-צבאית. בלשכת השר ציינו כי לא נקבע ללוינשטיין זמן מסוים להתפטר, אך הציפייה מבחינת ליברמן היא שהרב יתפטר "תוך פרק זמן סביר".
 
"כמי שרוחש כבוד והערכה לרבנים", כתב ליברמן במכתבו לרב לוינשטיין, "התאכזבתי מאוד הן מהסגנון הבוטה והמזלזל של מי שנחשב לרב מכובד ומוערך והן בשל העובדה שדברים דומים נאמרו על ידך בעבר מספר פעמים גם לגבי קבוצות אחרות מקרב המשרתים בצה"ל ואפילו חזרת בך בטענה שדבריך הוצאו מהקשרם. לעניות דעתי, הדבר מעיד מחד על רצון מכוון להתגרות ולהתסיס ומאידך על אובדן שיקול דעת - אינני יודע מה הגרוע יותר מבין השניים".

 

ליברמן ציין עוד במכתבו כי "בנימה אישית אני חייב לאמר שדבריך פגעו בי לא רק כשר הביטחון המעריך ומוקיר את הנשים המשרתות בצבא ואת אלו שהקריבו את חייהן במלחמות ישראל, אלא גם כאב גאה שבתו הדתייה שירתה בצה"ל והדבר לא פגע לא באמונתה הדתית או ביהדותה ולא בנשיותה.

 

"לגופו של עניין, הדברים שנאמרו על ידך נוגדים באופן מוחלט את ערכי צה"ל ואת ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. מאז ומתמיד שירתו נשים בצה"ל, תרמו למערכות ישראל וחלקן אף שילמו על-כך בחייהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא
השרים בנט וליברמן
צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא
מומלצים