שתף קטע נבחר

צלב קרס עם מגן דוד במאחז נוער הגבעות: "מוות לציונאצים"

ל-ynet ו"ידיעות אחרונות" נודע כי בפשיטה על מאחז הבלאדים, הנחשב לאחד הקיצוניים ביו"ש, נמצאו כתובות נגד שוטרים, ערבים ונגד הציונות. בין השאר צויר שוטר ספציפי תלוי על חבל, ונכתב: "סוף ימ"ר לתלייה"

 

כתובות במאחז הבלאדים ()
כתובות במאחז הבלאדים
הוא נחשב למאחז קיצוני במיוחד, הוא פונה כבר עשרות פעמים על ידי כוחות הביטחון, הוא יעד קבוע של השב"כ — ובכל זאת הוא ממשיך לשמש מוקד הסתה של נוער הגבעות: בפשיטה שערכה המשטרה שלשום (יום ג') במאחז "גבעת הבלאדים" הסמוך לכוכב-השחר שבבנימין התגלו כתובות נאצה נגד המשטרה, נגד "הציונים" ונגד ערבים. כך נודע ל-ynet ו"ידיעות אחרונות".

 

מאז הפינוי של עמונה ושל תשעת הבתים בעפרה הגבירו במפלג לפשיעה לאומנית את הפעילות סביב המאחז מחשש שהצעירים השוהים בו ייצאו לפעולות נקמה בערבים (תג מחיר). בלשים בשיתוף עם אנשי שב"כ מגיעים למאחז לעיתים תכופות ומעבירים לחקירה נערים חשודים.

 

בפשיטה שלשום מצאו השוטרים כתובות ובהן ציור של צלב קרס משולב עם מגן דוד. עוד נמצאו כתובות כגון "מוות לערבים", "משטרת ישמעל" ו"מוות לציונאצים". 

המפלג לפשיעה לאומנית זכה אף הוא לכתובות נאצה: כך למשל צויר במאחז עץ שלידו נכתב "גובה 50 אמה" ועליו דמות תלויה בחבל. ליד הדמות נכתב "דשקו" - הכינוי של אחד משוטרי היחידה. על אותו שוטר נכתב גם "דשקו הגבר = בקבר". עוד נכתבה הסיסמה "סוף ימ"ר לתלייה".

 

בהתרסה נגד שב"כ ונגד המשטרה גם צוירה על אחד הקירות במאחז הכתובת "טביעות אצבע של מורחק" ולצדה טביעות אצבע של נער שנגדו הוצא צו הרחקה מנהלי האוסר עליו להיכנס לשטחי יהודה ושומרון — אבל למרות זאת הוא הגיע למאחז.

 

מהמשטרה נמסר בתגובה כי מדובר במעשים חמורים וכי נפתחה חקירה: "המשטרה תפעל בנחישות וביד קשה נגד גילויי אלימות המופנים כלפי שוטרים וגורמי ביטחון האמונים על אכיפת החוק".

 

מאחז "גבעת הבלאדים" נחשב לאחד המעוזים הקיצוניים ביותר של נערי הגבעות. עשרות נערים ששהו בו בשנים האחרונות הורחקו מהאזור או נעצרו לאחר שנחשדו בביצוע פעולות תג מחיר. גם הנאשם המרכזי ברצח בני משפחת דוואבשה בהצתת ביתם בכפר דומא, עמירם בן אוליאל, נהג לשהות במאחז הקיצוני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כתובת במאחז הבלאדים, השבוע
מומלצים