שתף קטע נבחר

בתגובה לירי הרקטה: חיל האוויר תקף ברצועת עזה

לאחר שרקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב, מטוסי חיל האוויר תקפו בצפון הרצועה והשמידו שתי מטרות חמאס

מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה (יום ה') בצפון רצועת עזה והשמידו שתי תשתיות טרור של חמאס, בתגובה לנפילת רקטה אמש בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב. בנפילת הרקטה בשעות הערב לא היו נפגעים ולא נגרם נזק, ולא נשמעה אזעקת צבע אדום מכיוון שהשיגור בוצע לעבר שטח פתוח. יעד התקיפה היה מתקן אימונים של הזרוע הצבאית של חמאס באזור דיר אל-בלח ויעד נוסף בשטח פתוח.

רקטה בעוטף עזה. ארכיון ()
רקטה בעוטף עזה. ארכיון
 

מדובר צה"ל נמסר הלילה: "צה"ל תקף והשמיד באמצעות כלי טיס של חיל האוויר שתי תשתיות טרור השייכות לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע אמש לעבר יישובי עוטף עזה. צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה".

 

בתחילת החודש התפוצצה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. גם אז לא היו נפגעים ולא נגרם נזק, ולא הופעלה אזעקת צבע אדום. גם בחודש שעבר אירע ירי רקטות לעבר ישראל. ב-27 בפברואר רקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. שבוע לפני כן התפוצצו שתי רקטות ששוגרו מחצי-האי סיני סמוך לגבול מצרים באזור המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים בתקרית. שיגור הרקטות בוצע על רקע טענות דאעש כי מל"ט ישראלי חיסל חמישה מאנשי הארגון ברפיח המצרית.

 

בתחילת החודש שעבר נפלה רקטה באזור אילת ושלוש רקטות נוספות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. למחרת קיבלה שלוחת דאעש בסיני את האחריות לירי. כשעתיים לאחר הירי אל אילת, דיווח משרד הבריאות של חמאס בעזה על שני הרוגים וחמישה פצועים בתקיפה של ישראל באזור רפיח. שלושה ימים לאחר מכן, נורתה רקטה לאזור המועצה האזורית חוף אשקלון. צה"ל תקף שלוש עמדות חמאס בצפון הרצועה בתגובה לירי באמצעות טנקים וכלי טיס של חיל האוויר.

 

כמו כן, בשבוע שעבר כוח צה"ל נטרל שני מטענים שהונחו ליד גדר המערכת בגבול רצועת עזה ויועדו לפגוע בחיילים. איש לא נפגע והמטענים נלקחו מהמקום. הפלסטינים הניחו את המטענים ממערב לגדר במרחב האסור לשהייה, ליד שכונת סג'עייה בצפון הגזרה, ומטען נוסף בדרום הרצועה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
צה"ל תוקף בעזה. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים