שתף קטע נבחר

דרעי: "אם לא יתעשתו, עדיף ללכת לבחירות", כחלון: "אני ונתניהו כבר לא"

שר הפנים ויו"ר ש"ס מאיים לפרוש מהממשלה ש"תחיה על קלקולים וניסיון לחסל אחד את השני". כחלון המשיך לתקוף את ראש הממשלה על רקע קריאתו של האחרון לדחות את סגירת רשות השידור בחצי שנה: "כשזה היה טוב לו לקמפיין, נתניהו קרא לעובדי רשות השידור חמאסניקים". שידור חי: יו"ר הקואליציה ביטן מול יו"ר סיעת כולנו פולקמן בעימות

 

דרעי: "עדיף ללכת לבחירות אם כולם לא יתעשתו" (צילום: מארק ישראל סלם) (צילום: מארק ישראל סלם)
דרעי: "עדיף ללכת לבחירות אם כולם לא יתעשתו"(צילום: מארק ישראל סלם)

מחריף העימות בין ראש הממשלה לשר האוצר וברקע איום מצד שותף קואלציוני נוסף: יו"ר כולנו משה כחלון התארח הבוקר (ה') בכנס "קו לידידות" בתל אביב ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא נשאל על יחסיו עם נתניהו ואמר: "איך אומרים החבר'ה? כחלון ונתניהו כבר לא". במקביל, יו"ר ש"ס ושר הפנים, ח"כ אריה דרעי, שיגר מסר מאיים בכניסתו לישיבת הממשלה: "אני לא מתכוון להישאר בממשלה שתחיה על קלקולים ועל 'לחסל אחד את השני'. אם לא יתעשתו כולם, עדיף ללכת לבחירות".

 

דרעי המשיך ואמר כי "כפי שאמרתי אתמול, בגיבושון שהיה אמור להיות גיבושון, ממשלות לא נופלות על דברים גדולים אלא על דברים קטנים. חבל. אני רואה שזה הולך ומחריף".

 

העימות בין כחלון לנתניהו מתנהל על רקע סוגיית תאגיד השידור הציבורי. אתמול בערב הגיבוש שנערך לקואליציה קרא נתניהו לכחלון לדחות את סגירת רשות השידור בחצי שנה. היום כחלון השיב שוב לראש הממשלה: "כשזה היה טוב לו לקמפיין, נתניהו קרא לעובדי רשות השידור חמאסניקים".

 

נתניהו לא התייחס לסערת התאגיד בפתח ישיבת הממשלה, שאליה כחלון לא הגיע, וסיפר כי ייפגש שוב היום עם שליחו של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, ג'ייסון גרינבלט. "אנחנו בתוך הליך הידברות עם הבית הלבן בכוונה להגיע למדיניות מוסכמת של בנייה בהתיישבות. לתושבי עמונה אני חוזר ואומר – אעמוד בהתחייבות", הבטיח נתניהו ונענה בהערה של יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט: "לא היה רגע שחשבנו אחרת".

 

נתניהו וכחלון (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
נתניהו וכחלון(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

 

 

ברקע לדברים התקיימה ביום שני פגישה שהוגדרה מתוחה בין נתניהו לכחלון. נתניהו ביקש מכחלון לתמוך בחוק שהוא מבקש להעביר להענקת שליטה מוחלטת לממשלה בתקשורת הציבורית. "אתה לא באמת מתעניין בשידור הציבורי אלא רק בשליטה. אתה צריך להבין - אני עזבתי את הליכוד, אתה לא תעשה לי תרגילים כאלה. כשקשה - אתה נעלם, וכשיש הישגים - אתה מופיע".

 

העימות הזה נותר עד אתמול בגדר סוד. אבל דברי ראש הממשלה אמש בערב גיבוש הקואליציה חשפו גם אותו. "אני רוצה להגיד לכם בגלוי", אמר נתניהו אמש, "ההחלטה להקים את השידור הציבורי התקבלה בממשלה הקודמת, היא לא התקבלה בממשלה הזאת. ואני הייתי ראש הממשלה ואני אומר לכם, אני נושא באחריות, בסוף, על החלטה שאני אומר לכם ביושר - החלטה שגויה. ורצינו לתקן אותה, כי אפשר לעשות שגיאות ואפשר גם לתקן אותן. ולצערי לא הגענו להסכמות. אני אומר את זה לאלה שמפגינים בחוץ. מפגינים שם עובדי רשות השידור. גם שגיאה אפשר לתקן, זה לא מאוחר מדי".  

 

כחלון אמר היום בכנס כי שוחח עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. "סיכמנו שתהליך הפרישה מרצון של עובדי רשות השידור יוחזר והם יוכלו לפרוש בתנאים הוגנים", אמר שר האוצר. "סיכמנו שנעשה מאמץ לקלוט כמה שיותר עובדים מרשות השידור בתאגיד".

 


פורסם לראשונה 16/03/2017 09:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו וכחלון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים