שתף קטע נבחר

בנט נגד נתניהו: "זנחת את הציונות הדתית"

עוד משבר בקואליציה: אחרי העימות בין רה"מ לשר האוצר על התאגיד, תקף יו"ר הבית היהודי את נתניהו בטענה שהוא מבליג על דרישת ליברמן לסגור את המכינה בעלי בעקבות דברי הרב לוינשטיין: "אין כל מקום לשתיקה". ראשי הקואליציה סיכמו: התאגיד יוקם במקביל לקידום חוק התקשורת של נתניהו. רה"מ ענה לכחלון: "קפץ לי הגן המזרחי"

 

 

עוד משבר בקואליציה. אחרי העימות בין ראש הממשלה לבין שר האוצר סביב תאגיד השידור הציבורי, תקף גם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט את בנימין נתניהו, בטענה שהוא מבליג על דרישת השר אביגדור ליברמן לסגור את המכינה בעלי בעקבות דברי הרב יגאל לוינשטיין נגד שירות נשים: "אין כל מקום לשתיקה. שכחת לדאוג לאחד ממוסדות הפאר של ישראל". בסיטואציה אחרת אמר ראש הממשלה לשר האוצר משה כחלון שבעניין התאגיד "קפץ לו הגן המזרחי".

  

"ברגע האמת זנחת את הציונות הדתית", אמר בנט לנתניהו על רקע האולטימאטום שהציב ליברמן לרב לוינשטיין, שלפיו עליו להתפטר אחרת הוא יפעיל את סמכותו ויפעל לסגירת המכינה. "הוא שכח לדאוג לאחד ממוסדות הפאר, שתרומתו היא תרומה למדינת ישראל כולה", אמר.

 

בנט הבהיר שדברי לוינשטיין נגד נשים וחברי הקהילה הגאה חמורים ביותר והוא דוחה אותם מכול וכול, אך הבהיר: "אין כל מקום לשתיקה או הבלגה בעניין הדרישה לסגירת המכינה ועליו להתערב מיידית ולמנוע זאת בהקדם".

 

בנט שלח עקיצה לעבר נתניהו גם בישיבת הממשלה היום. לאחר שראש הממשלה אמר כי יעמוד בהתחייבותו להקים יישוב חדש למפוני עמונה, אמר יו"ר הבית היהודי: "לרגע לא חשבנו אחרת".

 

גם יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, התייחס לנושא וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "ידידי, שר הביטחון ליברמן: אל תפגע במכינה בעלי ואל תתן ידך לפסטיבל הצביעות שחוגג פה בשבוע האחרון. במשך שנים נשמעו בצבא ובמערכת החינוך ביטויים פוגעים כלפי חרדים, עולים מאתיופיה ומרוסיה, מזרחיים, ערבים ומתנחלים ואף אחד לא הזדעזע".

 

לסוגיית ליברמן לוינשטיין התייחסה גם מועצת המכינות הקד"צ (החילונית והדתיות), בראשות ראש מכינת רבין דני זמיר, שמסרה: "ביטויים פוגעניים ומדירים אינם יכולים להיות חלק משיח חינוכי. אנו קוראים לצה"ל לאפשר לחיילי ישראל - גברים ונשים, דתיים וחילוניים - לשרת בכבוד ובהתאם להשקפת עולמם, על פי כללי צה"ל ולמען ביטחון ישראל".

 

עם זאת הודגש בהודעה: "התערבות של גורמים ממשלתיים בפעילות מוסדות חינוכיים, לרבות מכינות קד"צ, בשל עמדות של איש חינוך בהן, הוא מדרון חלקלק ויש להימנע ממנו ככל האפשר".

נתניהו ובנט (צילום: אמיל סלמן) (צילום: אמיל סלמן)
נתניהו ובנט(צילום: אמיל סלמן)
 

 

 

דברי של בנט נאמרו כמעט במקביל למשבר המתגלגל שנחשף אתמול בין כחלון לנתניהו על רקע סוגיית תאגיד השידור הציבורי. בערב הגיבוש שנערך לקואליציה קרא נתניהו לכחלון לדחות את סגירת רשות השידור בחצי שנה. היום כחלון השיב שוב לראש הממשלה: "איך אומרים החבר'ה? נתניהו וכחלון כבר לא. כשזה היה טוב לו לקמפיין, נתניהו קרא לעובדי רשות השידור חמאסניקים".

 

בתום ישיבת ראשי סיעות הקואליציה היום הוחלט שהתאגיד יקום ולא יקודם החוק לסגירתו ובמקביל יקודם חוק התקשורת החדש של נתניהו אבל בתיאום עם כל הסיעות לעניין הנוסח המדויק של החוק. בישיבה שאל כחלון את ראש הממשלה מדוע ביקש שוב לסגור את התאגיד אחרי שכבר סוכם שיחל בשידוריו ב-30 באפריל, ונתניהו ענה: "קפץ לי הגן המזרחי".

 

ברקע לדברים התקיימה ביום שני פגישה שהוגדרה מתוחה בין נתניהו לכחלון. נתניהו ביקש מכחלון לתמוך בחוק שהוא מבקש להעביר להענקת שליטה מוחלטת לממשלה בתקשורת הציבורית. "אתה לא באמת מתעניין בשידור הציבורי אלא רק בשליטה. אתה צריך להבין - אני עזבתי את הליכוד, אתה לא תעשה לי תרגילים כאלה. כשקשה - אתה נעלם, וכשיש הישגים - אתה מופיע".

 

במקביל, מוקדם יותר שידר יו"ר ש"ס דרעי מסר מאיים בכניסתו לישיבת הממשלה: "אני לא מתכוון להישאר בממשלה שתחיה על קלקולים ועל 'לחסל אחד את השני'. אם לא יתעשתו כולם, עדיף ללכת לבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים