שתף קטע נבחר

החשוד בפריצה למייל של החוזרת בשאלה הסגיר עצמו

לפני 9 חודשים שמה אסתי וינשטיין קץ לחייה לאחר שעזבה את חסידות גור ונותקה ממשפחתה. אתמול פורסם ב-ynet כי בתה התלוננה שאדם שפרץ למייל של אמה מאיים לחשוף תכתובות אישיות. היום הוא הגיע למשטרה ושוחרר בתנאים מגבילים

אסתי וינשטיין ז"ל ()
אסתי וינשטיין ז"ל

המשטרה הודיעה בצהריים (יום ו') כי גבר בן 29 מבני ברק הסגיר עצמו היום וקשר עצמו לפריצה לתיבת הדואר האלקטרוני של אסתי וינשטיין ששמה קץ לחייה לפני כתשעה חודשים, לאחר שעזבה את חסידות גור ונותקה ממשפחתה. אתמול פורסם ב-ynet על הפריצה למייל של וינשטיין.

 

אתמול התלוננה במשטרה תמי מונטג, הבת היחידה מתוך השבע שעזבה עם וינשטיין את החסידות, כי אדם מהחסידות פרץ באחרונה לתיבת הדואר האלקטרוני שלה. לטענת בני המשפחה, האיש אף יצר קשר עם קרוב משפחתה של וינשטיין. מונטג חששה כי תכתובות אישיות של אמה יפורסמו, ובשל כך הגישה תלונה. החשוד שוחרר בתנאים מגבילים.

תמי מונטג (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
תמי מונטג(צילום: דנה קופל)
 

בתלונה נטען כי האיש שיצר קשר עם בת המשפחה, סיפר לה כי פרץ למייל של וינשטיין ואף נחשף להתכתבויות האישיות. עוד נטען כי המתקשר אף הציג הוכחות לכך שהוא מחזיק בידיו את התכתובות עם הבת ועם אנשים נוספים.

 

מונטג אמרה אתמול: "אני לא מצליחה להבין מה מביא אדם לעשות מעשה מרושע כל כך, ואני סומכת על המשטרה שתעשה עבודתה על הצד הטוב ביותר ותגיע אליו".

 

וינשטיין, בת 50 במותה, שמה קץ לחייה ביוני בשנה שעברה. בעלה ושש מתוך שבע בנותיה ניתקו את היחסים עמה לפני שבע שנים, לאחר שהיא החליטה לעזוב את חסידות גור ולחזור בשאלה. היא הוכרזה כנעדרת אחרי שעזבה את ביתה ביישוב אזור. גופתה נמצאה כעבור שבוע בחניון בחוף הים באשדוד והיא הותירה אחריה מכתב התאבדות. וינשטיין ציינה במכתב כי היא לוקה בנפשה ולא מתפקדת: "כמו שהיית עושה תאונת דרכים ונפגעת, ככה אני פגועה נפשית".

 

 

במכתב ההתאבדות צוין עוד כי "אני מבינה שאני חולה ותלותית ואני לא רוצה להמשיך ולהיות למעמסה עליכם. אל תשקיעו הרבה בטקס, משהו צנוע עם המון פרחים, ותזכרו שזה מה שבחרתי שהכי טוב בשבילי. גם אם תגידו שאני אנוכית, אני מקבלת בהבנה את חוסר ההבנה שלכם".

 

בתה תמי סיפרה אז כי ההחמרה במצבה הנפשי של אמה קשורה בספר אוטוביוגרפי שכתבה על תהליך היציאה בשאלה. לדבריה, אמה סיפרה לה שמאז שהחלה לכתוב, "כל הפצעים נפתחו והיא לא מצליחה לכסות אותם ולהמשיך הלאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים