שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  תעריפי המוניות מתייקרים ב-4%
  מחיר התחלתי לנסיעה במונית עולה היום ל-11 וחצי שקל, במקום 11 שקל כפי שהיה עד עכשיו, בעקבות עליית מחירי סל התשומות בענף ועליית מחיר הדלק. בנובמבר האחרון התעריפים הוזלו ב-11%

  תעריפי הנסיעה במונית מתייקרים מהיום (א'), בשיעור של 4%, כך הודיע משרד התחבורה.  

   

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  התעריפים מתייקרים בהתאם לצו הפיקוח על מצרכים ושירותים, שנחתם על ידי משרדי האוצר והתחבורה. עליית התעריפים משקפת את ההתייקרות שחלה בסל התשומות בענף המוניות בחודשים האחרונים, ובעיקר במחירי הדלק שעלו בתקופה זאת בשיעור של 9.4%.

   

  מחיר התחלתי של נסיעה במונית יהיה 11.5 שקל במקום 11 שקל כיום והתעריף עבור מונית בטלפון יהיה 4.80 שקלים, במקום 4.60 שקלים. יחד עם זאת, התוספת שנהגי מוניות גובים עבור נסיעה מנמל התעופה בן גוריון לא תתייקר ותישאר 5 שקלים. כיול מונה המוניות יחל היום וימשך מספר ימים. חשוב להזכיר כי בנסיעות מיוחדות (ספיישל) חלה החובה על נהג המונית להפעיל מונה בכל נסיעה (למעט נסיעות לפי תעריף המעודכן במונה).

    (צילום: ירון ברנר)
  (צילום: ירון ברנר)
   

  תעריפי המוניות מתעדכנים בהתאם להתייקרויות בסל התשומות, בכל פעם שהעלות משתנה ב- 3% או יותר. בנובמבר האחרון התעריפים הוזלו ב-11%, בעקבות עדכון מחירי התשומות והדלק.

   

  בעבר, התבטא שר התחבורה, ישראל כץ, נגד שירות המוניות החברתי "אובר", המאפשר לבעלי רכבים פרטיים להסיע נוסעים תמורת תשלום. לאחר שראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר כי "צריך תחרות במוניות", כץ התבטא כי "מי שרוצה להכניס 'אובר', שיכין 8-9 מיליארד שקל, כדי לפצות את בעלי המניות".

   

  כץ הוסיף אז כי "רפורמה נכונה היא כזו שמכניסה גורמים נוספים לענף ולא פוגעת במי שנמצא בו. כך עשינו ב'שמיים פתוחים' ועובדה שחברות התעופה הישראליות מרחיבות את פעילותן, השירות משתפר והאזרח מרוויח.

   

  "חובה לתת אפשרות הוגנת להתחרות - למי שעוסק בתחום, לצד כניסת גורמים חדשים, כך אעשה גם בחוק הזה ובכל יתר התחומים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תעריפי המוניות מתייקרים ב-4%"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים